Sari la conținut

Cum descarci noul Winamp și ce ar trebui să știi


JoKeR.

Postări Recomandate

După câțiva ani de pauză și câteva luni de speculații, noul Winamp este disponibil oficial pentru descărcare și vine cu câteva schimbări importante. Winamp este una dintre aplicațiile clasice pe care le-am utilizat cu toți de-a lungul anilor. A fost primul program pe care îl instalam imediat după ce terminam cu configurarea unui nou Windows. La momentul respectiv, când toată muzica pe care o dețineam era offline, pe un hard disk intern sau extern, părea soluția all-in-one perfectă. Între timp, am devenit toți amatori de streaming și consumăm ultimele șlagăre de pe YouTube. Asta nu înseamnă însă că am renunțat complet la MP3-uri sau FLAC-uri. În ultimii ani, Winamp s-a aflat într-o perioadă de hibernare. În tot acest timp, puteai descărca versiunea 5.66. Noi proprietari au anunțat în urmă cu câteva săptămâni că lucrează la o nouă iterație, dar este prima oară când putem experimenta versiunea cu pricina. Prima actualizare pentru Winamp dupâ câțiva ani duce versiunea până la 5.8. Aceasta poate fi descărcată gratuit de pe www.winamp.com. Ca referință, aceasta introduce o serie de schimbări importante, printre care suportul nativ pentru Windows 10 și posibilitatea de a-l face să se vadă decent pe monitoare cu rezoluție foarte mare, precum 4K. În acest scop, ar fi bine să alegi skin-ul Big Bento și să faci click dreapta pe elementele de interfață, într-un spațiu liber, să optezi Window Settings – Scalling și 150% sau 200%, în funcție de ce arată bine la tine. În rest, s-ar putea să mai întâmpini mici probleme, pentru că vorbim totuși de 5.8 beta. Deși în trecut au existat câteva particularități contra cost în Winamp, tot ce are de oferit noua versiune este disponibil tuturor gratuit. Aparent, va exista și o versiune pentru mobile a player-ului, deși nu știm când se va lansa. În plus, creatorii săi au promis că o versiune complet diferită va fi disponibilă din 2019.

 

Winamp scalare

 

sursa: playtech.ro

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Dolixec a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.