Sari la conținut

League of Legends' new LGBTQ character is a mischevious lizard girl


TheRemix

Postări Recomandate

League of the Legends, cel mai nou campion, Neeko, este un formator optimist, care îmi amintește un pic de unul dintre super-eroii mei preferați, Girl Squirrel. Dar în loc de o veveriță, ea este un chameleon. Ea este, de asemenea, cel mai recent personaj LGBTQ pentru a se alătura jocului. Vedeți trailerul de deasupra. Capacitățile câmpului de luptă al lui Neeko includ un pasiv care îi permite să se transforme într-un campion aliat, deși deghizarea poate fi întreruptă prin atacarea sau atacarea ei. Se pare că acest lucru deschide ușa unor strategii foarte inteligente. E vorba de prinderea dușmanilor și de a le face să creadă că este altcineva. De exemplu, un jucător ar putea pretinde că este un jungler, făcând jucătorii inamici să fugă sau să se concentreze asupra ei ca o amenințare principală, permițând unui coechipier să obțină căderea pe ei în timp ce sunt îngrijorați de cine arata Neeko. Din punct de vedere tehnic, ea nu este primul campion LGBTQ, așa cum contează Varus, cred? Vreau să spun, este o fuziune de doi iubiți și un spirit întunecat, așa că, probabil, probabil că nu l-ai etichetat. Asta făcea parte dintr-o remodelare a lui Varus. League of Legends  are backstories detaliate, dar aceste lucruri nu se întâmplă adesea în jocul propriu-zis, deci este bine să vedem că Riot nu joacă un J.K. Rowling spunând doar că un personaj este LGBTQ și că își schimbă subtil interacțiunile cu ceilalți campioni.

 

 

nf35lz3.jpg.4e5fe3a243f7e0b385e161940c7de92f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.