Sari la conținut

Cutremur in Romania 5,8


KENNY.

Postări Recomandate

Un cutremur cu magnitudinea 5,8 pe scara Richter s-a produs duminică, 28 octombrie 2018, în zona Vrancea, la ora locală 3:38, la o adâncime de 150 de kilometri, potrivit Institutului Naţional de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului.
 

  • Un cutremur cu magnitudine 5,8 s-a produs în noaptea de sâmbătă spre duminică în zona Vrancea, fiind resimţit şi în Bucureşti. A fost simțit și în Bulgaria, Republica Moldova,
  • Cutremurul s-a produs în Zona seismică Vrancea, judeţul Covasna, la o adâncime de 150 de km.
  • A fost urmat de două replici: una de 3,1 și alta de 3,2
  • Mai mulţi oameni au suferit atacuri de panică
  • ISU Bucureşti-Ilfov: Nu sunt înregistrate pagube
  • Intensitatea cutremurului în zona epicentrală a fost de VI grade Mercalli.
  • Nu au fost anunţate pagube materiale sau răniţi. Alimentarea cu energie electrică a oraşului Întorsura Buzăului a fost oprită pentru scurt timp însă situaţia s-a remediat.


Voi ati simtit cutremurul ? ?

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Eu știu că a căzut o grăsuță la mine în liceu și au sunat profesorii alarma pentru cutremur,nu am crezut că a ajuns și pe acolo.

  • Haha 1

GOLD MEMBER->FURIEN.RULS.RO

                                                                                                                                                                 
Pentru orice problemă pe care o aveți legată de jucătorii care nu respectă regulamentul mă puteți contacta pe FORUM/WAPP  0758832301wYDWfLR.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • Wappy a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.