Sari la conținut

Portofoliu - ty.


itzty

Postări Recomandate

Frumusel blurul,textul e ok!

Cred ca esti la inceput(nush).

Niste recomandari:

 

-Pozitionarea textului(asta e numa pt tine,Tu,avand numele foarte scurt[Ty.] iti recomand sa il pui la coltul din partea dreapta,da mult mai bine,iar ca text secundar,iti recomand fontul "wendy" pe 7-9px(pt ca ai numele scurt) sau fontul "NeoGrey" pe 10-12px!.)

 

-Efectele(nu e obligatoriu,faci cum vrei.........Hai sa iti dau un ex:Efectele pe text:Ca sa pui efectele pe textul principal,dai click dreapta pe text,si alegi prima optiune-Optiuni amestecare(Blending Options)si iti faci de cap,poti pune glow,contur,textura,etc.Poti pune si gradient[daca nu ma insel])

 

Cam atat!

 

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 minutes ago, TheAssassinRO said:

Frumusel blurul,textul e ok!

Cred ca esti la inceput(nush).

Niste recomandari:

 

-Pozitionarea textului(asta e numa pt tine,Tu,avand numele foarte scurt[Ty.] iti recomand sa il pui la coltul din partea dreapta,da mult mai bine,iar ca text secundar,iti recomand fontul "wendy" pe 7-9px(pt ca ai numele scurt) sau fontul "NeoGrey" pe 10-12px!.)

 

-Efectele(nu e obligatoriu,faci cum vrei.........Hai sa iti dau un ex:Efectele pe text:Ca sa pui efectele pe textul principal,dai click dreapta pe text,si alegi prima optiune-Optiuni amestecare(Blending Options)si iti faci de cap,poti pune glow,contur,textura,etc.Poti pune si gradient[daca nu ma insel])

 

Cam atat!

 

Just,KW!

La text pun doar pun drop shadow pe 1 0 1 si o culoare si cam atat, la font la text-ul secundar mai folosesc wendy, dar pe 10 px pe none pentru ca am incercat pe 8 si se vede zici ca e venit dintr-un joc 8bit.Mai folosesc visitor si 04b03. Dar multumesc pentru recomandari

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 luni mai târziu...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.