Sari la conținut

Reclamatie kick fara motiv bine intemeiat


Woof

Postări Recomandate

Nick: WolFYe

Nick Admin: HPeX

Data si ora evenimentului: 7.01.2019 , aproximativ ora 12:00

Harta: de_cache

Detalii: De cand m-am apucat sa ma joc pe acest server, am jucat destul de mult pe cache, la ct folosind automata. O foloseam destul de mult pana acum o zi ( probabil 3/4 runde aveam auto la CT ), dar am zis sa nu o mai folosesc asa de mult, si am ajuns sa o am 1/3 runde, ceea ce nu este mult. De obicei, ma duc pe mid si dau cateva gloante la wallbang, dupa care ma retrag intr-un site. HPeX m-a atentionat sa nu mai folosesc automata ca imi voi lua kick, dupa care eu l-am intrebat unde scrie asta in regulament, iar el a mentionat ca nu ii pasa (am screenshot cu conversatia din chat). Dupa cum se vede, incepuse deja runda a cincea, iar in conversatie era vorba despre runda a patra, ceea ce inseamna ca am jucat automata 1/4 runde, ceea ce nu se poate spune ca este spam. A urmat sa stau o runda echo, una sa joc M4 parca, si dupa am facut iara rost de automata. (2/7 runde cu automata). Pana la urma, este si aceasta o arma, si daca se vrea sa nu se joace nimeni cu arma asta, mai bine sa se puna o regula, dar nu cred ca este cazul, deoarece si ea face parte din cs:go, si doar pentru ca l-am batut pe HPeX, nu inseamna ca merit sa imi iau kick. Consultand regulamentul, nu cred ca am incalcat nicio regula. Mai cunosc si alti jucatori care au fost amenintati cu kick sau cu ban pentru folosirea unor arme (negev si automata), care sunt nemultumiti pentru aceste decizii luate de admini.

Dovezi:

AB2E9A20866DE7D0CEAFA5EF8F863A2329594A03

 

5AE5E03F5000C32373F5FBC789E5114F8AA0638A

Alte precizari: Nu cred ca ar mai fi altceva de spus, am zis tot la detalii, multumesc ca m-ati ascultat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, iTheo0205 a spus:

E destul de op si vipmenu si automata/negev astept raspunsul lui hpex.Ar fi bine ca @sound sa mai scoata din abilitatile de vip

.

Eu nu am VIP, sunt un jucator simplu si nu am bagat bani pe sv asta. Daca este prea op sa se bage limita de automate sau interdictie de arme...pana la urma...in regulament nu spune nimic legat de asta si de sanctionarea folosirii armei 

Editat de WolFYe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, plajerik a spus:

a mai fost pusa problema cu restrictul (topic) insa nu s-a luat nicio decizie

Sunt de acord cu tine, plaje, doar ca in regulament nu spune nimic (momentan) de automate si negev, iar la momentul in care eu am primit acel kick, hpex nu avea nici macar un motiv intemeiat pentru care sa o faca. Daca se va pune o restrictie atunci eu voi fi de acord, dar la momentul acela hpex a facut o greseala si nu a fost prima data in care ma ameninta cu kick, chiar si ban, cat si altii (dar nu as da nume), caci ceilalti cred ca voiau doar sa ne faca sa nu mai folosim automata si sa ne sperie (fara sa ne dea pana acum kick/ban, pentru ca stiau ca nu aveau dreptate. DAR, HPeX a spus "nu.mi pasa", ceea ca inseamna ca el face ce vrea el fara sa tina cont de regulament, si nu consider ca ar trebui sa aiba acces la aceste comenzi, pentru ca le foloseste in propriul sau interes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fi multumit, Proxy mi.a dat remove dar tine minte ca o sa iei ban permanent pe asa ceva KYS copil autist. Si cica nu mi.am facut treaba si nu fac, eu cred ca am facut cea mai multa treaba dintre toti helperii serverului eram on 7/24 dar nu frate chestia aia nu conteaza. BYE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, iTheo0205 a spus:

E destul de op si vipmenu si automata/negev astept raspunsul lui hpex.Ar fi bine ca @sound sa mai scoata din abilitatile de vip

.

