Sari la conținut

[Portofoliu] ~ kayn (Panda)


kayn

Postări Recomandate

From this

UoQvJhr.jpg 

 

To this

 EIlpLYv.jpg

 

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

 

 

uUXsXIj.jpg /////////////////////////// 8Yu3Eci.gif

 

 

1wDHq19.gif

 

 

Momentan atat am facut pana in momentul acesta. Cand o sa mai fac revin cu edit.

  • Like 4
  • Love 8
  • Confused 1

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuuu ce prezenta avem aici

Imi place acel blur de la poza cu masina ti-a iesit absolut genial,dar ai si mici probleme care se pot repara usor:

1.redimenzioneaza avatarele la 150×250-faci un nou proiect pe custom,pui background transparent si alegi 150×250 inch.Tragi poza si o redimenzionezi in asa fel sa arate bine(ai la sectiunea de probleme aici,ai efecte,gradients,chiar si tutoriale)

2.Incearca ca textul secundar sa nu il mai faci asa mare,poti sa il faci de 10-12 px oe sharp sau none(depinde de font) si il pui unde crezi tu ca da mai bine(sub textul principal,pe colt,deasupra textului,etc)

3.Tot la text,foloseste-te de blending options-acolo ai efecte de toate gen drop shadow,inner glow si stroke(stroke-ul il folosesti doar daca nu prea se vede textul,cu absolut orice efect i-ai pune-(PS:in caz ca vei folosi bevel&embross sau satin,sa le mai scazi din opacitate ca daca le lasi asa,default cum sunt ele nu dau bine)

3.Blurul-aici totul depinde de ce tip de avatar vrei sa faci-mai blurat,mai clar,mai deschis,mai inchis,cum vrea inima ta :))).Iti recomand ca fix dupa ce ai pus absolut toate efectele de blur,sa favi un layer nou,sa dai apply image si sa puiun smart sharpen la 10-25%(depinde de blur)

4.Efectele/Brush-urile-acestea le poti gasi usor cu un search pe google sau,daca vrei cateva efecte,gradient si brush-uri,intra la usp design-probleme si acoli cauti acele efecte!

5.GIF-urile-aici nu e atat de mult de spus,dar atunci cand faci un gif(gen pui avatar .png pe un gif in ps) pune avatarul pe linear dodge.Daca fundalul gifului este gri sau de orice alta culoare,foloseste curves si il pozitionezi sub avatar!

 

Esti ok pt inceput,dar ai ceva de lucrat!

KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zTtJ6sq.png

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

5faGTOE.jpg

 

*Am modificat decat culoarea si suspensia masinii (am facut-o mai joasa)*

  • Like 3
  • Love 10

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.