Sari la conținut

[Tutorial] Cum să afli dacă poți rula un anumit joc


Son1aGod

Postări Recomandate

Am zis că ar fi și cazul unui topic de genul aici, un topic mai... folositor, nu văd în categoria asta decât niște știri, știri cu vechea metodă (CTRL + C, CTRL + V).

Acest tutorial are ca țință persoanele ce doresc să cumpere/să joace un joc dar nu sunt siguri dacă jocul respectiv le merge.

Este foarte simplu să aflați dacă un joc vă merge sau nu, sunt n site-uri care vă arată asta, însă nu toți se folosesc de Google. Hai să nu mă mai lungesc atât și să trec la explicații.

Tot ce trebuie să faceți e să intrați pe acest site, să introduceți numele jocului și să apăsați pe "Can I Run It". Odată ce ați apăsat butonul o să fiți redirecționați pe o pagină ce vă arată cerințele minime și recomandate pentru joc.

Asta e tot. Dacă cumva nu vă cunoașteți specificațile PC-ului, lăsați un reply și o să vă spun cum să le vedeți. De asemenea, puteți să-mi puneți întrebări de genul "În câte FPS-uri îmi merge jocul X?", o să răspund.

 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • kayn a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.