Sari la conținut

[Potofoliu] Elementul X


Elementul X

Postări Recomandate

Destul de frumos.

Totusi, eu zic sa urmaresti tutorialul lui oreo despre blur si cel despre text, e destul de bun.

In rest, fa doar textu secundar mai mic, e prea mare si descarca-ti fonturi caligrafice de pe dafont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine pentru inceput. La redimensionare apesi alt+shift si tragi de colturi(sa NU iasa turtita), textul principal pune-l pe sharp, iar textul secundar il poti scrie cu TimeNewRoman 9, sau wendy 10px pe none.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

blurul e ok,dar:fa textul secundar mai mic.Daca nu ai fonturi,descarca de pe dafont,si incearca-le!ca si text secundar,iti recomand fontul "wendy" pe 10 px sau "04b03" pe 8 px!

Si da,nu mai pune stroke pe text,si scade din outerglow.Si textul secundar il pui la mij(cum am facut la avatarul tau).

Uita-te la tutorialul meu de Avatar Text+Blur+GIF!si vezi acolo cum am facut pe text.

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Elementul X a spus:

YJkqk3k.pngam incercat sa fac gif dupa tutorial ul lui asasin dar nu inteleg ce am gresit de nu a mers

Trage poza mai sus,peste toate layerele,si pune pe linear dodge.Cat despre text,pune-l pe sharp.Daca nu stii cum,uite aici(ce i-am postat si lui andrew):

 

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te afli pe drumul cel bun,la text mai aici mici probleme,dar le rezolvi tu in timp.Eu zic,sa ramai la blurul de pe avatarul gif(ala cu scantei albastre) si sa faci un pack de avatare cu acelasi blur.Descarca-ti fonturi caligrafice de pe dafont.com si exerseaza.Ca text secundar,intotdeauna,la fonturile "wendy" si "04b03" le lasi pe none,pe sharp nu da bine.Si pune drop shadow pe textul secundar numai si numai cand nu se vede textul.

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

eu zic sa lucrezi dupa tutorialul lui oreo de blur + te mai joci si tu pe acolo cu setarile si vezi ce iese.. o sa arate mult mai bine. parerea mea era ca in acest context nu mergea text verde, ci alta culoare. kw 😄 

  • Love 1

No scar, but I left my mark

7bTVieB.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Elementul X said:

IS1SNWG.gif

stiu ca iti plac scanteiile pe avatare,dar incearca sa nu mai faci abuz de ele.La asta,scanteiele nu dau bn,deloc.

cat despre bordere,incearca sa le faci cat avatarul(ctrl+t) ca nu da bine.si incearca sa pui borderul pe "overlay"-la 50-65%!!!(stilul meu si al luioreo,emika)

Just,KW!

 

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 minutes ago, TheAssassinRO said:

stiu ca iti plac scanteiile pe avatare,dar incearca sa nu mai faci abuz de ele.La asta,scanteiele nu dau bn,deloc.

cat despre bordere,incearca sa le faci cat avatarul(ctrl+t) ca nu da bine.si incearca sa pui borderul pe "overlay"-la 50-65%!!!(stilul meu si al luioreo,emika)

Just,KW!

 

el e pasionat de scantei, tu de alte gifs in general.

2 hours ago, Elementul X said:

IS1SNWG.gifXwaTk38B.png

nu-s rele, borderu strica tot, textu fa-l putin mai vizibil

  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.