Sari la conținut

Promovarea forumului


TwiX

Postări Recomandate

Stand zilnic ceva timp pe forum, observ ca nu este asa multa lume activa
Acestea ar fi cateva sugestii de promovare:

PROMOVARE FACEBOOK
Ideea e sa fie atrasi oameni noi.
Cea mai buna solutie ar fi crearea unui videoclip de prezentare, care sa contina jocurile pe care comunitatea se bazeaza, serverele de top ale comunitati. Pe scurt, un videoclip in care sa fie expuse motivele pentru care cineva ar trebui sa aleaga USP 
Nu e asa de greu de realizat, sunt sigur ca existe in Staff persoane cu minima experienta de editare video
Apoi vine partea cu promovarea acestui videoclip. Iar aici sunt 2 optiuni:
- Share-ul acestuia pe diverse grupuri de gaming
- Promovarea platita (Aici tinand cont de alegerea cu grija a publicului tinta, altfel vor fi doar niste bani pierduti degeaba)

PROMOVARE CSGO
La fel ca si in cazul LoL, exista grupuri de facebook romanesti cu zeci de mii de membrii. ZECI DE MII! Doar 2 pe care le stiu eu au 40k+. Asa ca la fel ca si in cazul LoL, o postare in care sa fie prezentat proiectul CS:GO si Share-uri! Iar aici se pot implica si Ownerii de CS:GO, ca doar servere lor vor avea cel mai mult de castigat. Invitarea membrilor acelor grupului de facebook in grupul de steam dedicat CS:GO al comunitatii

IMPORTANT:In toate postarile sa fie inclus si link-ul catre forum!

Acestea ar fi doar cateva idei de promovare care cred eu ca ar aduce oameni noi in comunitate. Poate mai au si altii alte idei sau completari la ceea ce am spus eu, urmand ca cei din Staff sa decida daca le vor pune sau nu in practica.

Repet,sunt de cateva zile aici, dar observ totusi ca nu prea e multa lume activa, in conditiile n care eu, acum 6-7 ani eram pe comunitatea lui Mike.RO si iLuSiOn(poate ii stiti) si era om cata frunza cata iarba. Daca n am zis ceva la locul lui, sa ma corectati
 

Editat de TwiX
  • Like 2

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pro.

E foarte buna initiativa, dar nu vor fii multi care sa "promoveze" comunitate, si chiar daca ar fii mai mult de 5-10 (maxim) persoane nu ar venii.

 

 TeamSpeak3 : TS.USP.RO

  Site @ www.usp.ro 

 

 

 I D   /   x d a - g u a r d   [ steam ]

_________________________________

-   C    L    O    S    E   -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pro, i idee buna de pus in aplicare dupa ce vom pune in practica cateva proiecte care vor necesita ca membri forumului sa fie mai activi.

Deocamdata se intra 70% pentru Serverele de CS/CSGO, 20% pentru design/it/cafe si 10% restul.  

S-ar putea face si acum, dar nu ar putea fi pus decat despre serverele de cs. Ar fi mai ok sa avem un video in care sa avem si un pic cate ceva pe langa cs.

Daca sunt doritori pentru implementarea ideii (creare/sugestii video, etc.) lasati un PM.

  • Like 2

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pare o idee bună doar că va veni hate mai mult dacă se va face spam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PRO:

Parerea mea ca daca facem un promo pe facebook cu un videoclip pt ca  exista lume care se descurca in asa cv am iesi pe +

PPHUD NOT INJECTED  PPHUD HAS BEEN SUCCESSFULLY INJECTED!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • TwiX a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.