Sari la conținut

NIP EDGE PAST VITALITY IN TWO MAPS TO QUALIFY FOR BLAST FALL FINAL


jaxi_usp

Postări Recomandate

Vitality VS Ninjas in PyjamasPână acum a fost ușor să navigheze pentru Vitality în grupul lor de toamnă BLAST, deoarece echipa a părut destul de confortabil cu Shahar „⁠flameZ⁠” Shushan în remorca, trimițând Evil Geniuses și Complexity fără nicio dificultate în primele două meciuri ale turneului. Dan „⁠apEX⁠” Madesclaire a recunoscut chiar mai devreme în cadrul turneului că a fost surprins de cât de bine a făcut deja clic echipa, dar a adăugat avertismentul că nu au jucat încă o echipă de top 10. Ninjas in Pyjamas poate fi chiar în pragul acestui lucru, dar au arătat că Vitality are mai multe de ce să-și facă griji decât ar fi crezut. Echipa condusă de Hampus „⁠hampus⁠” Poser a marcat victoria în fața echipei de pe locul 2 în două hărți, oprind o performanță fierbinte a lui Mathieu „⁠ZywOo⁠” Herbaut pentru a câștiga Mirage cu 16-13, înainte de abia depăși victoria cu 16-14 de Overpass a lui Vitality. „Au jucat foarte bine și au făcut unele confuzii din ceea ce am văzut”, a spus Danny „⁠zonic⁠” Sørensen despre Mirage după meci. „Dar, de asemenea, cred că comunicarea de astăzi nu a fost la punct și am făcut câteva greșeli. ZywOo a încercat să ne salveze de mai multe ori și a fost aproape, dar da... două începuturi proaste pe Mirage ne-au îngreunat revenirea. „[Pe Overpass] jucăm puțin prea pasivi, nu obțineam informații, nu încercam să jucăm cu punctele noastre forte, nu încercam să obținem mai multe alegeri. Cu ei jucând încet, a fost destul de dificil pentru că intri în acel mix în care ți-e frică să arunci o privire pentru că te așteaptă sau economisind utilitatea la momentul potrivit, așa că a fost regretabil. Să ne întoarcem”. Ninjas in Pyjamas abia își pierduseră seria de deschidere a evenimentului în fața Complexității, dar s-au retras prin paranteza inferioară învingând Evil Geniuses și Complexity într-o revanșă. Overpass a fost o problemă pentru hampus și companie în ambele jocuri versus Complexity, totuși și, ca atare, Vitality a ales-o pentru a viza punctele slabe ale NIP. Lucrurile au început să meargă prost pentru campionii majori din BLAST Paris înainte ca seria să ajungă la alegerea lor, totuși, doar ZywOo apărând cu adevărat pe serverul echipei sale de pe Mirage. NIP a luat conducerea inițială pe hartă înainte ca eroismul francezului AWPer să reducă diferența, dar restul echipei nu a reușit să apară în jurul lui. NIP a avut o renaștere în a doua repriză datorită unei expoziții la superlativ a lui Daniil „⁠headtr1ck⁠” Valitov și a unei scărcări puternice a lui Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner și Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin, asigurându-și victoria cu 16-13, în ciuda faptului că ZywO a terminat mai aproape de echipă în timp ce s-a apropiat de echipă. 15. „Ne-am speriat puțin sincer”, a spus Kristian „⁠k0nfig⁠” Wienecke referitor la performanța superstarului francezului pe hartă. "Știți că ZywOo când se aprinde, așa cum a făcut în runda P250, ce puteți face? E pur și simplu prea bun, recuzită pentru că este atât de puternic, este o nebunie". k0nfig s-a referit, de asemenea, la spectacolul slab al lui NIP la Overpass de marți și a vorbit despre revenirea împotriva Vitality, ceva ce nu părea că ar face la începutul hărții. Rundele sporadice de CT au fost tot ceea ce echipa avea în numele lor, în timp ce bărbații lui apEX au urcat la un avans de 8-7 pe partea T și, deși NIP a recâștigat conducerea în urma unei victorii în runda cu pistol și conversii ulterioare, se părea că Vitality va forța o a treia hartă odată ce soseau rundele cu arme. Brollan și REZ s-au combinat cu runde individuale puternice pentru a-și aduce echipa din nou în joc, iar câteva runde mai târziu, o intrare în băi de la k0nfig și dubla ucidere de la Brollan au schimbat complet impulsul. Economia lui Vitality a fost într-o perioadă dificilă, deoarece Ninja în pijama a continuat să găsească modalități de a pătrunde în locurile cu bombe, permițându-le să învingă victoria, 16-14. „Eu și REZ, am vorbit timp de 30 de minute [despre ce să facem pe Overpass]”, a explicat k0nfig despre revenirea echipei pe hartă. "Așa că am făcut niște setări, am vorbit despre ce putem face, iar apoi Brollan a dominat pe A, ceea ce a făcut-o mult mai ușor, desigur. Am fost dominați ieri, așa că a trebuit să schimbăm lucrurile și cred că am reușit să facem asta. Este o nebunie, se simte grozav". Când a fost întrebat dacă a simțit dacă Vitality pur și simplu nu a putut găsi un răspuns la modificările făcute de NIP, k0nfig a răspuns că nu. "Nu, cred că au făcut-o, dar cred, de asemenea, că am avut niște jocuri foarte bune și câteva runde foarte bune pe care le-am aruncat. Cred că i-am prins puțin neprevăzuți prin cât de agresivi am fost și prin lucrurile pe care le-am făcut". 

 

                                                                                                                                                                                            ⇩

 

                                                                                        Vitality VS Ninjas in Pyjamas

Editat de jaxiᵘˢᵖ

Connect:

->CS.USP.RO [Competitive]

                ->ARENA.USP.RO [Multi Arena 1V1]

   ->FIRE.USP.RO [Competitive]

uspromania.png

->Steam: jaxi_usp

   ->Discord: jaxi_usp

server.php?ip=188.212.102.225&port=27015

server.php?ip=93.114.82.239&port=27015

server.php?ip=188.212.100.121&port=27015

 
 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.