Sari la conținut

haide


Manu2e24244

Postări Recomandate

Nick: Rhapsody ,wasd ma chema la ban
Nick admin 777 
Admin Steam Profile: nu il stiu frate 
Date and time of the event: 14/4/2023 in jur de 2 cred ,nu mai stiu ca am stat sa fac 7 pana acum
Map: mirage 

Score: primele 15 runde ,nu stiu exact
More details:
Proofs: aveti demo ,stie si 777 demou si fervecs ,oricum nu ajuta deoarece banul a fost abuziv si nici de cum pe ce s a intamplat pe demo
Other remarks:
-Salut ,eram pe server si ma jucam linistit,au intrat 2 admini respectiv 777 si Fervecs si s au luat de mine pe ce am facut cu o seara inainte . 
-In seara respectiva adminii nu m au sanctionat ptc au spus ca am iesit prea repede ceea ce este complet neadevarat ,dat fiind faptul ca am stat si m am certat cu un player 15m ,deci faptul ca am dat insta leave dupa ce am injurat este o minciuna 

-Acestia mi au atras atentia ca sufar de faptul ca am elo ,eu le am explicat ca sufar doar cui imi comenteaza exact cum s a intamplat in seara precedenta , chiar daca le am explicat acest lucru ,adminul 777 a decis sa imi dea mute ca cica faceam caterinca ,ceea ce se poate vedea si pe demo ca nu este adevarat . Cu toate acestea mi am acceptat si mute ul si gag ul pe care le am luat si am continuat sa ma joc .
-Acest lucru nu a durat foarte mult deoarece adminul 777 s a decis  sa ma baneze 240 de minute pe motivul "ignoring admins" . 
- In primul rand acest lucru este nejustificat deoarece 
 1. nu m a intrebat nimic pentru a ii raspunde
2. Nu aveam cum sa ii raspund chiar daca ma intreba ceva ptc aveam si mute si gag 
----
Sunt de parere ca acesta nu a dat un ban corect si justificat .Pe langa acest lucru pe discord el a specificat ca ma injur cu playerii si sufar ,dar aceste lucruri pe care el le aduce in discutie deja au fost sanctionate si in meciul de astazi ,cat si in restul meciurilor in care am primit gag ,respectiv mute de fiecare data cand m am abatut de la regulament 
-Sunt de parere ca si adminii trebuie sa respecte anumite reguli ,si sa nu dea sanctiuni pe nedrept sau fara macar sa explice motivul real pentru care au dat ,pentru ca individul care a primit ban ,sa stie pentru ce mai exact a primit acel ban si sa isi indrepte coportamentul .
--Nu cer scoaterea banului ,cer doar sa se aleaga adminii cu mai multa atentie ,pentru prevenirea acestor situatii de abuz de putere 



Multumesc pentru citirea mesajului si va doresk o zi in continuare ❤️

Name: Rhapsody ,Manuu , pe server in momentul banului eram Wasd go.usp.ro 


raspuns pt fervecs 
salut ,dupa ce mi am luat ban azi pe server nu am mai intrat , ma acuzi de ceva complet neadevarat. Am doar 2 conturi de pe care mai intru pe server ,ptc oe unu am prime si pe altul nu ,niciodata nu am intrat de pe alt cont cand aveam ban pe celalalt ,asta se numeste ban evasion iar eu nu fac acest lucru 

2. ieri nu te am vazut pe server ,nu am iesit ca sa scap de mute ,am iesit probabil ca nu aveam chef sa mai stau ,o singura data am iesit si mi am luat ban , iar de atunci nu mai ies niciodata si imi accept soarta ,deci a 2 a acuzare nejustificata 
-Din nou ,este complet fals ca fac ban evasion ,daca sustii cu tarie acest lucru te rog sa ai si dovezi ,eu am o dovada buna ,te poti uita pe demos de azi ,nu am intrat de pe celalalt acc si nu fac ban evasion .
--Nu am injurat adminu sa imi iau ban 240m ,mi am luat ban nejustificat 

-Nu am facut niciodata ban evasion , daca ai dovezi te rog sa le arati ,iti spun eu ca nu ai cum ,dat fiind faptul ca nici azi nu am mai intrat pe server dupa ban .
-Pentru injuraturi mi am luat de fiecare data pedeapsa corecta ,si nu m am plans ,dar de data aceasta este un ban nejustificat 
-Aseara nu am dat insta leave ,dat fiind faptul ca m am jucat 20 30 de m inainte sa ies ,si nu am iesit cand a intrat adminul ,am iesit cand m am plictisit ,deci hotul neprins negustor cinstit (mentionez faptul ca de fiecare data astept sa imi iau mute deoarece nu vreau sa risc ban pentru leave deci argumentul cum ca am iesit cand am vazut adminul este fals)

Editat de Manu2e24244
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:contra: Avand in vedere ca obisnuiesti sa intri pe server si sa injuri playeri si admini, consider ca nici nu este nevoie de justificare pentru a-ti da ban, ai merita permanent dupa parerea mea. Adminii au primit reclamatii de la alt player ca l-ai injurat, ceea ce faci mereu. Eu unul nu as lua in considerare nicio reclamatie din partea ta sau a altor playeri care tot ce fac e sa caute scandal.

