Sari la conținut

Se aude pe Discord orice sunet din laptop


HATEAND

Postări Recomandate

Salut baieti! Tocmai ce am achizitionat o pereche de casti aqirys sirius si am deja o problema cu ele. Nu stiu daca e de la ele sau de la windows dar am incercat toate tutorialele de pe net.

 

Treaba sta in felul urmator: cand sunt pe voice pe teamspeak sau discord, orice receptor care e pe canal aude jocul respectiv (culmea, aude foarte clar ca si cand microfonul sta deschis non stop) si orice alt sunet din windows (inclusiv youtube, la fel, la o calitate mare :))) ). Microfonul pe discord nu apare ca fiind deschis in momentul in care se aude de exemplu cs-ul, doar cand vorbesc apare ca l am deschis si vorbesc.

 

Cum se poate remedia problema? Daca nu se poate remedia problema, sa iau HyperX Cloud II ?

 

Multumesc! O zi buna!

  • Like 1
  • Confused 1

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca e de la casti chestia asta.

Am patit si eu asta cu casti de la Pioneer(de studio) si am reinstalat discordul-mie cel putin mi-a mers!

Daca tu ti-ai reinstalat discordul,dar ai aceeasi problema,incearca sa umbli in setarile windowsului intri in System-Audio si incearca sa dai un troubleshoot la microfon/boxele din casti.

Daca nici asta nu merge atunci intra in advanced options si vezi acolo cum reglezi!-si umbla si la setarile din discord la voice&video si activeaza noise suppresion.

Si daca chiar nu merge nici aia atunci incearca cu alte casti(oricare) sau sa reinstalezi windowsul!

 

Dai raspuns aici daca iti merg castile dupa ce ti-am zis eu sau nu!

Zi faina!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, TheAssassinRO a spus:

Nu cred ca e de la casti chestia asta.

Am patit si eu asta cu casti de la Pioneer(de studio) si am reinstalat discordul-mie cel putin mi-a mers!

Daca tu ti-ai reinstalat discordul,dar ai aceeasi problema,incearca sa umbli in setarile windowsului intri in System-Audio si incearca sa dai un troubleshoot la microfon/boxele din casti.

Daca nici asta nu merge atunci intra in advanced options si vezi acolo cum reglezi!-si umbla si la setarile din discord la voice&video si activeaza noise suppresion.

Si daca chiar nu merge nici aia atunci incearca cu alte casti(oricare) sau sa reinstalezi windowsul!

 

Dai raspuns aici daca iti merg castile dupa ce ti-am zis eu sau nu!

Zi faina!

 

Daca pun orice alte casti, chiar si cele de iPhone sau casti pe bluetooth nu aude cel cu care sunt pe voice orice sunte din PC.

 

Am incercat cu toate setarile... inclusiv noise suppresion.

 

Eu ma aud bine, chiar foarte bine, doar ca tot ce se intampla in PC ca audio se aude catre cei cu care sunt pe voice si atunci nici nu vorbesc.

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, HATEAND a spus:

 

Daca pun orice alte casti, chiar si cele de iPhone sau casti pe bluetooth nu aude cel cu care sunt pe voice orice sunte din PC.

 

Am incercat cu toate setarile... inclusiv noise suppresion.

 

Eu ma aud bine, chiar foarte bine, doar ca tot ce se intampla in PC ca audio se aude catre cei cu care sunt pe voice si atunci nici nu vorbesc.

 

Atunci nu imi dau seama de ce se intampla asta...

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut aceasi problema mai de mult, sincer nu mai stiu cum am rezolvato da mi se pare ca era de la audio driver, asa ca incearca sa iti dezinstalezi toate sound driveurile care le ai in pc si sa iti reinstalezi doar driverul de la casti. 

Also, HyperX Cloud II is casti foare bune din cate am auzi deci daca nu reusesti sa gasesti o solutie ai putea cum ai zis sa iti iei alte casti. 

 

Sper sa reusesti sa le faci sa mearga tho! GL

  • Like 2
  • Confused 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, Ramo a spus:

Also, HyperX Cloud II is casti foare bune din cate am auzi deci daca nu reusesti sa gasesti o solutie ai putea cum ai zis sa iti iei alte casti. 

Sunt superbe HyperX Cloud II, le am de 2 ani (nu știu dacă chiar 3, dar rămân pe 2) și se aud în continuare superb, totodată 7.1 și i le-am recomandat în special lui @SniperHero și era mulțumit de ele.

  • Like 1
  • Love 2

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.