Sari la conținut

Problema Rank-uri.


mXe-

Postări Recomandate

Avand in vedere ca toate plugin-urile de pe go, inafara de sourcebans (sm_ban/unban si sm_mute/gag), sunt pe baza de date oferita de TNI nu am ce sa fac decat sa incerc sa schimb baza de date in alta parte.

Astea sunt logurile:

5AGxOPl.png

 

Nimeni nu i-a facut nimic, iar baza de date pentru rank-uri nu este oferita de noi (asa cum e in cazul serverului Arena).

Tot ce pot face este sa o schimb daca se doreste acest lucru (De la tni, la o baza de date oferita de noi). @TwiX @MxE-

Adica daca vreti, putem incerca si apoi voi sa constatati daca merge bine sau nu. 

Intrebarea e daca au mai fost astfel de probleme si inainte de acum si cand (la schimbarea hartii sau intr-o anumita data).

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost aceasta problema si saptamana trecuta, din ce tin minte, 2 zile cred, in care s-au resetat rank-urile(doar anumitor playeri) si skin-urile, insa nu mai tin minte exact data.

Ar fi o idee sa incerci sa schimbi baza de date cu cea oferita de noi, sa vedem cum se comporta.

Editat de MxE-

spacer.png

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 minutes ago, MxE- said:

@Angrry™ nu mai merg comenzile la staff cel putin, momentan. 

Atat skin-urile cat si rank-urile unora s-au resetat.

Ar trebui sa se remedieze si problema cu lag-ul?

Lag-ul e de la host nu am ce sa fac, comenzile de la staff nu mergeau aparent pentru ca nu putea citi din fisier gradele.

EDIT: Am rezolvat  rank-ul si accesele pentru admini. Skin-urile se salveaza local. Nu stiu care e treaba cu ele. Insa uneori serverele de la TNI citesc greu de pe HDD din fisiere.

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu are legatura.

E lag cand sunt multi jucatori sau cand e prea solicitat procesorul unde ruleaza serverul de CSGO (posibil sa fie mai multe servere pe acelasi procesor care sa aibe la randul lor foarte multi jucatori, iar uneori cand nu poate procesa destul de repede, jocul ramane in urma, sacadand, dand astfel o iluzie de lag, insa nu e lag de la tine (fps mic / ping mare) ci de la server (daca ai net_graph 1 - vezi sv: si var: ). 

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, MxE- said:

Nu le-au revenit celor cărora s-a resetat săptămâna trecută, nu stiu daca are ce sa le faca.

@Angrry™

Daca au fost iar pierderi de conexiune mai demult, efectiv nu s-au salvat datele, nu am avut ce sa fac, eu am luat ce exista ieri si am mutat in alta parte, cu speranta ca se va comporta la fel ca si pe celalalte 2-3 servere pe care le-am mutat (adica nu au fost momentan probleme).

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, Angrry™ a spus:

Daca au fost iar pierderi de conexiune mai demult, efectiv nu s-au salvat datele, nu am avut ce sa fac, eu am luat ce exista ieri si am mutat in alta parte, cu speranta ca se va comporta la fel ca si pe celalalte 2-3 servere pe care le-am mutat (adica nu au fost momentan probleme).

Asta a fost o problema, tot la fel nu s-au salvat rank-urile si skin-urile. 

Unora le-a revenit dupa cateva runde, altora dupa schimbarea hartii.

Sa vedem pe viitor cum va fi.

EDIT: A inceput sa se miste rau, cand sari apare ca esti cu parasuta, comenzi admin nu merg, rank-uri si skin-uri tot la fel.

Editat de MxE-

spacer.png

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.11.2020 la 21:25, MisterDuck a spus:

Nu si-au revenit rankurile.Cel putin la mine.Am asteptat cred ca o saptamana daca nu mai mult si tot degeaba.S-a resetat tot.Ore+statistici+rank+skinuri

 

asta am incercat si eu sa explic prin topicul pe care l-am facut, acela cu ,,problema" si eu ca si duck,in aceasi zi am intrat si eu pe server si l-am intrebat de ce nu mai are global si de ce nu merge sa scriu !ore ? si el mi-a zis ca e bug,a 2 a zi mergea sa scriu ore da avea silver 1 si 2 ore si eram pe locu cred 100 de mi....si rankul meu probabil s-a dus la altcineva nu ca nu pot sa joc pe server daca nu am rank da cumva...am muncit pt orele alea si nici macar nu stiu exact cate ore am. Si ar mai fi o problema,uneori e lag. Sper sa se rezolve treaba asta cu rankurile.

                                                                     hbK.-

                                                              OWNER+VIP-GO.USP,RO

                                                         connect go.usp.ro   

                                                      discord-  HBK#8339

                                           instagram eusuntdaanii

                                            

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba nu. în continuare e foarte mare lag..în compe am 220 de fpsuri.. pe server abea aprind 100 constant..în continuare fuge serverul,nu știu,vrea să consume caloriile când nu te aștepți. părerea mea ar fi schimbarea hostului  spre 0ping. și să lăsăm tni ul sau ce avem noi la ora actuală că nu se ridică la frumusețea serverului. pentru serverul nostru,ne trebuie și un host ca a tare.și,nu,nu e de la configul meu,în nici un caz,sunt și pe fibră optică...problema vine de la server..în ultima perioadă au scăzut și playerii,din cauza problemelor...păcat..

Semnaturi Petitie | Logos, Social change, Vehicle logos  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu s a prea rezolvat eu as cam vrea sa am dinou orele si statisticile mele...

 

                                                                     hbK.-

                                                              OWNER+VIP-GO.USP,RO

                                                         connect go.usp.ro   

                                                      discord-  HBK#8339

                                           instagram eusuntdaanii

                                            

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.