Sari la conținut

Povestea celui mai sângeros asasin din lume: a ucis 500 de persoane, timp de 40 de ani


petru

Postări Recomandate

Julio Santana, un asasin care a ucis peste 500 de persoane, a acordat un interviu pentru The New York Post în care a vorbit despre faptele sale.

Bărbatul, ajuns acum la 64 de ani, susține că s-a ”retras” și că acum a luat-o pe altă cale.

 

”Nu îmi place să mă mai gândesc la aceste lucruri. Partea asta a vieții mele a luat sfârșit.

 

Întotdeauna am crezut în Dumnezeu. Am crezut că Dumnezeu mi-a dat putere să îndur tot ce a presupus meseria aia malefică. Știu că ceea ce am făcut este greșit”, spune Julio Santana în interviu.

 

Bărbatul susține că visa să devină pescar, însă unchiul său l-a îndrumat pe calea de a fi un ucigaș.

 

Prima sa victimă a fost când avea 17 ani: un bărbat de 38 de ani, care era acuzat că violase o fetiță. De atunci, au urmat sute de omoruri, pe tot teritoriul Braziliei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.