Sari la conținut

Henry vede partea plină a paharului după pandemie: ”Am redevenit oameni”


TheRedX

Postări Recomandate

Pandemia de coronavirus l-a ”blocat pe Thierry Henry în Canada, acolo unde o antrenează pe Montreal Impact. Fostul mare atacant francez vede partea bună din această perioadă dificilă pentru omenire. 

MCZoPTYzNiZoYXNoPTg3NTE0ZGM5MDM0ZDU4NzUx

Henry: ”Am redevenit oameni”
"Sunt la Montreal. A trebuit să rămân aici, neştiind dacă se va relua sau nu campionatul. Şi eu urmez regulile impuse. În lumea în care trăim este important să ştii să te adaptezi, să faci ce ţi se cere, pentru a fi în siguranţă şi pentru a nu-i contamina pe alţii. În faţa acestui virus, toţi am redevenit oameni, ni s-a amintit ce înseamnă să fim împreună şi respectuoşi", a spus Henry, pentru lequipe.fr.

Montreal Imapct este a doua echipă pe care o antrenează Henry. Acesta a devenit antrenor principal în 2018, când a preluat-o pe Monaco, dar a stat pe banca francezilor doar pentru 20 de meciuri. Henry i-a preluat pe canadieni în luna noiembrie a anului trecut și mai are contract până în 2021.

Romeo Surdu, amintiri cu Thierry Henry: ”M-am dis să fac schimb de tricouri cu el”
Titular în partida Franța - România 1-1, din 2009, contând pentru preliminariile Campionatului Mondial din Adrica de Sud, Romeo Surdu (36 de ani) a povestit pentru GSP.ro un moment care i-a rămas întipărit în minte. 

„Thierry Henry era pentru mine cel mai bun atacant din lume. Țin minte un lucru fantastic. M-am dus la final să fac schimb de tricouri cu el. Mi-a zis: “Ți-l dau, dar vino după, la vestiar, că nu vreau să mă dezbrac aici în fața lumii. Am zis: “Bun. Ok, nicio problemă.

Am zis atunci că omul nu vrea, îl înțelegeam, era campion mondial. Am zis că nu-mi mai bat capul. M-am dus la vestiar, eram supărat. Am făcut duș, a durat vreo 45-50 de minute.

Când ies din vestiar, Thierry Henry era în fața vestiarului, mă aștepta cu tricoul în mână. Nu m-am așteptat niciodată de la un campion mondial. Am zis: “Wow, despre ce vorbim?!”.

De atunci, mi-am schimbat mult din atitudine. Eram mai aerian, eram mai delăsător! Dar mi-am zis: “Dacă un campion mondial se comportă așa, trebuie să mă comport și eu așa. Dacă el mi-a fost mie exemplu, trebuie să fiu și eu un exemplu”, a spus Surdu,
 

 

sursa : digisport

 

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.