Sari la conținut

Reclamatie WEMEREU


R4W

Postări Recomandate

Nick: R4W | Dau si plec go.usp.ro
Nick admin: WEMEREU
Steam Profile Admin: https://steamcommunity.com/profiles/76561198255218159
Data și ora evenimentului: 22.09.2022 6:07 PM
Harta: DE_MIRAGE
Detalii: Eram pe harta si vorbeam cu un baiat, i am uitat nickname u ca romania are cel mai mic rating al marimii penisului din europa, nu am folosit niciun cuvant obscen, atat eu cat si acel baiat, acest baiat dupa discutia noastra a evidentiat, si citez "Aceasta a fost o discutie libera biologica, folosind termeni stiintifici, nu p**a", adminul WEMEREU i-a dat mute pentru limbaj, dupa el a injurat, el insusi si i-am spus ca ar merita si el mute pentru limbaj, dupa care au urmat acestea, dand mute si gag aiurea, spunand pe voice ca pe el nu-l face un grad si ca se pisa pe el de grad.
Dovezi: https://imgur.com/a/BWMLYCM
Alte precizări:- Cu astfel de staff, daca se repeta excesiv acest comportament, voi inceta sa ma joc pe acest server, ducand lipsa de respect si de bun simt fata de jucatori, fiind tratati ca niste sclavi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am fost de fata. Chiar daca pentru voi este mult o pedeapsa de 5 min de gag, va asigur ca pe server se joaca si copii care, cu siguranta nu vor sa auda o discutie libera si stiintifica vis-a-vis de marimile naturale ale romanului. Apoi cand a evidentiat cuvantul pw*a, a spus-o pe un ton mai raspicat. Isi merita mute-ul cu prisosinta, Oricum, inainte de voi, era debandada pe server. Culminand dupa numeroase comenzi de mute si gag, cu un ban permanent pentru unu care se credea la maica-sa in cort in jurul focului, un ban de o saptamana pentru Aress pentru ca a injurat urat la sfarsit de joc, desi l-am avertizat in repetate randuri sa nu mai injure si sa nu mai spameze chatul, dar na, el e Aress...

 

Referitor la Wemereu, e un pic nervos pe jucatorii care injura si care vorbesc vulgar.  La fel sunt si eu. Eu as da ban permanent aluia care injura de doua ori la rand, pentru ca e clar, respectivul nu are discernamant si nu merita sansa sa faca parte dintr-o comunitate cu oameni, nu cu animale.

 

Apoi Wemereu a injurat, dar nu a injurat pe cineva ci doar in nume propriu  si da, a zis ca se pisa pe el de grad, dar atentie, nu a zis ca se pisa pe careva anume. Si eu stiu ca se da mute si gag numai atunci cand se injura la adresa cuiva anume, nu si in nume propriu!  Exista demo-ul de pe server, dar parerea mea e ca putin nefondata reclamatia. Nu am auzit sa fii injurat pe careva. In acelasi timp, mai gafaiau neverosimil cativa pe voice chat.

 

Cand vezi ca adminii nu mai fac fata celor care injura fie prin microfon fie prin scris, atunci te apuca si pe tine sa fii artagos cu adminii care intra sa se joace putin (ca si voi) si in loc sa se joace, descopera ca trebuie sa faca curatenie printre pustanii guralivi si plini de ura! Intr-un fel, ai procedat corect cerandu-i lui Wemereu sa isi dea mute singur, dar in situatia data, puteai sa nu te adaugi in discutie. A fost asa un ''care pe care''!

 

Parerea mea si probabil nu numai a mea, e ca pedepsele trebuiesc scurtate. Adica sa nu mai incepem cu 5 min si dupa ''jdemii'' de gag si mute dat cuiva, sa aplicam si pedeaspa cu ban 10 min. As fi de-acord ca dupa prima avertizare si primul gag/mute, sa se aplice direct ban 10 min. Asa, am face putina curatenie printre frustrati!

 

Ia ca am putut sa dau reeditare: Noi cand injuram jocul ci nu o persoana eram atrasi sa nu mai injuram. Oricum eu nu am injurat si am folosit termeni stiintifici, ceea ce e allowed, nu vad nicaieri ca-s forbbiden. Eu spun ca am primit mute si gag aiurea is ca am vazut ca wemereu nu e la prima abatere.

