Sari la conținut

ALEXSOMFAN BECOMES NEW ASTRALIS TALENT COACH


jaxi_usp

Postări Recomandate

    Astralis have announced the signing of Alexander "Alexsomfan⁠" Nielsen as the new Head Coach of the Talent academy roster.

The 29-year-old comes in to take the place of Mathias "⁠R0nic⁠" Pinholt, who moved up to join the main team as an assistant coach in June amidst several changes in and around the Astralis roster.

    Alexsomfan has acted as the in-game leader of a variety of Danish teams competing on the lower end of the food chain locally and internationally. Since 2017 he has most notably played alongside the likes of Benjamin "⁠blameF⁠" Bremer, Rasmus "⁠HooXi⁠" Nielsen, and Rasmus "⁠raalz⁠" Steensborg, along with a plethora of lesser-known talent.

    The Dane now transitions into the coaching role for the first time in his career. "My primary experience is as a player, but I have been part of building many teams and come with some clear thoughts about what we need to do and how we need to do it," alexsomfan said in a statement.

     Astralis a anunțat semnarea lui Alexander „⁠alexsomfan⁠” Nielsen ca noul antrenor principal al listei academiei Talent.

    Tânărul în vârstă de 29 de ani vine pentru a-i lua locul lui Mathias "⁠R0nic⁠" Pinholt, care s-a mutat pentru a se alătura echipei principale ca antrenor asistent în iunie, pe fondul mai multor schimbări în și în jurul listei Astralis.

     Alexsomfan a acționat ca lider în joc al unei varietăți de echipe daneze care concurează la capătul inferior al lanțului alimentar la nivel local și internațional. Din 2017, cel mai remarcabil a jucat alături de Benjamin „⁠blameF⁠” Bremer, Rasmus „⁠HooXi⁠” Nielsen și Rasmus „⁠raalz⁠” Steensborg, alături de o multitudine de talente mai puțin cunoscute.

     Danezul trece acum în rolul de antrenor pentru prima dată în carieră. „Experiența mea principală este ca jucător, dar am făcut parte din construirea multor echipe și am niște gânduri clare despre ce trebuie să facem și cum trebuie să facem asta”, a spus alexsomfan într-un comunicat.

     Abordarea lui alexsomfan în ceea ce privește dezvoltarea jucătorilor și crearea celei mai bune echipe și a celor mai bune condiții posibile este exact ceea ce am căutat.

     Unul dintre primele locuri de muncă ale noului antrenor va fi să reconstruiască lista Astralis Talent. Aceasta a fost epuizată la doar doi jucători în ultima lună, în urma acționării lui Andreas „⁠Xyp9x⁠” Højsleth, plecării lui Kristoffer „⁠Kristou⁠” Aamand și vânzării lui Alexander „⁠br0⁠” Bro și Patrick „⁠Patti⁠” Larsen către Monte și, respectiv, ECSTATIC.

     "Am vândut câțiva jucători foarte talentați și acum suntem în proces de pregătire a echipei pentru toamnă. Antrenorul principal va juca un rol important în acest sens", a declarat Kasper Straube, director sportiv recent numit al Astralis.

     "Abordarea lui alexsomfan în ceea ce privește dezvoltarea jucătorilor și crearea celei mai bune echipe și a celor mai bune condiții posibile este exact ceea ce am căutat, iar rezultatele sale ca lider în joc demonstrează că are și cunoștințele tactice pe care le căutăm".
 

Editat de jaxiᵘˢᵖ

Connect:

->CS.USP.RO [Competitive]

               ->ARENA.USP.RO [Multi Arena 1v1]

uspromania.png

->Steam: jaxi_usp

   ->Discord: jaxi_usp

server.php?ip=188.212.102.225&port=27015

server.php?ip=93.114.82.6&port=27015

server.php?ip=5.183.171.79&port=27015

 
 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.