Sari la conținut

reclamatie - Unreal


Postări Recomandate

Nick: 私はここのボスです
Nick admin: Unreal
Steam Profile Admin: https://steamcommunity.com/id/unreal999/
Data și ora evenimentului: 7.07.2022 ora 14 
Harta: Mirage si Inferno
Detalii: m-a omorat un prieten si am zis pe chat cuvantul "ma-ta" , iar apoi mi-am luat gag  instant fara avertisment cu motivul "lbj" . cuvantul "ma-ta" e prescurtare de la "maica-ta" din cate stiu, nu este vreo injuratura ca sa imi iau gag . Dupa ce mi-am luat ungag , am vrut sa il intreb de cat timp e in staff si vorbea in figuri cu mine .Ca membru staff ar trebuii sa se comporte mai frumos cu playerii de pe sv ,zic si eu . 
Dovezi: https://imgur.com/a/VODzKlG https://imgur.com/a/fGrRaDE https://imgur.com/a/kAMacB2
Alte precizări: in afara de asta , i-a dat gag la un player 15 minute si din cate am vazut pe regulamentul serverului vostru se poate da maxim 10 minute , insa din pacate nu am apucat sa fac ss pentru ca nu mi-am dat seama.

Tin sa zic ca acel player imi permitea sa ii zic asa si doar glumeam cu el .

Nu prea ma intereseaza de acest gag , dar ar trebui sa fie mai tolerant si sa se comporte mai frumos cu playerii , nu sa dea gag din orice cuvant

Editat de 私はここのボスです
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar e putin cam exigent UnReal uneori dar din punctul lui de vedere, isi face treaba. Nici mie nu-mi convine sa se injure playerii intre ei prieteneste, doar pt ca se cunosc si isi permit, pentru asta aveti discord,teamspeak etc. Pe server vorbiti frumos ca nu-i place nimanui sa auda sau sa vada ca se injura in permanenta. 
In legatura cu durata gag-ului, e in functie de gravitate uneori, cel putin asa fac eu, nu dau gag-uri cu durata fixa pe fiecare caz, dau cat cred ca merita.

Asteptam sa vina UnReal cu un raspuns si o parere personala.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-l contrazic de Adrian si sa spun ca nu exagerez deloc pentru ca atunci cand stai si te joci pe server inveti playerii, care si cum e, care si cum ce comportament/limbaj are . Cand ii   vezi pe unii ca stau si injura de 2-4 saptamani  cam de fiecare data cand intra pe server  e clar ca-si i-au alta durata de timp la gag/mute/ban, desi nu de fiecare data, depinde si de       gravitate , nu ma bazez doar pe chestia asta .

       Ai zis ca nu te-am avertizat ? Nu sunt obligat sa fac asta, este la latitudinea mea daca te avertizez sau nu . Nu poti sa vii sa-mi spui pe chat si pe voice-chat ca " ma-ta" nu e injuratura avand in vedere ca motivul meu era "lbj=limbaj", ti-am dat mute pentru limbajul pe care l-ai avut, ca nu te duci si vorbesti asa in public cu strainii sau cu prietenii pentru ca e urat, ca nu aveti voi bun simt e partea a doua . Nu ti-a convenit ceva, vii si faci o reclamatie, nu te apuci sa ma strigi jumatate de ora pe chat ca de ce ti-am dat si ca nu e bine si sa ma iei la rost ca de cat timp sunt in staff . Daca vreau iti raspund, daca nu aia e . 

    Cum a zis si Adrian, daca  va stiti cu gura mare, mergeti pe discord,teamspeak, skype, steam etc. , valabil si cu povestitul in timpul in timpul jocului despre ce faceti voi acasa sau la scoala pentru ca nu intereseaza pe nimeni si de multe ori ii si deranjati . 

    Nu stiu de ce  te trezesti sa vorbesti de ceilalti pe care ii sanctionez daca nici macar nu ii cunosti si nu stii ce au facut . 

Mie unul reclamatia mi se pare in zadar facuta cu argumente si dovezi insuficiente/nefondate .  ( P.s intr-adevar, cuvantul ma-ta deriveaza de la forma " Mama ta" si nu este o injuratura dar este un cuvant urat si considerat obscen uneori de catre unii oameni, asa ca alege-ti cuvintele cu grija data viitoare . ) 

    

 

rerea.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu adrianG. Nu trebuie sa fii avertizat, daca ai gresit, vei fi penalizat. Atata timp cat joci pe server, esti de acord cu regulamentul acestuia.

Intr-adevar, poate ti-a dat prea mult si cu motiv gresit si ar fi putut sa dea un avertisment, insa, 99% "ma-ta" este folosit si considerat vulgar. 

Dupa cum s-a mentionat mai sus, daca vrei sa vorbesti cum vrei cu prietenii tai, poti folosi alte mijloace de dialog direct, nu prin intermediul serverului.

 

Multumim de reclamatie, vom nota atitudinea si comportamentul superior al acestuia, dar si durata incorecta de gag (desii, daca jucatorul a mai avut mai multe abateri recente, este corect ca acesta sa primeasca gag chiar si 15-30 de minute) iar ulterior va putea fi sanctionat pentru aceste lucruri. 

 

Daca consideri ca nu s-au dat explicatii suficiente, poti deschide un alt topic de reclamatie sau poti sa ne cauti si pe discord si sa faci un ticket acolo.

Topic Inchis.

  • Like 2
  • Love 1

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.