Data viitoare incercati sa fiti mai asumati cand faceti prostii pe server, sau cel mai bine sa nu mai faceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:contra:  1 La mana rhapsody tu trb sa intelegi faptul ca mereu cand intri pe server te iei de oameni aiurea si incepi sa ii injuri si daca iti  dam gag mute dupa ce iti expira incepi din nou sau ne suferi noua adminilor pe u@ ceea ce nu este ok 

2 la mana nu trb sa suferi niciunuia de pe comunitate 

3 majoritatea din staff ti a spus de nenumarate ori ca ai un comportament neadecvat

Sper ca data viitoare sa inveti sa te comporti cu stafful nostru 

Editat de Fervecs
  • Love 1

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, Fervecs said:

:contra:  1 La mana rhapsody tu trb sa intelegi faptul ca mereu cand intri pe server te iei de oameni aiurea si incepi sa ii injuri si daca iti  dam gag mute dupa ce iti expira incepi din nou sau ne suferi noua adminilor pe u@ ceea ce nu este ok 

2 la mana nu trb sa suferi niciunuia de pe comunitate 

3 majoritatea din staff ti a spus de nenumarate ori ca ai un comportament neadecvat

Sper ca data viitoare sa inveti sa te comporti cu stafful nostru 

1 . nu folosesc u@ doar asa k idee ceea ce ai spus este o mincciuna 
2. pentru asta se primeste gag/mute si le accept
3, pentru ce am facut am fost sanctionat ,de data asta am fost pe nedrept ,de aceea am facut si post

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

32 minutes ago, BOT RSPOWER said:

:contra: Avand in vedere ca obisnuiesti sa intri pe server si sa injuri playeri si admini, consider ca nici nu este nevoie de justificare pentru a-ti da ban, ai merita permanent dupa parerea mea. Adminii au primit reclamatii de la alt player ca l-ai injurat, ceea ce faci mereu. Eu unul nu as lua in considerare nicio reclamatie din partea ta sau a altor playeri care tot ce fac e sa caute scandal.

Data viitoare incercati sa fiti mai asumati cand faceti prostii pe server, sau cel mai bine sa nu mai faceti.

bine rege cum zici tu

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verificam dovezile si o sa primesti un raspuns mai tarziu.

                                                                                                                       Va pupa Ghostica!

 

                                connect go.usp.ro

 

                               connect arena.usp.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:contra:  Încearcă să respecți un regulament, pentru a nu mai fii sancționat.

Editat de jaxiᵘˢᵖ

Connect:

->CS.USP.RO [Competitive]

               ->ARENA.USP.RO [Multi Arena 1v1]

uspromania.png

->Steam: jaxi_usp

   ->Discord: jaxi_usp

server.php?ip=188.212.102.225&port=27015

server.php?ip=93.114.82.6&port=27015

server.php?ip=5.183.171.79&port=27015

 
 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:contra:

Atata timp cat ti-ai format o reputati de om toxic si esti sanctionat in repetate ocazii, mi se pare de prost gust sa faci si reclamatie in urma unui ban temporar de 4 ore. Nimeni nu tolereaza comportamentu asta de smardoi pe cs din simplu motiv ca ai facut si tu un lvl pe faceit ce poate fi facut de oricine foarte usor, si raspunzi la orice provocare de cearta cu oricine iti comenteaza. Cand ai sa fii un om respectabil, sa-ti controlezi limbaju si comportamentu, atunci o sa discutam mai frumos, momentan nu pare nimic gresit in sanctiunea pe care ai primit-o. Ca tine mai sunt inca vreo 10 pe server care primesc sanctiuni non-stop si totusi nu fac reclamatii asa prost-fondate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar ban-ul pare sa fie abuziv si nu are legatura cu ce s-a intamplat pe server, desii adminul te-a intrebat pe chat ceva, tu ai vazut sau n-ai vazut, indiferent, puteai raspunde pe u@, insa intr-adevar, u@ nu e chat de discutii mai ales cand ai deja gag si mute. 

Avand in vedere celelalte scapari ale adminului 777 care nu a avut un comportament adecvat si avand in vedere si faptul ca banul a fost fara sens pentru ca el nu avea cum sa iti raspunda, iar probabil daca raspundea pe u@ primea ban pentru acel lucru.

 Adminul  777  va primi warn 1/2 .


:tc:

  • Like 1

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.