Sari la conținut

Parere PC + Monitor


HATEAND

Postări Recomandate

Salut,

Vreau sa achizitionez de pe Altex prin plata Oney urmatorul PC care se incadreaza in bugetul meu

PC ACER Nitro 50
Intel Core i7-11700F pana la 4.9GHz
16GB, SSD 512GB
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti 8GB
Link

si monitorul LED IPS LG 27MP60G-B, 27", Full HD, 75Hz, AMD Freesync (din ce am inteles poti face si cu intel), la fel, acesta se incadreaza in bugetul meu, am vazut ca 144hz si cu ecrane de 23.8" sunt peste 850 lei, deci prefer ceva cu o diagonala mai mare si 75hz, mai ales ca nu joc eu csgo la nivel asa competitiv
Link

Ce parere aveti despre acest pc? Se merita banii, este de "viitor", nu intentionat sa-l schimbi in urmatorii 5 ani. Ma joc in mare parte cs:go unde nu cred ca o sa existe probleme adica sub 300 fps-uri nu cred ca o sa stea dar vreau sa joc si jocuri 2022-2023.

Daca pc-ul este o alegere buna, sa merg cu monitorul de mai sus sau sa iau monitorul mentionat de 144hz LED IPS LG UltraGear 24GN650-B, 23.8", Full HD, 144Hz, AMD FreeSync Premium, HDR 10, Link ?

Multumesc orice raspuns este binevenit si o sa-l iau in considerare in decizia mea de cumparare

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, la banii aia mai bine iti faci unul pe piese. 512gb in 2023 se duc imediat, nu ti ajunge pentru gaming si nu doar spatiul e problema.
Iar legat de monitor, freesync este pentru placi de la amd, iar g sync pentru placi de la nvidia. Nu o sa ai probleme cu monitoru, doar ca nu o sa ti mearga freesync u acela.
 

CONNECT FIRE.USP.RO
b_350_20_000000_000000_ffffff_000000.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.