Sari la conținut

Propunere reputatie


Pymbor

Postări Recomandate

De la faza cu ACS in care a plecat cu serverul , ma gandeam la o chestie.

Propun ca la detinatorii care au servere la noi si se gandesc sa plece din comunitate,  sa li se puna o reputatie de manager neserios. Si sa nu poata adauga servere timp de un an pe aceasta comunitate. ( sau sa plateasca o taxa de 50 lei in fondul USP. gen cum facem la chirie s.a.m.d )

Nu are rost sa le dam ban la toti care fac chestia asta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Pymbor a spus:

De la faza cu ACS in care a plecat cu serverul , ma gandeam la o chestie.

Propun ca la detinatorii care au servere la noi si se gandesc sa plece din comunitate,  sa li se puna o reputatie de manager neserios. Si sa nu poata adauga servere timp de un an pe aceasta comunitate. ( sau sa plateasca o taxa de 50 lei in fondul USP. gen cum facem la chirie s.a.m.d )

Nu are rost sa le dam ban la toti care fac chestia asta. 

Intr-adevar poate unii nu inteleg de ce ACS a primit ban, ne-a mintit ca inchide serverul si ca se lasa de CS, a sters serverul de pe GT si a doua zi a facut cerere DNS in alta comunitate

S-au tot incercat sa se faca liste cu detinatori neseriosi pe mai multe comunitati dar la un moment dat n-o sa se mai tina cont

Sunt cazuri rare cand am dat ban pt asa ceva

Nu cred ca va plati nimeni sa aibe serverul in nicio comunitate infiderent care e comunitatea

  • Like 2

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-ar da nimeni bani sa intre in comunitate, indiferent ca e usp sau nu. N-ai cum sa-i pui pe toti, depinde de situatie, de persoana, etc.

Concluzia: N-ai cu șini uai.

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Pymbor a spus:

De aia exista gradul de Supervizor 😆 

Le dam lopata in mana si ii punem la munca.

Si daca toti supervizorii iau lopta aia si iti da in cap cu ea, pentru ca ii jignesti asa ce se intampla?


cat despre propunerea ta , ar fi ok acea reputatie de manager neserios , dar cum a spus si snd , nu v-a da nimeni bani pentru a intra aici pe comunitate!
eventual.., pentru a pierde acea reputatie de manager neserios sa trebuiasca sa revina cu serverul dar inainte de asta sa ajunga la un numar de posturi! 
EX : sa spunem ca el are 150 posts care le-a facut in timpul in care avea serverul aici! sa poata revenii cu serverul si sa ii se elimine acea reputatie cand ajunge la 250 posts!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt intr-o oarecare masura de acord cu aceasta propunere, cum au spus si colegii mei, nimeni nu ar da bani ca sa vina pe o comunitate cu serverul, sunt n comunitati pe care s-ar putea duce.

 

@NemeSyS, nu cred ca ar fi bine sa poata reveni cineva cu serverul daca are x posturi, mai bine ar fi sa poata sa revina cu serverul doar daca indeplineste ceva care chiar este de folos, alte conditii ce nu tin de posturi dupa mine, posturile sunt inutile in aceasta "problema"

 

ts.usp.ro / furien.usp.ro

b_350_20_191919_2B2B2B_FFFFFF_111111.png

b_350_20_ffad41_e98100_000000_591f11.png

 

TeamSpeak 3 USP România - TS.USP.RO

Pentru asistenţă se recomandă contactarea membrilor administrativi în privat sau accesarea canalului de Asistență Tehnică / Tehnical Support

Pentru orice nelămurire sau problemă nu ezita să trimiți un PM !

 

Moderator @ USP ROMÂNIA

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce @snd deja e conștient dar aparent o parte dintre voi nu, este faptul că, comunitățile apar în ziua de azi ca ciupercile după ploaie, lucru care nu-i tocmai benefic pentru nici una dintre comunitățile vechi. O listă cu persoanele neserioase ? Și cu ce te ajută ? Vin 4 persoane și pleacă 3, le treci pe toate 3 acolo și pe viitor dacă își vor dorii să se întoarcă nu vor fi primiți și altă comunitate va profita de acest lucru. Dacă cineva dorește să plece este la liberul arbitru, înafară de un DNS și o categorie nu primește nimic altceva, nu e plătit să stea în comunitate, nu primește bani pentru rezultate, se mută unde consideră că-i mai benefic pentru toți jucătorii.

 

Legat de acei 50 de lei, cine ar da banii ăștia când îi poate investi în server ? Propunerea are o intenție bună dar este deplasată cu mult, în loc să vă gândiți la aceste lucruri și „pedepse” gândiți-vă la ce puteți face pentru a atrage atenție unui număr mai mare de vizitatori cât și manageri noi. Singura idee bună este cea de reputație negativă dar își face un alt cont și spune că a cumpărat acest server de la altă persoană.

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contra total, nu înțeleg propunerea.

TeamSpeak 3 USP România - TS.USP.RO

- Pentru asistenţă se recomandă contactarea membrilor administrativi în privat sau accesarea canalului de Asistență Tehnică

b_350_20_121217_121217_CA3224_121217.png

Pentru orice nelămurire sau problemă nu ezita să îmi trimiți un PM sau să mă contactezi pe STEAM !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba cu 50 lei era doar un exemplu.

@NemeSyS De ce te bagi în seamă aiurea ? Unde sunt jignirile ?

Era vorba de această reputație să fie pusă la cei care pleacă cu serverele din comunitate fără să anunte. Scurt și la obiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, Pymbor a spus:

Treaba cu 50 lei era doar un exemplu.

@NemeSyS De ce te bagi în seamă aiurea ? Unde sunt jignirile ?

Era vorba de această reputație să fie pusă la cei care pleacă cu serverele din comunitate fără să anunte. Scurt și la obiect.

ai jignit supervizroii domnule @Pymbor , tu ca manager cs 1.6 nu dai nici o lopta nimanui intelegi? cand tu faci cerere acolo la forum management in general supervizorii iti rezolva cerinta , ofera-le putin respect , nu "lopta"! caci poate iti da cu ea in cap si nu te mai ajuta nici un supervizor, intelegi acum stimate dom @Pymbor!

PS : Pare rau ca am sarit de la subiect dar na unde e respectul fata de supervizori sau viitorii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, NemeSyS a spus:

ai jignit supervizroii domnule @Pymbor , tu ca manager cs 1.6 nu dai nici o lopta nimanui intelegi? cand tu faci cerere acolo la forum management in general supervizorii iti rezolva cerinta , ofera-le putin respect , nu "lopta"! caci poate iti da cu ea in cap si nu te mai ajuta nici un supervizor, intelegi acum stimate dom @Pymbor!

PS : Pare rau ca am sarit de la subiect dar na unde e respectul fata de supervizori sau viitorii!

Pymbor era supervizor inainte sa se scoata gradul in sine. Cred ca de aia si-a permis sa faca un pic de caterinca.

 

Pro la idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, nimeni nu-ti da bani ca sa afilieze serverul intr-o comunitate, simplu. Faci liste peste liste cu oamenii care iti pleaca si nu ii mai primesti, dar dupa zici 'hai sa treaca si sa-l stergem de pe lista sa vina cu serverul', cel putin oriunde am vazut eu o lista de genul cam asa se intampla, iar IP-ul n-ai cum sa-l bagi intr-un 'backlist' sa zici asa, pentru ca IP-ul ala nu ajunge doar la o persoana.

Propunere respinsa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Vizitator a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.