Sari la conținut

[Software] F(x)tec Pro 1 – telefon cu slider si tastatura QWERTY


*VALY*

Postări Recomandate

Nu cred ca v-am povestit vreodata, dar telefonul meu preferat, all time, a fost si va ramane … Nokia N97 mini. Nu eram vreun fan al Symbian OS, ba chiar ma enerva maxim ca nu aveam aceleasi aplicatii ca si cei de pe Android, dar mi se parea de-a dreptul ge-ni-a-la ideea cu mecanismul slide care oferea acces la tastatura QWERTY. Din cauza degetelor mele, care nu sunt tocmai de pianist, nu ma pot adapta deloc la tastaturi mici. Cum pe vremea aceea nu existau smartphone-uri cu diagonala generoasa, m-am bucurat cand am primit cadoul de la sotie.

Ei bine, iata ca exista cineva care este de acord cu mine: un start-up britanic a prezentat un concept de telefon mobil care este dotat cu un astfel de mecanism, care ar urma sa fie lansat in iulie

Fxtec-Pro-1.jpg?resize=700%2C384&quality

Dimensiunile acestui model nu sunt chiar slim, dar nici nu pare prea butucanos: 154*73.6*13.98 mm.

La nivel de dotari, discutam de un procesor Qualcomm Snapdragon 835, 6 GB RAM memorie interna si 128 GB spatiu de stocare. In plus, are slot de card microSD si o baterie de 3200 mAh. Camera principala este duala, de 12 MP si 5 MP, iar cea secundara de 8 MP. Deloc surprinzator, vorbim de suport dual-SIM si senzor de amprenta pe spatele lui. Partea buna este ca are doua difuzoare stereo si mufa USB-C. Display-ul este  unul AMOLED de 5.99″ 18:9 cu rezolutie FHD+. Telefonul ruleaza Android Pie 9.0, cu foarte putine modificari la nivel de interfata grafica. A! Si va rula LineageOS, ceea ce presupune ca va avea parte de suportul comunitatii de dezvoltatori

sursa : arenait

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • kayn a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.