Sari la conținut

[Incepator] Flame


USP KroN

Postări Recomandate

Salut @Flame!

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta TEMA.

Lucrarea ta este una decenta si simplista tinand cont de experienta pe care o ai momentan in Photoshop!

Pentru inceput greselile tale sunt:

textul principal este unul lq(nu inteleg de ce ai folosit drop shadow atat de mult)

- textul secundar este si el de asemena lq(textul secundar/principal se pune pe SHARP, nu pe NONE)

- borderul se potriveste doar ca nu este aplicat cum trebuie pe imagine, as fi aplicat altfel de culoare din Blending Options de exemplu:Screenshot.png

- as fi vrut sa vad ceva particule/texturi aplicate dar pe viitor vom face tot posibilul sa facem o lucrare buna!

Totusi este decenta ti-am mai spus pentru inceput, vom face totul pas cu pas pana la 'perfectiune'.

Vom indrepta acele greseli pe discord. Bafta!

Urmatoarea tema: 

 

  • Like 1

GFX Designer

Nu îmi cereţîn PM avataresemnături/ logosgrade/ etc. Faceţi cerere!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  Salut 

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta TEMA.

Lucrarea ta este una decenta si simplista tinand cont de experienta pe care o ai momentan in Photoshop!

  Pentru inceput greselile tale sunt:

textul principal este prea simplu, ar fi mers o textura, si un drop shadow negru pus pe 1-0-1.

incearca sa renunti la brush-ul alb, nu da bine deloc, brush-urile in general incearca sa le pui pe hard light, iar daca sunt pe text pe color dodge/screen.

Mi-ar fi placut sa vad si un border.

Lucrarea este decenta cum am scris si mai sus pentru nivelul tau, vom face totul pas cu pas pana la 'perfectiune'.

  Vom indrepta acele greseli pe discord. Bafta!

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut 

Ma bucur sa vad ca ai raspuns la aceasta TEMA.

Lucrarea ta este ok.

 Greselile tale sunt:

borderul, nu se potriveste si e prea inchis.

textul secundar trebuia sa-l pui pe "strong" sa arate mai bine.

nu ai folosit nici un effect pe SM, puteai sa-i pui putin exposure de ex.

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.