Frate nu stau la discutii cu copiii care au probleme mintale am luat remove is gata sper sa fie multumit oricum o sa isi ia ban si motivul va fi acela. |Respect Theo|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, ✪HPeX| a spus:

Sper sa fi multumit, Proxy mi.a dat remove dar tine minte ca o sa iei ban permanent pe asa ceva KYS copil autist. Si cica nu mi.am facut treaba si nu fac, eu cred ca am facut cea mai multa treaba dintre toti helperii serverului eram on 7/24 dar nu frate chestia aia nu conteaza. BYE

HPeX, imi pare rau ca nu mai ai helper, chiar mi as dori sa il primeasca inapoi, dar nici mie nu imi convenea sa fiu amenintat cu ban ul si kick ul de fiecare data cand jucam automata. Multumesc celor din staff care s-au implicat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, ✪HPeX| a spus:

Frate nu stau la discutii cu copiii care au probleme mintale am luat remove is gata sper sa fie multumit oricum o sa isi ia ban si motivul va fi acela. |Respect Theo|

Din moment ce nu e nicio regula ce sa spuna sa nu joc cu automata, negev, ce a fi, eu o sa pot sa joc, iar de cand o sa se bage in regulament aia o sa il respect. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, WolFYe a spus:

HPeX, imi pare rau ca nu mai ai helper, chiar mi as dori sa il primeasca inapoi, dar nici mie nu imi convenea sa fiu amenintat cu ban ul si kick ul de fiecare data cand jucam automata. Multumesc celor din staff care s-au implicat

Ti.am zis de multe ori iar tu nici macar nu m.ai bagat in seama care e problema ta ?

Poti juca cu automata dar nu in fiecare runda, am zis o runda pe mapa dar tu jucai mereu.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, WolFYe a spus:

Din moment ce nu e nicio regula ce sa spuna sa nu joc cu automata, negev, ce a fi, eu o sa pot sa joc, iar de cand o sa se bage in regulament aia o sa il respect. 

Trebuia sa respecti ce am zis eu macar cat timp eram pe server nu sa faci ce vrei tu de aceea am zis o runda pe mapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, badBear a spus:

Hpex de fiecare data cand juca careva negev/auto/p90 se oftica si ameninta sau chiar dadea kick/slay. 

Nu pot da slay prietene.

Si zi.mi tu daca nu ii amenintam, ascultau ?

Tu mi.ai dat *BAN* ca m.am mutat la echipa adversa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, ✪HPeX| a spus:

Nu pot da slay prietene.

Si zi.mi tu daca nu ii amenintam, ascultau ?

Tu mi.ai dat *BAN* ca m.am mutat la echipa adversa.

ti am dat ban 30 ca te mutai sa iei banii dupa ce am scris de 6 ori pe csay sa nu mai faceti asta, mi se rupe pula la ce aveai acces, ti as fi dat eu ban permanent mai de mult, dar nu e frumos.

 

edit: nu este in vreun regulament faptul ca nu se pot juca automate. data viitoare sa l citesti

Editat de badBear
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, badBear a spus:

ti am dat ban 30 ca te mutai sa iei banii dupa ce am scris de 6 ori pe csay sa nu mai faceti asta, mi se rupe pula la ce aveai acces, ti as fi dat eu ban permanent mai de mult, dar nu e frumos.

Te rog acum sa te duci pe server sa vezi cati fac chestia aia si te rog iarasi sa le dai BAN cum mi.ai dat mie.

A da si nu am vazut ca ai scris de 6 ori acolo a fost greseala mea.

Editat de ✪HPeX|
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 minutes ago, badBear said:

ti am dat ban 30 ca te mutai sa iei banii dupa ce am scris de 6 ori pe csay sa nu mai faceti asta, mi se rupe pula la ce aveai acces, ti as fi dat eu ban permanent mai de mult, dar nu e frumos.

 

edit: nu este in vreun regulament faptul ca nu se pot juca automate. data viitoare sa l citesti

păi gen nici aia nu e regulă undeva 

în orice caz, a luat remove

tc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.