Sari la conținut

Aproape de "trădare". La ce echipă ar fi trebuit să ajungă Cristiano Ronaldo: "Ar fi fost ceva fantastic" FOTBAL


TheRedX

Postări Recomandate

Cristiano Ronaldo a făcut carieră la Manchester United, unde a jucat 6 sezoane. Însă soarta sa s-ar fi putut schimba şi ar fi putut ajunge exact la rivala Liverpool.

YXNoPWYyMmE4OWQ2Y2ExYjE2ZmYxNzBmZjUyYWIy

 

O spune Antonio Di Natale, care susţine că planurile erau în aşa fel făcute încât el şi Ronaldo să joace împreună pe Anfield.

"Cristiano Ronaldo ar fi fost colegul ideal, pentru că are atât picioarele, cât şi mintea foarte rapide. Eu semănam puţin cu el în acele vremuri, aşa că ar fi fost fantastic ca noi să fi jucat împreună.

Liverpool mă dorea şi pe mine cu orice preţ, erau pregătiţi să facă tot posibilul să mă facă se semnez pentru ei, dart nu avea niciun sens pentru mine să mă duc în Anglia când deja refuzasem Juve", a spus fostul atacant pentru Tuttosport.

Di Natale, golgheterul Italiei, putea fi coleg cu Cristiano Ronaldo
Ajuns la 42 de ani, Antonio Di Natale s-a retras din activitate în iulie 2016. Fostul golgheter al Italiei a făcut carieră în Serie A, la Empoli şi Udinese, pentru care a marcat în total 210 goluri în 445 de meciuri în campoinat. În total, Di Natale a reuşit 283 de goluri în 628 de partide oficiale.

Cristiano Ronaldo şi-a început cariera la Sporting Lisabona, de unde a fost transferat la Manchester United. După 6 ani pe Old Trafford, starul portughez a ajuns la Real Madrid în 2009, unde a jucat 9 ani, iar în iulie 2018 a semnat cu Juventus.

 

 

sursa : digisport

  • Like 1

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.