Sari la conținut

Propunere Design


Traficantu

Postări Recomandate

Propun un concept pentru partea de design. 
 

Propun sa fie adăugată o secțiune de cereri plătită. Aceasta constă intr-o secțiune unde membrii forumului pot sa depună o cerere de design ce consta FĂRĂ WATERMARK & specificații anume. 
 

designerii respectivi pe secțiunea aceea trebuie sa fie monitorizați si sa fie destul de buni pentru a putea posta in secțiunea respectiva. 
 

e.g. 
(cerere X)

- vreau un poster de firma pentru YXZ

- vreau PSD & PDF 

 

iar răspunsurile vin într-un format (timpul de lucru / cat dorește pe lucrarea respectiva) 

 

acest sistem ajuta in 2 perspective. Va aduce designeri experimentați pe forum & când se va răspândi vestea, va fii mai populat. In plus, cred ca dacă s-ar putea capitaliza un procent pentru forum dintr-o lucrare sa zicem 10% pe lucrare. Sau ma rog, asta contează de administratori. 
 

Aștept păreri / întrebări, va rog sa răspundeți cu argumente, nu cu “pro, ideie buna”. 
 

 

  • Like 3

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ideea, o sa incercam sa facem ceva mult mai automatizat cand e vorba de plata, iar procentul va fii 50/50.  Nu stiu cat de multi useri va aduce forumului, dar e o idee si dupa parerea mea trebuie incercata.

Eu sunt PRO, daca si ceilalti colegi ai mei sunt de acord, putem incepe implementarea sistemului si tot tacamul.

  • Like 3

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot Pro sunt. Ar putea fii o idee benefica pentru forum, fiindca cum ai spus si tu, e o posibilitate sa aduca designeri de calitate.

Si dupa parerea mea, am mai avea nevoie de cativa

  • Like 3

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt Pro, insa daca raspund 5 desgineri, platesti de 5 ori? Poate 2 nu-ti plac. 

Sau poate tu zici ca doar 1 iti place si le folosesti pe toate 3 (daca au fost 3 raspunsuri).

Ar trebui sa inceapa cererea cu un buget dupa care se orienteaza si designerii, si poate in cerere sa aleaga un designer anume (dupa ce se uita prin portofoliul acestuia), iar in cerere specifica ca doreste doar de la acela.

 

Insa si daca vrea de la mai multi, ar trebui sa fie un minim pentru fiecare care a raspuns, indiferent daca ii convine celui care a facut cererea sau nu.

 

Iar in plus, cum ai spus, cineva sa verifice designerii si sa fie destul de buni, aici asta e mai complicat, de aia m-am referit la alegerea unui/unor designeri de la cerere pentru a evita astfel de probleme.

  • Like 1
  • Love 1

wVVeI.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angrry™, Sistemul de “licitație” sa spun așa, trebuie sa convingă membrul plătitor de abilitați / timp / cost. NU se va da nici un rezultat final direct, mai degrabă se va posta un concept, iar acesta va fii baza deciziei membrului plătitor.  In plus un minim de plata este esențial. Asta protejează designer-ul & comunitatea. 
 

pe partea de implementare a plăților, este puțin mai dificil. Știu ca sunt anumite plugin-uri, sau sunt anumite site-uri ce pot fii folosite, dar toate sunt cu plus si minus. 
 

@case, Poate nu va aduce membrii imediat. Dar dacă este implementat bine, si sunt cereri... atunci pot sa garantez ca vor fii si membrii / designeri noi. 
 

Vreau sa adaug ca aceasta secțiune are nevoie de moderator special. Presupun ca un administrator ar fii cel mai indicat. Deși asta este decizia voastră ca echipă. Moderatorul respectiv trebuie sa poată sa analizeze un posibil caz, cu o perspectiva de design chiar dacă este mică. 
 

Portofoliu de designer trebuie sa fie deci mult mai rafinat pentru cei care vor sa răspundă. Nu cred ca vreun membru plătitor va dorii sa se uite prin 10 pagini de portofoliu unde sunt 10 avatare & 2 semnături. Dar 1001 comentarii. In plus, acesta va forța echipa de design sa își încerce creativitatea si in alte părți.  

  • Like 2

spacer.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pro deoarece poate aduce designeri noi,de calitate si care sa se tina de treaba.O idee buna ar fii sa fie 3 designeri de calitate si respectivul care doreste o lucrare sa vorbeasca cu unul dintre ei(se uita la portofoliu fiecaruia si isi alege) si sa il plateasca.

+ ar motiva designerii sa lucreze mai mult,sa raspunda mai multi la cereri etc.

Editat de penzo
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pro, merita incercat. Asta poate aduce designeri noi  iar comunitatea ar deveni mai renumita pe aceasta tema

                                                                                                                                               Gabi USP.RO                              

                                                                                                                                    Respecta si vei fi respectat!

                                                                       "I love the smell of fresh ambition in the morning"

  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  

                                            tumblr_inline_p7wnzjVx3v1sh6kg8_500.gifv    

 

                                                                  DISCORD                   -VIP on JB.USP.RO                   STEAM

Ex-Owner-JB.USP.RO                                                                    -VIP on HNS.USP.RO

Ex-Admin-SURFX.USP.RO

Ex-Admin-GOARENA.USP.RO

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pro , pare  o părere ok merita încercat și dacă iese ceva bun merită ținută. 

  • Like 1

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto idee PRO 

Asta poate aduce designeri noi si cu experienta 

 

 

"Be careful who you trust, the devil was once an angel."

| 𝕾𝖙𝖊𝖆𝖒 | 𝕸𝖚𝖘𝖎𝖈 𝕿𝖗𝖆𝖉𝖊 𝕷𝖎𝖓𝖐 |

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6wc1aeB.gif
76561198282438000.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O decizie aici? @snd, @case, @Angrry™

  • Like 1

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! In calitate de fost designer pe aceasta comunitate, o sa-mi permit sa-mi expun punctul de vedere cu referire la propunerea ta. Este un concept interesant insa nu o sa functioneze si o sa-ti spun si de ce. In primul rand este nevoie de designeri foarte experimentati, ceea ce nu prea e. In al doilea rand, si cel mai important aspect, este faptul ca grupul tinta vizat este gresit, pe forum intra oameni cu servere, si cam atat, in special pe partea de gaming. Ce ai putea sa le vinzi? un banner? icon-uri? Astea ti le poate face un prieten. Si daca vorbim de lucrari mai complexe, gen logo-uri, wallpapers, diverse templeate-uri, stai linistit ca oamenii care chiar vor sa cumpere asa ceva vor apela la freelaceri care sunt ca ciupercile dupa ploaie, si e adevarat ca fac lucrari de calitate. Prognosticul meu este ca nu o sa reuseasca aceasta idee, daca va fi implementata bineinteles.

  • Like 5
  • Love 3

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare un concept interesant,gen avatare fara watermark pt nuj ce companie(iti dau ex)Dar,asta nu e o comunitate de design pt firme si chestii de genul.USP este si cred ca va ramane o comunitate in special de CS:GO.Ar fi fost interesant conceptul,dar pe o comunitate format doar din designer si animatori.Si chiar daca va fi implementat acest lucru(cum zice OREO),nu prea cred ca o sa aiba succes!

Deci,contra!

  • Like 1

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Flame a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.