--> Sari la conținut

Dialog de tot râsul între un poliţist şi un şofer beat: Cât arată, şefu?


stranger

Postări Recomandate

Ministerul Afacerilor Interne amuză şi avertizează „internauţii” printr-un mesaj în care relatează discuţia de sâmbătă seară dintre un poliţist şi un şofer aflat sub influenţa alcoolului.

 

Imaginea articolului MAI loveÅte din nou: Dialog de tot râsul între un poliÅ£ist Åi un Åofer beat: Cât aratÄ, Åefu? - FOTO

 

Aşa cum ne-a obişnuit, mesajul MAI a fost însoţit de o poză cu celebrul Colonelu, pisicul mereu prezent la datorie să implementeze legea.

 

Acesta se adresează cu precădere „«navetiştilor» sau «cititorilor»: Atenţie, #Colonelu’ este mereu la datorie! Mai bine respectaţi regulile de circulaţie şi nu conduceţi dacă aţi consumat băuturi alcoolice!”

„Dialog între un poliţist şi un conducător auto sâmbătă seara!

 

- Bună seara! Agent ... de la Brigada Rutieră. Vă rog să-mi prezentaţi documentele dumneavoastră şi ale maşinii.

  • Trăiţi! Carnetul şi buletinul de la voi le am, deci le ştiţi... ale lui Roxy să vi le arate ea. Nu mă bag!
  • Roxy fiind cine?
  • Maşina, şefu... aşa o cheamă!
  • Adică să vorbesc cu maşina?
  • Pot să vorbesc şi eu... că mă ascultă!
  • Aţi consumat băuturi alcoolice?
  • Doar o bere... atât.
  • Haideţi să facem o probă!

După câteva minute rezultatul apare pe etilotest.

  • Cât arată, şefu?
  • Cam cât o navetă... 1.26.
  • Dar de unde ştiţi că fac naveta? V-a spus Roxy, nu?
  • Încă nu am vorbit cu ea, dar puteţi să-i spuneţi dumneavoastră ceva!
  • Ce?
  • Adio, Roxy!
  • De ce?
  • De navetă!”

 - Sursa: mediafax.ro

 

 76561198927691959.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.