Sari la conținut

[Portofoliu] Chupacabra


Vizitator Chupacabra

Postări Recomandate

Vizitator Chupacabra

Nu fac lucrari in privat deci nu va obositi sa lasati posturi de genul in acest portofoliu pentru ca le voi ignora.

Vreau pareri constructive si argumentate, nu "frumos", "urat" sau tot felul de prostii. Ma lipsesc de post-hunteri si daca e cazul o sa cer sa primeasca warn.

 

VOFoLNd.gif x zja110D.gifyXJL8HY.png x nryOORV.png x 0EE391i.png x EY7pe1x.png 

qVEeygc.png x 8pbHqoG.png14dvVit.pngaeFsdeS.pngn8R7EA0.png x 7zPMsda.png

LTgLZSL.gif x MwwGVaC.pngRhyp4ED.png x 3UVmQG0.pngMEtPsy8.png x stDQO0P.png

DvUEHdW.pngSqrnGxI.gif

qGNNNj7.png x O4ba4a3.png

uJRY0II.png x qJ5taTf.png

 

Editat de Chupacabra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Chupacabra
1 hour ago, Smite said:

gg

 

1 hour ago, Prototype said:

bv

Fara suparare, voi sunteti normali ? In postul de mai sus am scris pe cat se poate de clar si pe intelesul fiecaruia dintre voi ca ma lipsesc de comentarii facute doar pentru post-hunt. 

Editat de Chupacabra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut pauze in acesti 3 ani ? Nu ma intelege gresit dar nu prea esti as pe avatare pentru 3 ani .. iti recomand sa lasi momentan twitch-ul pana stapanesti avatarele calumea ca nu iti foloseste la nimic daca nu sti sa faci un avatar ca la carte. 

zja110D.gif Aici text-ul principal e destul de ok, te face redimensionare insa.

 

Parerea mea e sa mai lucrezi pentru ca nu meritai  acele laude care le-ai primit pe ts3, nu stiu daca sti despre ce e vorba dar no hate, ma intelegi doar ;) 

Image

Follow on my tumblr > https://alexgfxw0rld.tumblr.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Chupacabra
12 hours ago, H. Alexandru said:

 

Imi plac oamenii astia ce zic "no hate" cand de fapt asta fac. :)) Trecand peste ce am zis mainainte, vreau sa lamurim o chestie. Da, pana in vara asta nu am mai intrat de 1 an si niciodata nu am folosit zilnic PS sau sa urmaresc tutoriale (decat la imaginea cu textul "Freakz"). Pur si simplu am folosit acest program din placere, plictiseala si nu esti in masura tu sau oricare altul sa apara din senin si sa scuipe peste toata munca mea si peste aprecierile care mi s-au adus, ca nu din timpul sau din ajutorul tau am invatat cu ce se mananca toata chestia asta. Nu stiu cine m-a laudat pe mine pe ts3 dar care-i problema ta in legatura cu asta ? Te roade invidia sau care-i faza ? Si daca cineva te lauda inseamna ca apreciaza ceea ce faci, ca tu nu esti de aceeasi parere asta-i partea a doua. Si ca tot dam cartile pe fata te asigur ca ma lipsesc de genul asta de comentarii pentru ca nu ai adus un argument concret macar, pur si simplu ti-ai trantit acolo frustrarea si ai bagat-o si pe aia cu redimensionarea ca sa nu bata prea tare la ochi hate-ul asta.

Fiecare are propriul lui stil de a face lucrari, de exemplu mie nu-mi place deloc textul pe care-l folosesti, nici dupa blur nu ma dau in vant dar pare cat de cat ok si zic asta pentru ca folosesti prea mult offset si mi se pare ca il strica. Cu toate astea eu nu am venit peste portofoliul tau sa dau de inteles ca ma pis pe toata munca ta din anii de cand folosesti PS, ca asta ai facut si degeaba o sa ma contrazici. Probabil ca o sa-mi zici acum ca ma oftic pentru ca mi-ai dat o parere negativa..:)) Nu are absolut nicio legatura, ti-am argumentat mai sus ce nu mi-a placut.

Salut.

Editat de Chupacabra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

42 minutes ago, Chupacabra said:

Imi plac oamenii astia ce zic "no hate" cand de fapt asta fac. :)) Trecand peste ce am zis mainainte, vreau sa lamurim o chestie. Da, pana in vara asta nu am mai intrat de 1 an si niciodata nu am folosit zilnic PS sau sa urmaresc tutoriale (decat la imaginea cu textul "Freakz"). Pur si simplu am folosit acest program din placere, plictiseala si nu esti in masura tu sau oricare altul sa apara din senin si sa scuipe peste toata munca mea si peste aprecierile care mi s-au adus, ca nu din timpul sau din ajutorul tau am invatat cu ce se mananca toata chestia asta. Nu stiu cine m-a laudat pe mine pe ts3 dar care-i problema ta in legatura cu asta ? Te roade invidia sau care-i faza ? Si daca cineva te lauda inseamna ca apreciaza ceea ce faci, ca tu nu esti de aceeasi parere asta-i partea a doua. Si ca tot dam cartile pe fata te asigur ca ma lipsesc de genul asta de comentarii pentru ca nu ai adus un argument concret macar, pur si simplu ti-ai trantit acolo frustrarea si ai bagat-o si pe aia cu redimensionarea ca sa nu bata prea tare la ochi hate-ul asta.

