Sari la conținut

VITALITY BEST CLOUD9 TO SECURE IEM COLOGNE SEMI-FINAL SPOT


jaxi_usp

Postări Recomandate

Vitality și-a rezervat un loc în finala patru ale IEM Cologne, făcând acest lucru învingându-l pe Cloud9 într-o afacere cu două hărți (Mirage 16-11, Inferno 19-17). Campionii majori în exercițiu aveau controlul asupra Mirage, dar trebuiau să lucreze pentru victoria lor la Inferno, unde performanța de purtare a lui Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut i-a depășit într-o afacere de prelungiri. Combinatul european se va confrunta acum cu ENCE în semifinala sâmbătă de la ora 16:30, iar flameZ a avut câteva cuvinte de alegere pentru adversarii săi, în special pentru conaționalul său Guy "⁠NertZ⁠" Iluz. „Noi [eu și Spinx] trebuie să-i dăm o palmă și să-l trimitem acasă”. Dan "⁠apEX⁠" Madesclaire a fost, de asemenea, plin de laude pentru ultima lor adăugare într-un interviu de după meci. "Tocmai i-am spus să îmbrățișeze scena și să facă ceea ce trebuie să faci. Dacă simți ceva, mergi, nu-mi pasă." căpitanul francez a spus despre discuția sa de dinaintea meciului cu tânărul. "Astăzi am fost foarte puternici, nu ni se putea întâmpla nimic. Aveam nevoie să jucăm cu mult curaj și mingi, și asta am făcut pe Mirage, mi-am luat duelurile împotriva unor jucători mai buni decât mine și i-am câștigat", a încheiat apEX. evaluarea meciului cu Cloud9. Sferturile de finală au început pe Mirage, unde Dmitry "⁠sh1ro⁠" Sokolov și Ax1Le au avut starturi lente, ceea ce a permis echipei europene să concureze cu 9-3. În ciuda faptului că au revenit în joc și au avut indivizii lor trăgând în toți cilindrii aproape de sfârșitul hărții, Cloud9 nu a reușit să deranjeze Vitality, care a ajuns să închidă harta 16-11. Cloud9, care au fost încurajați de revenirea lui Serghei „⁠Ax1Le⁠” Rykhtorov la echipă înaintea play-off-ului, nu au reușit să depășească echipa nr. 2 mondială și, astfel, să iasă din turneu în faza sferurilor de finală. A fost un început de viață mai puțin decât ideal pentru echipa care i-a uimit pe mulți cu adăugările lor în extrasezon, dar au dat semne bune în turneul de debut. Inferno a fost o afacere mult mai strânsă, care a inclus o cantitate substanțială de victorii prin cumpărare forțată, conversia 2vs5 a lui ApEX și Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi fiind cea mai de impact. Acea rundă l-a menținut pe Vitality în joc, deoarece au făcut suficient pentru a forța prelungirile, unde ZywOo și-a continuat furia și și-a ajutat echipa să câștige cu 19-17 alături de un loc în semifinale IEM Köln.

 

                                                                          ⇩

                                                                                                       Vitality VS Cloud9

Editat de jaxiᵘˢᵖ

Connect:

->CS.USP.RO [Competitive]

               ->ARENA.USP.RO [Multi Arena 1v1]

uspromania.png

->Steam: jaxi_usp

   ->Discord: jaxi_usp

server.php?ip=188.212.102.225&port=27015

server.php?ip=93.114.82.6&port=27015

server.php?ip=5.183.171.79&port=27015

 
 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.