Sari la conținut

[Portofoliu] - Ramo 。


Ramo

Postări Recomandate

La 10.03.2021 la 23:53, Ramo a spus:

 spacer.png 

 

 

Asta e cea mai buna dupa parerea mea, in rest, mai ai de lucrat pe blur, si mai ales pe text. Fonturile pe primele 2 lucrari nu se potrivesc aproape deloc, intra pe dafont si gasesti acolo o multime de fonturi, de acolo, decizi tu care s-ar integra mai bine pe stock. Ai la Design, sectiunea numita "Probleme" parca, ai acolo niste tutoriale de blur si de text, facute de fostul leader, Oreo.

Totusi, pertotal ai niste lucrari destul de reusite pt inceput, kw.

 

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 3/12/2021 at 7:19 AM, Sergentu' said:

 intra pe dafont si gasesti acolo o multime de fonturi, de acolo, decizi tu care s-ar integra mai bine pe stock.

 

Toate fonturile is luate de pe dafont deja, dar mersi apreciez feedback ul. 

 

 

 

xxx

xxx

xxx

 

 

feET9GR.gif xxx dRgo5Kt.jpg xxx pe2zkeo.gif

Editat de Ramo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, esti la inceput si ai nevoie de niste baze pe care nimeni nu ti le-a zis pana acum.

1. lucreaza pe dimensiune standard de avatar - 150x250, chiar daca forumul are un alt standard de dimensiune

2. incearca sa te limitezi in ceea ce priveste .gif-ul si axeaza-te intai pe blur (am pus si eu niste tutoriale daca mai sunt pe aici, dar gasesti si pe YT)

3. in ceea ce priveste textul, incearca sa adaptezi fontul cu tipul/tema avatarului ex: tema girl - caligraphic font sau handwriting, fa-l simplut, nu-l incarca si foloseste culoare din stock, foarte important

4. ca si text secundar foloseste wendy 10 px pe none

Incearca sa urmezi pasii pe care ti le-am prezentat si iti vei imbunatatii "skill-urile". KW!

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.