Fiecare are propriul lui stil de a face lucrari, de exemplu mie nu-mi place deloc textul pe care-l folosesti, nici dupa blur nu ma dau in vant dar pare cat de cat ok si zic asta pentru ca folosesti prea mult offset si mi se pare ca il strica. Cu toate astea eu nu am venit peste portofoliul tau sa dau de inteles ca ma pis pe toata munca ta din anii de cand folosesti PS, ca asta ai facut si degeaba o sa ma contrazici. Probabil ca o sa-mi zici acum ca ma oftic pentru ca mi-ai dat o parere negativa..:)) Nu are absolut nicio legatura, ti-am argumentat mai sus ce nu mi-a placut.

Salut.

Nu stiu ce-s cu arogantele astea daca tot tu te rogi ca vrei comentarii calumea :)) Ti-am repetat ca nu am nici un hate asupra ta, pentru ca nu te cunosc. Is niste sfaturi prietenesti. In primul rand ca sa clarificam ce am scris mai sus, twitch (AE) nu ai ce face cu el pentru ca nu te pricepi pe avatare, ok ? Redimensionarea e proasta, ok ? Ai primit laude ca esti foarte bun pe ts3 de la anumite persoane si prefer sa nu dau nume, poate ii intrebi chiar tu personal. Astea-s niste argumente concrete? Eu nu am nici macar o frustrare pentru ca stiu ce pot in PS, si daca ar fi sa imi compar lucrariile mele cu mine te-ar contrazice toti, si `parerile pozitive` de mai sus de la colegii mei o dovedesc. Nu folosesc offset, e vibrance, eu nu ma pis pe munca ta si pe anii tai , invata sa primesti critici negative pentru ca nu esti zeu in ps si nu faci lucrari extraordinare, cei 3 ani nu se vad asa ca invata sa accepti o critica, pentru ca eu nu te-am intrebat din rautate te-am intrebat pentru ca stiam ca ai pauze si eram curios ce raspunzi. 

yXJL8HY.pngxVOFoLNd.gif Ca sa intelegi, poate faci o comparatie din redimensionarea corecta si astea, repet, nu iti zic din rautate dar e naspa sa te dai zeu in ps cand nu esti, poate o sa ne intalnim candva dar daca nu sti sa asculti nu o sa ajungi sus, repet baga tutoriale ca mai ai de muncit inca. Succes cat mai mult in design.

Image

Follow on my tumblr > https://alexgfxw0rld.tumblr.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sari asa?

si-a zis doar parerea omule...

oricum mai baga tutoriale 

redimensionarea e cea mai importanta de inceput...

blur cam high

text ciuciu...

 

  • Like 1

                                                              

                                                                                           0vM0eWB.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Chupacabra

"Nu stiu ce-s cu arogantele astea daca tot tu te rogi ca vrei comentarii calumea :))" - Hai sa mori tu, ia spune-mi si mie de cine m-am rugat sa-mi lase *comentarii calumea*. =)) Am zis doar ca ma lipsesc de post-hunteri in acest topic, daca tu le permiti din partea mea sa-ti spameze portofoliul cu "gg" si cacaturi de genul. 

11 hours ago, H. Alexandru said:

poate o sa ne intalnim candva dar daca nu sti sa asculti

Habar n-am cine esti, e prima oara cand te vad pe forum dar mi se rupe sula de tine si de gradu' tau si chiar mi-ar face placere sa ne intalnim. Nu de alta dar imi pari simpatic deja. =)

Cat despre ce ai zis in rest, nu mai stau sa o lungesc ca si asa ai inteles gresit absolut tot si ai aberat cat ai vrut (ca sa nu mai zic ca ai dat edit de anspe-mii de ori si la un moment dat mi-ai zis "mai ai mult de mancat ca sa ajungi ca mine" sau ceva de genul). Baiatu' meu, observ si eu ca tratezi toata chestia asta ca pe o concurenta si de cand ai castigat cacatul ala de battle te bati cu pumnu' in piept dar sa-ti mai explic o chestie, sa nu uitam ca la battle poate sa voteze absolut oricine indiferent ca are sau nu treaba cu photoshop-ul deci daca tu acum te crezi mai bun imi pare foarte rau de tine. :))

"Cei 3 ani nu se vad" In afara de avatarele cu numerele 1,3,4,5,6 si de imaginea cu textul "Freakz", toate celelalte pe care le-am postat in portofoliu sunt facute acum cel putin 1 an jumate. 

"Te dai zeu in PS cand nu esti". Hai sa mai lamurim inca o chestie cu care o sa si inchei. Chiar tu ai scris cu manuta ta ca nu ma cunosti deci de unde si pana unde faci afirmatii de genu' la adresa mea ? Ca sa vezi si tu ce ipocrit esti. Din contra, sunt constient ca mai am de insistat la unele chestii dar te intreb in continuare ce te fute pe tine grija ? Ti-ai pierdut tu timpul sa ma inveti pe mine cum se face o lucrare in PS si nu stiu eu ? Ia vezi-ti tu de lucrarile tale ca daca ti le iau pe toate in amanunt iti dau o gramada de exemple prin care iti dovedesc ca nu esti asa de superior cum pretinzi.

Hai ca deja ti-am acordat prea multa atentie. Te-am scuipat, salut.

Editat de Chupacabra
Stai cuminte rawle =)) prin ne poate ne revedem ma refeream sus, dar esti prea arogant sa iti dai seama, si daca tot nu te-ai prins din ce ti-am scris si scri ce vrea puta ta, esti praf in ps. sal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.