Sari la conținut

Cerere unban Robert


RobertS

Postări Recomandate

1. Numele tau ( din joc ) :  Robert's
2. Profilul tau de steam: https://steamcommunity.com/id/robertttr/ 
3. SteamID:  STEAM_0:1:162212322
4. Numele Adminului care ți-a dat ban:  Samitzu
5. Motiv:  WH
6. Dovada: https://imgur.com/08PoT9G
7. Alte detalii: Abordarea adminului nu mi s-a parut cea mai buna. Ma striga :" Golanule da-mi accept la cerere", " Golanule da-mi mainu tau, ce rank ai pe main" fara sa imi zica prima oara pe nume sa stiu ca el vorbeste cu mine. Nu ma anunta ca ma muta la spectator, nu imi spune numele prima oara sa stiu ca el cu mine vrea sa vorbeasca si ca intrebarile imi sunt adresate mie. Imi pune intrebari de tipul " Ce rank ai? " "Ce level faceit?", iar dupa ce raspund la intrebari, spun ca am Global, respectiv level 10 faceit 2200+ elo (https://www.faceit.com/en/players/Robert1412 - profil faceit) imi spune "Termina cu astea ca nu ma impresionezi cu detaliile astea". Incerc sa aflu de la el motivul pentru care primesc ban, imi spune ca voi vedea dovezile pe forum, dupa multe incercari am reusit sa aflu ca motivul ar fi wallhack-ul. Imi spune ca el joaca cu multi Globali si level 10 faceit si stie cum joaca unul, si ca nu joaca asa, ca eu am coduri. A folosit si numele unui jucator de pe server care ar avea level 10 si ar juca la muuuulte competitii dar nu ii mai retin numele, poate stie cineva despre cine este vorba. Mai sunt lucruri de zis, dar am zis prea multe deja.=)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa, abordarea pe care o am, o am pentru toata lumea Golan/Bandit nu conteaza in fine trecand peste asta, te-am mutat spectat mai intai sa discut cu tine m-ai luat cu lvl 10 faceit etc. am spus ca nu ma impresioneaza, fiindca daca dai pe la cererile de unban mai jos vladutz sau cv de genul era lvl 9 faceit, rank LEM sau Suprem si juca cu cod pe comunitare, deci nu ma impresioneaza ce rank-uri/level-uri ai, punem intrebarea aia strict ca sa ne facem o idee despre cum ai putea sa joci si care ar fi chestiile, zicea colegu de mn ca am lvl 3 pe faceit, nu joc csgo la nivel inalt/level-uri ca si voi, joc strict cand am timp si doar ca sa administrez. 

Si ti-am spus nu te acuz si nici nu zic ca ai 100% cod sunt niste faze mai suspecte care se lamuresc in cereri unban, fiindca n-am cum sa fac overwatch cu staff-ul intr-o secunda, daca intelegi ce vreau sa spun si cand am zis ca am jucat cu lvl 10 si ca joaca la noi era vorba de https://www.faceit.com/en/players/Velllll de obicei dupa el ma ghidez, fiindca am mai avut Globali pe sv si etc care au jucat cu cod repet. 🙂 Acum sa trecem la lucrurile serioase, las mai jos videoclip-ul si fazele suspecte, staff-ul isi da cu parerea si daca nu ai avut cod, sper sa iei unban. 🙂 Insa daca noua ni se pare ca ai avut cod, asta e, e sv comunitar si se mai intra asa la "distractie".

 

Minutele:

4:03 - mi se pare putin pre-fire prin poarta, ok dupa ai vzt ca ia dmg si ca a tras si el si ai tras mai centrat prin poarta, INSA

4:14 - ai inceput din nou un pre-fire concluzionand eu in capul meu ca l-ai vazut indreptandu-se spre poarta si nu chiar asa centrat ca primul, deci a fost o schimbare de gandire.

Tinand cont ca m-am uitat pe tine vreo 8-10 minute + mapa cealalta am incercat sa vad cum gandesti tu si mi s-a parut ca, gandirea ta se schimba in functie de cum stau adversarii in mapa, de acolo am ajuns la o concluzie de wall-hack, trecem la fazele de pe mid.

4:56 - mi se pare ca il vezi mult prea bine prin smoke si cand intra spre mid top si cand vrea sa sara inapoi

Acum incepe distractia, gandirea ta de pe mid la inceput, a fost una flex/pasiva, ca si cum ai stii ca nu exista doar un jucator pe mid.

5:26 - il vezi prin fumul de la bomba, ok am inteles l-ai vazut cand a zburat jos din T spawn insa, ai tras fix cand a facut peek-ul si mai aveai si bomba explodata si din experienta mea foarte slaba prin fumul de la bomba nu se vad inamicii

Vreau sa tinem cont doar de minutu 7:44, o sa ma ajute la o explicatie mai tarziu.

Ok in minutu 7:44 nu ai tras, nu ai avut nicio intentie, care e explicatia ca runda urmatoare minutul 9:00 tu ai tras "pre-fire" cu scout-ul prin usa si fix pe om, centrat sus si asta e un factor fiindca la finalul clipului avem cireasa de pe tort

12:02 - e ok daca la lvl 10 faceit, facem asa ceva. :))

12:08 - Cireseasa de pe wall-hack, asa o numesc eu, tu nu? Sa fim sinceri, ti-a placut macar, adica ti se pare mai interesant.

Te-am urmarit, m-am pus in locul tau, insa ai avut mult prea multe conturbari de reactii :)) sa le numesc asa acuma mergeai crouch pe mid sigur ca nu e nimeni, acuma faceai peek-uri stiind ca te tine cineva. In fine, ti-am spus nu banez pe nimeni care nu are cod sper sa iei unban daca nu ai, insa asa e demersul trebuie sa isi dea cu parerea tot staff-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 4:56, eu nu stiu cum l-ai vazut pe ala trecand inapoi si ai si incercat sa dai flick dupa el prin perete dar la putina distanta ce clar, mie imi da de banuit

la 5:26 cum a spus si Samitzu, nu puteai sa il vezi asa de bine prin fumul de la nade, avand in vedere ca inainte nici macar nu te uitai mai spre cutie te uitai strict in mijloc de Suicide

si legat de ultima faza, in mod normal sunt line up-uri sa tragi spre suicide sau t spawn, dar avand in vedere ca pana atunci nu le facusei asa brusc fix cand e player sa te pui sa tii asa..mie imi miroase a WH

Editat de Anto's baby

q1Wl5Kx.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Flick ul din top mid, mi s a parut dubios si ultimele faze, in rest cum te misti nu pari de lvl 10 faceit 😄

Editat de tnk 🐍

Steam                                                            young dolph plies GIF by Worldstar Hip Hop

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din partea mea, banul rămâne, succes pe alt server fara sa dai cu codul😆 lvl 10 faceit daca o fi sa ai macar lvl 4 faceit e pentru ca bagi bani in coduri si atat, ai o viață plictisitoare mane nu faci nimic bun în viață cu coduri pe servere 😌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • NiGHT a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.