Sari la conținut

O echipă de tradiţie se întoarce acasă: ”Stadionul va fi gata la vară”. Poate juca acolo din sezonul următor


kenveloo-

Postări Recomandate

O echipă de tradiţie se întoarce acasă: ”Stadionul va fi gata la vară”. Poate juca acolo din sezonul următor

UTA va beneficia din vară de stadionul din Arad. Antrenorul Ionuţ Popa a dezvăluit că arena se află pe ultima sută de metri. Mai sunt de pus la punct câteva aspecte, iar la începerea sezonului 2019-2020, ”Bătrâna Doamnă” poate juca meciurile din campionat acolo.


Popa este convins că arena va aduce un suflu nou în oraş, iar suporterii vor veni în număr mare la partidele de pe teren propriu: "Stadionul va fi gata la vară, am vorbit cu domnul Falcă (n.r. primarul Aradului), el este primul care doreşte ca din toamnă să jucăm pe noul stadion. Noi am avut un mare ajutor din partea galeriei, au susţinut echipa şi sper s-o facă în continuare”, a declarat Ionuţ Popa pentru SPTFM.

Din precizările primarului arădean, stadionul este aproape gata. Singurele aspecte care trebuie puse la punct sunt suprafaţa de joc, instalaţiile de irigare şi nocturna. "Vom avea o cameră de securitate, unde se vor putea verifica toate camerele de vederi din stadion şi din afară. În acest moment lucrăm la gazon, unde vom introduce şi instalaţiile de irigare şi încălzire, iar pentru nocturnă suntem aproape să găsim firma care o va monta", a spus Gheorghe Falca, citat de Sport Arad.

1.png?height=345&width=600

2.png?height=335&width=600

3.png?height=344&width=600

sursa: prosport.ro

 

b_350_20_121217_121217_E76336_E76336.png

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / servere mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

fb.pngyt.pngins.pnggt.pngsteam.png

type-460x42_cborder-AB4826_ctop-121217_c

76561198343413989.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.