Sari la conținut

Reacția stranie a lui Zidane după incidentul dintre Benzema și Vinicius


TheRedX

Postări Recomandate

Zinedine Zidane a comentat episodul controversat de la pauza meciului Borussia Monchengladbach - Real Madrid, scor 2-2. Atunci, Karim Benzema, exasperat de jocul coechipierului său, Vinicius, i-a spus lui Ferland Mendy să nu-i mai dea nicio pasă.

ZGNjMTUxYTRjMjQxZGE4ODFhOGU4MDFjNjU5Mw==

Antrenorul campioanei Spaniei a dezvăluit că incidentul a fost dat uitării în vestiar. “Totul s-a lămurit. Eu cred că este important ca jucătorii să discute unii cu alții, nu e o problemă. Sunt lucruri care se pot întâmpla în vestiar, dar acolo ar trebui să rămână. Dar e bine că astfel de lucruri se întâmplă, asta înseamnă că ne pasă. Ei au vorbit unul cu altul și totul e minunat, nu există niciun fel de problemă. Zinedine Zidane: ”Nu cred că lumea are altă părere despre Benzema” Nu cred că oamenii și-au schimbat părerea despre Benzema, sunt reacții de moment, când ești mai înfierbântat. Și eu am pățit asta. Știu că presa adoră astfel de scandaluri, dar vă spun că se întâmplă frecvent astfel de incidente,” a fost reacția lui Zinedine Zidane. Presa din Spania a avut curiozitatea să afle de câte ori și-au pasat cei doi jucători de la Real - Benzema și Vinicius au jucat împreună în 71 de partide, iar francezul are 177 de pase pentru Vinicius, în timp reciproca este de 145 de pase. În schimb, brazilianul i-a dat 3 assist-uri lui Benzema, în timp ce acesta nu i-a întors niciodată favoarea.

 

 

sursa : digisport

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.