Sari la conținut

merge mai rau ca inainte:((


[Spectru]

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...

Serverul merge ok dar tot mai des sunt spike-uri infernale care rezulta in urmatoarea problema:

Sunt in baza la tero de exemplu si ma trezesc in baza la ct:)) nu ai cum sa joci in felul asta

I mean wtf is that?

Pierdem playeri..e nasol

Eram pe server si erau 25 de player si cand au vazut spike-urile alea au iesit jumate

 

Editat de BeatMort
  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci nu. Acuma sv e model de "ASA NU" . 
Cu 7-8 oameni pe sv incepe mici spike-uri si dupa pica..... Imi este groaza sa intru la joaca, sa nu vorbesc de a ma uita pe cineva..... Jucatori nu pot juca linistiti, admini nu isi pot face treaba linistiti, nici codati nu pot sa joace cu hack pe sv.
Azi a fost ruleta ruseasca, nu stii unde ajungi si nu stii cand mori, gloante sunt lenese, trag si dupa o secunda isi atinge tinta, ma trezesc ca fac kill cand ma intorc cu spatele....
@snd Te rog frumos, putem sa avem o prioritate la acest server? Ce iti trebuie ca sa facem acest server sa functioneze bine, ai nevoie de timp? cat timp? Jucatori au nevoie de ceva concret, nu putem sa ii motivam cu vorbe goale ca o sa mearga bine SV daca acuma SV e mai rau, nu stiu care e problema , poate de la plugins sau de la host dar in felu acesta o sa moara.
Nu trebuie facut totu intr-o zi, dar nu se vede nimic ca ar merge mai bine.

  • Like 5

                                                                                                                                                              76561198253163683.png
                                                                                                                                                    giphy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva trebuie facut, cum trece de 10 playeri pe server deja e lag, azi a picat serverul si eram maxim 15 pe server...

+ de asta de cand nu am mai intrat, am avut o absenta de cateva saptamani sunt chestii schimbate pe server:

  • chatul adminilor e cu verde (la fel ca si mesajele de genu: USP: TERRORISTS got 2 points for Planting the Bomb

USP: Player (3410) got 4 points for Planting the Bomb) , mie personal nefolosind chatul prea mult, nu imi sare in ochi, nu-l observ! Era rosu inainte. 

  • Nu mai apare in chat cine cui ii da slap/slay... apare decat cand scrie adminul comanda in chat (!slay Player) dar daca folosesi comanda in consola nu apare nici un mesaj, cum era inainte. Deci daca cineva vrea sa faca reclamatie sau un admin face abuz de comenzi, sau foloseste comenzi de genul pe alt admin, nu ai cum sa stii cine e "vinovatul in cauza" pentru a putea face eventual o reclamatie. 

Si nu stiu din bugurile vechi ce s-a rezolvat pt ca doar de cateva ore am reintrat pe server dupa absenta, singurul bug vechi e cel cu tagul care l-am observat ca inca il avem. 

Deci chiar ar fi dragut sa se rezolve problemele ca sa ne jucam si noi cu drag 😄

 

Edit: a picat iar serverul... nici macar nu apare in lista 😕. E destul de "nejucabil" serverul. @snd

 

Editat de ⭐Puf De Păpădie
  • Like 5

                                                                c0qPj1R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, ⭐Puf De Păpădie a spus:

Ceva trebuie facut, cum trece de 10 playeri pe server deja e lag, azi a picat serverul si eram maxim 15 pe server...

+ de asta de cand nu am mai intrat, am avut o absenta de cateva saptamani sunt chestii schimbate pe server:

  • chatul adminilor e cu verde (la fel ca si mesajele de genu: USP: TERRORISTS got 2 points for Planting the Bomb

USP: Player (3410) got 4 points for Planting the Bomb) , mie personal nefolosind chatul prea mult, nu imi sare in ochi, nu-l observ! Era rosu inainte. 

  • Nu mai apare in chat cine cui ii da slap/slay... apare decat cand scrie adminul comanda in chat (!slay Player) dar daca folosesi comanda in consola nu apare nici un mesaj, cum era inainte. Deci daca cineva vrea sa faca reclamatie sau un admin face abuz de comenzi, sau foloseste comenzi de genul pe alt admin, nu ai cum sa stii cine e "vinovatul in cauza" pentru a putea face eventual o reclamatie. 

Si nu stiu din bugurile vechi ce s-a rezolvat pt ca doar de cateva ore am reintrat pe server dupa absenta, singurul bug vechi e cel cu tagul care l-am observat ca inca il avem. 

Deci chiar ar fi dragut sa se rezolve problemele ca sa ne jucam si noi cu drag 😄

 

Edit: a picat iar serverul... nici macar nu apare in lista 😕. E destul de "nejucabil" serverul. @snd

 

Am raportat cateva bugs, dar vad ca nu le-a rezolvat, plus ca nu scrie in chat cui i da slay/slap. Pica sv-ul foarte des, cand sunt vreo 20 playeri incepe sa se miste naspa, daca se misca urat dc asa multe slot-uri? Chiar daca o sa se umple, nu cred ca ar tine playerii aia, daca deja de la 15-20 pica.

Mai ales ca pot sa  dau /slay @all, cine imi poate face reclamatie? Daca nu stie care admin le-a dat? @Pymbornu are ce sa le faca pentru ca trb sa te pricepi in domeniul asta, @snd sau @SniperHero ar putea face cv, insa asteptam un raspuns de la ei doi, poate ne da o mana de ajutor Sniper.

Editat de dwighT | USP.RO

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai pot sa editez , as vrea sa adaug ceva. 

Unii admini nici macar nu vad chatul staffului. Incercati sa rezolvati ceva?

Ca de spus se tot spun problemele dar parca vorbim singuri.

Putem sa acordam putina atentie serverului asta? Si sa primim niste raspunsuri nu cred ca e atat de greu!

@snd @Pymbor nu stiu cui trebuie sa ii dau tag sa ne bage in seama :)))

 

Edit: apar la vot mape care pana acum nu apareau, aztec, dust 2 varianta aia se shortdust doar cu 2 site-uri ( nu stiu sa explic altfel) 😄

 

Editat de ⭐Puf De Păpădie
  • Like 1

                                                                c0qPj1R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pymb a zis ca n are ce sa faca

La 29.04.2020 la 3:12, Pymbor a spus:

Stiu despre ceva vorbesti.

Eu unul , nu am ce sa ii fac.

 La fel sniper nu stiu daca mai are acces, ca l rugasem eu mai demult sa adauge sau sa modifce ceva mesaje, parca nu mai avea acces 

@snd mosu murim :)) oleaca de ajutor aici

  • Like 1

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • TwiX a blocat acest topic

@snd astazi am intampinat o problema in legatura cu tag-ul din joc, cel din chat si totodata cel din TAB. Am intrat pe server si dintr-o data vad ca am tag-ul de Co-Owner dar fara comenzi.

Las mai jos o poza in care se vede si tab-ul si chat-ul

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2084502194

 

🌍 Steam Profile🌍

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, Cosmeen † hellcase.com a spus:

@snd astazi am intampinat o problema in legatura cu tag-ul din joc, cel din chat si totodata cel din TAB. Am intrat pe server si dintr-o data vad ca am tag-ul de Co-Owner dar fara comenzi.

Las mai jos o poza in care se vede si tab-ul si chat-ul

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2084502194

si eu aveam tag ul de co owner

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 a spus:

Aparent e lag cand tii TAB apasat, scad circa 100 fps.

Asta e de la joc , mi se intampla si pe comp 

                                                                                                                   

 

 

                                                                                                                                                                                             76561198262988767.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.