 

Pai de ce este necesar sa injuri jocul? Daca in acel moment toti jucatorii de pe server (vreo 20) se apucau sa injure jocul, era haos? Iti convenea sa joci in acel joc? De ce te ofenseaza atitudinea unui admin referitor la felul cum injura el, cand tu nu poti sa te abtii si sa nu injuri?! E ca si cum rade ciob de oala sparta!

Ideea e ca tie ti-e usor, greseste un admin, ii faci repede post, dar daca tu ai injurat/vorbit vulgar si ti-ai primit avertizarea si apoi mute sau gag ce ti-ai luat, ce mai e de facut? E ca data viitoare cand te prind adminii ca injuri sau ca vorbesti vulgar,  sa treaca direct la ban 10 min? Ai accepta ideea? Pedeapsa aplicata imediat, nu doar 5 min de pauza. Si pauza de la ce? De la noi injuraturi? Serios? De-aia te-ai suparat pentru ca vreme de 5 min nu ai mai putut sa injuri sau sa vorbesti vulgar cot la cot cu ''sclavii''???

 

Mi-i se pare impocrizie asta..

Editat de Sacâz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, Sacâz said:

Si eu stiu ca se da mute si gag numai atunci cand se injura la adresa cuiva anume, nu si in nume propriu!

Noi cand injuram jocul ci nu o persoana eram atrasi sa nu mai injuram. Oricum eu nu am injurat si am folosit termeni stiintifici, ceea ce e allowed, nu vad nicaieri ca-s forbbiden. Eu spun ca am primit mute si gag aiurea is ca am vazut ca wemereu nu e la prima abatere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Sacâz a spus:

Salut, am fost de fata. Chiar daca pentru voi este mult o pedeapsa de 5 min de gag, va asigur ca pe server se joaca si copii care, cu siguranta nu vor sa auda o discutie libera si stiintifica vis-a-vis de marimile naturale ale romanului. Apoi cand a evidentiat cuvantul pw*a, a spus-o pe un ton mai raspicat. Isi merita mute-ul cu prisosinta, Oricum, inainte de voi, era debandada pe server. Culminand dupa numeroase comenzi de mute si gag, cu un ban permanent pentru unu care se credea la maica-sa in cort in jurul focului, un ban de o saptamana pentru Aress pentru ca a injurat urat la sfarsit de joc, desi l-am avertizat in repetate randuri sa nu mai injure si sa nu mai spameze chatul, dar na, el e Aress...

 

Referitor la Wemereu, e un pic nervos pe jucatorii care injura si care vorbesc vulgar.  La fel sunt si eu. Eu as da ban permanent aluia care injura de doua ori la rand, pentru ca e clar, respectivul nu are discernamant si nu merita sansa sa faca parte dintr-o comunitate cu oameni, nu cu animale.

 

Apoi Wemereu a injurat, dar nu a injurat pe cineva ci doar in nume propriu  si da, a zis ca se pisa pe el de grad, dar atentie, nu a zis ca se pisa pe careva anume. Si eu stiu ca se da mute si gag numai atunci cand se injura la adresa cuiva anume, nu si in nume propriu!  Exista demo-ul de pe server, dar parerea mea e ca putin nefondata reclamatia. Nu am auzit sa fii injurat pe careva. In acelasi timp, mai gafaiau neverosimil cativa pe voice chat.

 

Cand vezi ca adminii nu mai fac fata celor care injura fie prin microfon fie prin scris, atunci te apuca si pe tine sa fii artagos cu adminii care intra sa se joace putin (ca si voi) si in loc sa se joace, descopera ca trebuie sa faca curatenie printre pustanii guralivi si plini de ura! Intr-un fel, ai procedat corect cerandu-i lui Wemereu sa isi dea mute singur, dar in situatia data, puteai sa nu te adaugi in discutie. A fost asa un ''care pe care''!

 

Parerea mea si probabil nu numai a mea, e ca pedepsele trebuiesc scurtate. Adica sa nu mai incepem cu 5 min si dupa ''jdemii'' de gag si mute dat cuiva, sa aplicam si pedeaspa cu ban 10 min. As fi de-acord ca dupa prima avertizare si primul gag/mute, sa se aplice direct ban 10 min. Asa, am face putina curatenie printre frustrati!

 

Ia ca am putut sa dau reeditare: Noi cand injuram jocul ci nu o persoana eram atrasi sa nu mai injuram. Oricum eu nu am injurat si am folosit termeni stiintifici, ceea ce e allowed, nu vad nicaieri ca-s forbbiden. Eu spun ca am primit mute si gag aiurea is ca am vazut ca wemereu nu e la prima abatere.

