Sari la conținut

[USP]Portal cu RTX va fi lansat pe 8 decembrie și vine sub formă de DLC gratuit dacă ai deja jocul!


Ghostica

Postări Recomandate

Portal-RTX-On-7-780x470.jpg

 

Încă de când a fost anunțat, fanii Portal (printre care mă număr și eu) au așteptat cu sufletul la gură lansarea DLC-ului care vine cu ray-tracing și NVIDIA DLSS 3. Și se pare că nu mai au mult de așteptat, deoarece o păsărică mi-a șoptit că va fi disponibil pe 8 decembrie.

Și partea cea mai bună abia acum vine. Pe lângă faptul că va fi lansat în puțin peste o săptămână, noile funcții și îmbunătățiri pe care le-am menționat anterior vor veni sub formă de DLC gratuit dacă ai deja jocul de bază cumpărat.

Portal cu RTX exemplifică puterea nemaivăzută a noilor plăci video GeForce RTX seria 40 și a capabilităților platformei NVIDIA RTX Remix. Fiecare cadru din gameplay beneficiază de ray tracing, texturi realiste și noi modele, dar care păstrează din înfățișarea celor originale.

 

Pentru a atinge acest nou look, Portal cu RTX folosește o suită de tehnici grafice solicitante, care sunt accelerate de tehnologia NVIDIA DLSS. DLSS 3 permite plăcilor video din seria 40 să beneficieze de o creștere de 2,8X în performanță, lucru care face sesiunile de gameplay mai fluide, similare cu randarea nativă, în timp ce plăcile video din seria 30 și 20 vor beneficia de DLSS 2, care va oferi experiență cât mai bună în joc.

 

portal-rtx-sys-req-scaled.jpeg

 

Spoiler

SURSA:ZONAIT.RO

 

                                                                                                                       Va pupa Ghostica!

 

                                connect go.usp.ro

 

                               connect arena.usp.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.