Sari la conținut

Netflix începe să închidă conturile inactive


TheRedX

Postări Recomandate

Deși am prognozat că vor urma zile negre pentru ei, se pare că m-am înșelat amarnic. Bine, între timp a venit molima coronavirusului și a cam anulat orice predicție!

netflix-scumpeste-abonamentele.png?w=728

Datorită pandemiei, care a cauzat o creștere cu 16 milioane a numărului de abonați și a generat peste 700 milioane de dolari ca încasări, americanii s-au gândit să facă puțină curățenie printre utilizatori. Astfel, toți cei care au conturi active – adică au plata la zi – dar au mai mult de un an de când nu au mai urmărit vreun material pe platformă, vor primi o notificare pe mail prin care sunt rugați să confirme dacă mai doresc să mențină abonamentul sau nu. Cei care nu răspund vor fi dezactivați automat. Cu toate acestea, Netflix a anunțat că va menține listele de favorite sau cele în curs de vizionare, timp de încă 10 luni!

Poate părea o măsură dură, dar ei spun că vor fi afectați puțin peste 0,5% din abonați. Iar, în total, Netflix avea 182 de milioane de abonaţi!

Deși eu cred că este și în avantajul lor să elibereze spațiu pe servere, trebuie să remarc că sunt și fair-play, ținând cont că nu vor să taxeze oamenii care chiar nu folosesc serviciile lor.

Am și o întrebare pentru voi, la final – cât timp a trecut de când ați vizionat ceva pe Netflix?

 

 

sursa : arenait.ro

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.