Sari la conținut

Lovitura dată de Dunărea Călăraşi pe piaţa transferurilor! A luat un dublu campion al Ligii 1 cu CFR şi FCSB


kenveloo-

Postări Recomandate

Lovitura dată de Dunărea Călăraşi pe piaţa transferurilor! A luat un dublu campion al Ligii 1 cu CFR şi FCSB

Srgian Luchin (32 de ani) şi-a găsit repede echipă după despărţirea de Viitorul. Fundaşul a semnat un nou angajament cu Dunărea Călăraşi şi va face deplasarea cu echipa în primul cantonament al iernii, în Turcia.


Luchin, dublu câştigător al campionatului, a plecat de la echipa lui Hagi, miercuri, nereuşind să se impună ca titular. În 6 luni a prins doar 11 partide, iar ”Regele” a decis să îl lase liber şi să opteze pentru un tânăr din propria academie. ”Am fost mulţumiţi de Luchin, dar am optat pentru Ghiţă. Este mai tânăr şi a făcut progrese mari în ultimele luni. Constantin Dima vrea să plece şi el, să joace mai mult. Îl înţelegem şi îl lăsăm să plece cum a venit, gratis. Tîrcoveanu este un transfer concret. Ne bucurăm că a venit la noi. Are o tehnică foarte bună. Mi-a plăcut mult, nu mă îndoiesc de calitatea sa. Abia aştept să îl văd la antremante", a declarat Hagi la o conferinţă de presă.

Luchin a semnat cu echipa lui Alexa vineri seară. Un alt transfer al Dunării este Najib Ammari (26 de ani), mijlocaş central, care şi-a trecut în C.V. şi Marseille. Francezul a mai trecut prin Liga 1, în 2014, când a fost sub contract cu CFR Cluj, pentru care a prins doar 5 partide.

 

Meciurile amicale ale Dunării Călăraşi în Antalya:

  • 13.01. Dunărea – KFC Uerdingen 05 (L3 Germania)
  • 16.01. Dunărea – NK Celik Zenica (L1 Bosnia)
  • 20.01. Dunărea – Desna Chernihiv (L1 Ucraina)
  • 23.01. Dunărea – FK Zemun (L1 Serbia)

sursa: prosport.ro

b_350_20_121217_121217_E76336_E76336.png

Pentru orice problemă în legătură cu forumul / servere mă poţi contacta pe STEAM sau pe TeamSpeak unde mă găseşti online 24/24.

fb.pngyt.pngins.pnggt.pngsteam.png

type-460x42_cborder-AB4826_ctop-121217_c

76561198343413989.pngAddFriend.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.