 

Pai de ce este necesar sa injuri jocul? Daca in acel moment toti jucatorii de pe server (vreo 20) se apucau sa injure jocul, era haos? Iti convenea sa joci in acel joc? De ce te ofenseaza atitudinea unui admin referitor la felul cum injura el, cand tu nu poti sa te abtii si sa nu injuri?! E ca si cum rade ciob de oala sparta!

Ideea e ca tie ti-e usor, greseste un admin, ii faci repede post, dar daca tu ai injurat/vorbit vulgar si ti-ai primit avertizarea si apoi mute sau gag ce ti-ai luat, ce mai e de facut? E ca data viitoare cand te prind adminii ca injuri sau ca vorbesti vulgar,  sa treaca direct la ban 10 min? Ai accepta ideea? Pedeapsa aplicata imediat, nu doar 5 min de pauza. Si pauza de la ce? De la noi injuraturi? Serios? De-aia te-ai suparat pentru ca vreme de 5 min nu ai mai putut sa injuri sau sa vorbesti vulgar cot la cot cu ''sclavii''???

 

Mi-i se pare impocrizie asta..

 

 

Sunt de acord cu tine, dar in momentul in care i-a dat Mute pentru un cuvant de genul "P*la"(doar un cuvant) nu e neaparat chestie de mute, dar acolo facea misto de el ca nu poate sa i dea mute, iar in moment-ul acela dupa parerea mea era un motiv de mute, dar in momentul in  care a inceput baieti sa il i-a la rost putea da mute nu sa se i-a in gura, iar in cazul lui tot ce se poate spune e ca el a dat mute ok dar dupa cred ca i sa luat de staff ca a inceput sa se i-a cu ei in gura in loc sa sanctioneze, nu aducand neaparat un lumbaj de membru staff....Iar cand a spus "propun mute" mr wem i-a dat mute pe motiv "ce face?" cu ce scop? Iar el intreaba frumos cum fac ss si tot mr wem i da gag pe acelasi motiv "ce face?". Ca un membru staff ar trebui sa poti sa iti controlezi nervi, acm e alegerea lui @Angrry™ce face.

 @Angrry™iti las aici demo-ul sa nu il mai cauti   https://dovezi.usp.ro/uploads/csgo/Wem/demounu_1663869313.dem  

 

Editat de Ghostica

                                                                                                                       Va pupa Ghostica!

 

                                connect go.usp.ro

 

                               connect arena.usp.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e diferenta intre a spune "mortii ma-tii de joc" sau "Baga-mi-as **CENZURAT**"? Tot o injuratura neadresata unei persoane. Si injuram odata pe meci sa zicem, desii e mult, incercam sa cenzurez mereu, Si in acel meci nu injurasem, insa aici e vorba ca WEMEREU m-a sanctionat aiurea, si nu e la prima abatere. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, R4W a spus:

Care e diferenta intre a spune "mortii ma-tii de joc" sau "Baga-mi-as **CENZURAT**"? Tot o injuratura neadresata unei persoane. Si injuram odata pe meci sa zicem, desii e mult, incercam sa cenzurez mereu, Si in acel meci nu injurasem, insa aici e vorba ca WEMEREU m-a sanctionat aiurea, si nu e la prima abatere. 

Prima sanctiune sa zicem ca "e ok data", fiind faptul ca l-a provocat si wemerew nu s-a putut abtine, e aiurea cum a reactionat el si comportamentul lui!

                                                                                                                       Va pupa Ghostica!

 

                                connect go.usp.ro

 

                               connect arena.usp.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca multor admini le e frica sa dea mute si gag ex staffului gen vladut sau arres. Cand am intrat pe server ma luau helperii la misto ca vezi domle ce discutii au fost pe discord. Dupa parerea mea, meritau oricand mute si gag, si pentru cererea de explicatii la admin si pentru cuvintele folosite .  Haideti sa adminam toti cu frica , sa nu mai dam gag si mute sau ban de frica reclamatiilor copiilor de 12 ani care isi masoara amigdalele.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, Sacâz said:

Si eu stiu ca se da mute si gag numai atunci cand se injura la adresa cuiva anume, nu si in nume propriu! 

Te rog sa mai citesti regulamentul. Limbajul vulgar/obscen nu e permis, acuma ca mai scapa o data si il avertizezi prima oara, e decizia ta, insa e bine sa il avertizezi sau sa il sanctionezi, de aia esti admin.

