Sari la conținut

[Incepator] paul-tnt-


USP KroN

Postări Recomandate

Salut @^5 paul-tnt-!

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta tema.

Lucrarea ta este decenta, voi trece direct la greseli:

- redimensionarea nu este corecta(as prefera sa folosesti Shift+Alt sau Alt si tragem de colturi pentru a redimensiona bine)

- textul principal/secundar sunt lq(low quality), culorile nu se potrivesc mai deloc cu ceva de pe imagine orice ca sa aduca o combinatie, te-as ruga sa pui textul principal/secundar pe SHARP si sa nu mai folosesti stroke, de asemnea ramanem tot la textul principal care trebuia sa fie mai mare decat cel secundar, pentru a iesi in evidenta;

-vad ca n-ai aplicat niciunul  dintre effectele de aiciadjm.png pentru a aduce un ton mai cald pe imagine;

-borderul de asemnea nu se potriveste/integreaza bine pe imagine;

Pentru inceput lucrarea ta este decenta ti-am mai zis, pe viitor vom perfectiona aceste greseli(texturi/particule/effecte/text/border)

Vom discuta mai multe pe discord. Bafta!

Urmatoarea tema: 

 

GFX Designer

Nu îmi cereţîn PM avataresemnături/ logosgrade/ etc. Faceţi cerere!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Salut 

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta TEMA.

Lucrarea ta este una decenta si simplista tinand cont de experienta pe care o ai momentan in Photoshop!

  Pentru inceput greselile tale sunt:

textul principal este prea mare si destul de prost pozitionat.

Mai puteai sa lucrezi la CC, pare cam simplu.

- puteai renunta la gradientul ala, si sa-i pui o textura. dar pe viitor vom face tot posibilul sa facem o lucrare buna!

Totusi este decenta ti-am mai spus pentru inceput, vom face totul pas cu pas pana la 'perfectiune'.

  Vom indrepta acele greseli pe discord. Bafta!

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut 

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta TEMA.

Lucrarea ta este una cam simpluta.

 Greselile tale sunt:

textul secundar e prea mare, puteai sa-l faci mai mic

mi-ar fi placut sa fi putin mai creativ, puteai sa faci foarte multe cu renderul asta, pana si o semnatura(chiar pusesem un tutorial).

 

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.