Sari la conținut

Propunere Drag&Drop


TheAssassinRO

Postări Recomandate

Salut!As avea si eu o propunere pentru comunitate:

Sa se adauge optiunea drag&drop(adica de a trage imaginea direct pe site,fara a mai intra pe imgur sau alte site-uri de poze)

Deoarece este foarte stresant sa stai,sa te bagi pe imgur,incarci poza,faci alt tab de chrome si tragem imaginea aici.

Dupa parerea mea,aceasta optiune ar fi una necesara pentru comunitatea noastra!

*sa mentionez ca avem drag&drop doar atunci cand ne schibam avatarul!!!!*

  • Like 1

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respins.

 

Din pacate, chiar daca e o idee buna, nu dispunem de atat de multa stocare.

Astfel, ca si daca ar fi sa oferim stocare pentru atasamente de tip poza am putea oferi undeva la 200GB (200.000MB).

Avand in vedere ca sunt 13000 de membri ar fi o normal ca fiecare membru sa aibe aceasi limita de stocare, adica fiecare sa poata urca poze direct pe forum, care sa ocupe un spatiu total la fel ca alor ceilalti membri.

Asadar, va fi undeva la 15 MB / membru. (Asta cu numarul actual de membri).

Si daca luam sa zicem doar 1000 de membri care-s numarul de membri activi lunar, ar veni 200MB/membru. Care tot nu-i foarte mult, iar intr-un an doi, s-ar cam cumple daca tot urca poze.

Ceea ce nu e foarte mult, deci decat sa urci 5/10 poze si cam atat (depinde de calitate/dimensiune), nu prea are sens.

Chiar si daca limitam, sa zicem membri 5MB si staff-ul 50MB. Tot nu e foarte mult, iar limita va fi atinsa destul de rapid.

 

In concluzie, nu prea are rost, avand in vedere ca sunt site-uri specializate (cu spatiu si cu software dedicat de compresie a pozelor) pentru gazduirea acestora.

Pentru alte fisiere care nu au nevoie sa fie gazduite mai mult de 10 zile, avem acest site: https://dovezi.usp.ro - unde se pot incarca tot felul de extensii. (.mp4, .avi, .png, .bmp, .gif, .jpg, .jpeg, .dem, .rar, .zip de pana la 3GB/fisier) 

 

 

  • Like 1
  • Love 1

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum a zis si angrry nu putem sa permitem sa se urce pe forum imagini / fisiere etc. pt ca in decursul anilor s-ar ajunge la foarte mult spatiu si automat si la costuri mari la gazduire

doar avatarele pe care le au urcat toti membri pana in acest moment ocupa foarte multi GB

  • Like 1
  • Love 1

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.