Sari la conținut

[TUTORIAL] - Instalare TeamSpeak3


KENNY.

Postări Recomandate

Salutare Ruls, m-am decis sa fac un tutorial pentru (buti ?) mai exact pentru jucatori / adminii de pe servere care spun ca nu pot sa instaleze sau sa se conecteze la server-ul de ts3.

Tutorial :

  • Primul pas intram pe site-ul https://teamspeak.com/en/downloads/
  • Selectam sistemul de operare Windows , Linux , Android , MacOS , IOS.
  • Sisteme de operare Linux sau Windows au 2 versiuni , mai exact 64-bit si 32-bit.
  • Eu o sa merge pe varianta Windows , acum sa verificam pe ce varianta sa il descarcam.
  • Pe desktop avem iconita This PC sau My Pc dam click 2 pe ea si avem Properties ( Poza http://prntscr.com/mt3lay )
  • Dupa ce am descarcat programul , il instalam.
  • Deschidem TeamSpeak3 , avem in coltul stang butonul Connections dupa Connect ( Poza http://prntscr.com/mt3nf4 )
  • Asa trebuie sa arate tabul de conectare ( Poza http://prntscr.com/mt3nu7 ) Server Adress : ts.ruls.ro , Password : Stergem totul din acel tab si la Nickname setam numele nostru.

* Pentru mai multe intrebari / probleme o sa las acest topic deschis pentru a putea posta.

Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pc meu e virusat

si ts3 pe telefon costa bani

si nu pot sa il instalez

si asa ratez sedintele staff

Si nici ts3 lui forest 

Pt android nu merge

Imi da eroarea:

Error_client_version_outdated

Editat de TheAssassinRO

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe calculator nu pot deoarece am cel mai ciudat virus...instalez o aplicatie si dupa 20 de min o dezinstaleaza de pe calculator...dar pt telefon nu poti sa gasesti link la ts3 gratis fara sa il cumpar de pe play store?

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista doua variante in situatia ta

1. reinstalezi windows-ul si dupa aceea ar trebui sa-ti mearga sa instalezi teamspeak-ul. 

2. iti cumperi teamspeak-ul pe android, daca nu ai aceasta posibilitate, lasa-mi un pm si te voi ajuta eu.

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am posibilitatea de a cumpara ts3 pe android.....+ am incercat linkul lui forest ,merge ts3 doar ca cand incerc sa intru pe adresa ts.ruls.ro imi da eroarea error_client_outdated 

Ceva de genul.Ma gandeam daca stiti de unde sa iau ts3 moka pe android..

@xX-bomboNel-Xx astept parerea ta...poate ma ajuti sa rezolv problema de pe telefon cu error_client_outdated

Editat de TheAssassinRO

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, TheAssassinRO a spus:

Nu am posibilitatea de a cumpara ts3 pe android.....+ am incercat linkul lui forest ,merge ts3 doar ca cand incerc sa intru pe adresa ts.ruls.ro imi da eroarea error_client_outdated 

Ceva de genul.Ma gandeam daca stiti de unde sa iau ts3 moka pe android..

@xX-bomboNel-Xx astept parerea ta...poate ma ajuti sa rezolv problema de pe telefon cu error_client_outdated

Reinstaleaza windows-ul cum a spus si colegul meu kajol mai sus.. cea mai buna solutie nu are cum sa nu iti mearga dupa. 

Pentru telefon pe App Store e 25 de lei. Daca nu ai posibilitate financiara te ajut eu. 

b_350_20_121217_121217_E76336_E76336.png

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / servere mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

fb.pngyt.pngins.pnggt.pngsteam.png

type-460x42_cborder-AB4826_ctop-121217_c

76561198343413989.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, kenveloo- a spus:

Reinstaleaza windows-ul cum a spus si colegul meu kajol mai sus.. cea mai buna solutie nu are cum sa nu iti mearga dupa. 

Pentru telefon pe App Store e 25 de lei. Daca nu ai posibilitate financiara te ajut eu. 

Pai la ce am eu pe calculator.....sa fiu sanatos imi trb stick 128 sa salvez poze,videouri,aplicatii...deci nu!

Pe telefon aia ziceam si eu...nu am posibilitate financiara.....scrie aici daca vrei sa ma ajuti sau in pm

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • snd a anulat fixarea acestui topic

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.