 

 

4 hours ago, Sacâz said:

in loc sa se joace, descopera ca trebuie sa faca curatenie

Ca admin, nu trebuie sa te joci, trebuie sa ai grija de server, adevarat ca daca sunt mai multi admini si e doar un suspect codat, doar unul se va uita, sau 2 daca sunt 3-4 admini on, insa nu inseamna ca e careva scutit. Daca vrei doar sa joci, poti renunta oricand la grad.

 

 

4 hours ago, Sacâz said:

Exista demo-ul de pe server, dar parerea mea e ca putin nefondata reclamatia

Nu neaparat, reclamatia nu a fost facuta doar asupra comenzilor facute (care sunt fondate, cand mute-ul si gag-ul se dau cu motiv: "Ce face?" - tu ce intelegi prin acest motiv?), ci si asupra comportamentului, care este si el la fel de important.

 

 

4 hours ago, Sacâz said:

Noi cand injuram jocul ci nu o persoana eram atrasi sa nu mai injuram.

Iti inteleg ideea, insa tot limbaj calumnios e, fie ca e sau nu adresat unei persoane.

 

 

 

4 hours ago, Sacâz said:

Adica sa nu mai incepem cu 5 min si dupa ''jdemii'' de gag si mute dat cuiva, sa aplicam si pedeaspa cu ban 10 min. As fi de-acord ca dupa prima avertizare si primul gag/mute, sa se aplice direct ban 10 min. Asa, am face putina curatenie printre frustrati!

Daca ai astfel de dorinte, poti oricand sa renunti la acest server si sa iti deschizi unul in care sa aplici ce reguli iti doresti. Aici momentan, se aplica regulamentul de fata.

 

 

 

4 hours ago, Sacâz said:

Cand vezi ca adminii nu mai fac fata celor care injura fie prin microfon fie prin scris, atunci te apuca si pe tine sa fii artagos cu adminii

Care admini nu fac fata, erau 3-4 la 15-20 de jucatori.

 

 

 

55 minutes ago, ✪MÜLLER✪ said:

ex staffului gen vladut sau arres

Nu mai fac parte din staff de mult timp. Cand i-ai vazut tu ca erau in staff, de ce nu ai semnalat, atunci cand faceau parte din staff, ca respectivii nu fac nimic? Eu nu pot sa stau 24/7 pe demo-uri. Am nevoie de aceste reclamatii mereu, daca nu ne tinem spatele unul la altul, cand trebuie sa verific demo, eu observ greselile voastre si va sanctionez asa cum ati fi fost si daca as fi fost eu online pe server alaturi de voi. 

 

 

 

Adminul Henoix va primi warn 1/2 pentru ca nu a dat mute/gag/avertisment cand jucatorii au vorbit vulgar.

Adminul jaxi va primi warn 1/2 pentru ca nu a dat mute/avertisment cand jucatorii au vorbit vulgar de cel putin 2 ori pe voice.

Adminul Ștevie2k va primi warn 1/2 pentru nerespectarea regulamentului. Nu a aplicat mute/nu a avertizat jucatorii cand au injurat. (Au fost 3, si a dat ban la 1 - o alta greseala. Total pe langa regulament)

Adminul WEMEREU pentru nerespectarea regulamentului de mai multe ori prin:

1. Limbaj vulgar (te astepti ca jucatorii sa vorbeasca frumos, dar pe tine te doare undeva). WARN 1/2 -> Cu warn-ul deja activ => -1

2. Nu a aplicat mute/nu a avertizat jucatorii cand au injurat. 

3. Motiv gresit la comenzile de gag/mute/ban/etc. WARN 1/2

4. Abuz de grad. WARN 1/2 => -1

5. Aducere de jigniri asupra serverului. - Daca nu iti convine, te poti retrage oricand.

 

In total -2.

 

 

Corect ca trebuia dat mute si gag, insa nu cu astfel de motive, nu cu astfel de comportament! 

 

Intr-adevar, mute-ul se poate da (pe motiv de Spam) si daca vorbiti voi cu cuvinte "biologice" care sunt permise, nu inseamna ca voice chat-ul de pe serverul de CS:GO e loc de server de teamspeak, unde sa tineti teorii si predici despre diverse topicuri. Ar trebui sa se discute scurt, sa nu deranjezi si ceilalti jucatori si sa dai in mare parte info. Restul discutiilor putand avea loc pe chat. 

 

:tc:

 

  • Like 1

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.