Sari la conținut

Sepsi şi-a luat vitezist. Are 17 ani şi a fost acceptat de două Academii de juniori din Anglia. A preferat prim divizionara din Sf. Gheorghe pentru a juca la seniori


kenveloo-

Postări Recomandate

Sepsi şi-a luat vitezist. Are 17 ani şi a fost acceptat de două Academii de juniori din Anglia. A preferat prim divizionara din Sf. Gheorghe pentru a juca la seniori

Prim divizionara Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a semnat vineri cu tânărul jucător Călin Popescu. În vârstă de 17 ani şi o lună, acesta este atacant şi e considerat unul dintre cei mai talentaţi jucători ai generaţiei 2001. La vârsta de 15 ani şi 6 luni, Călin debuta în Liga 2 pentru FC Braşov, doar că echipa de la Poalele Tâmpei a dat apoi faliment.

Călin Popescu şi-a încercat apoi şansa în Anglia. A dat probe la Academiile de juniori ale lui Nottingham Forest şi Sunderland, unde a fost acceptat imediat, dar jucătorul şi impresarul său Cătălin Sărmăşan au preferat să semneze cu Sepsi, pentru a putea juca la seniori.

Călin este un vitezist, deţinând recordul de viteză al celor două academii la care a dat probe. S-a transferat de la ASU Politehnica Timişoara, unde a fost legitimat în vară.

photo-2019-01-11-20-01-50.jpg?height=853

sursa: prosport.ro

  • Like 1

b_350_20_121217_121217_E76336_E76336.png

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / servere mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

fb.pngyt.pngins.pnggt.pngsteam.png

type-460x42_cborder-AB4826_ctop-121217_c

76561198343413989.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.