Sari la conținut

[Interviu] Angrry - Administrator Usp România


case

Postări Recomandate

yFKMoW7.png

 

Salut, bine v-am gasit la un nou interviu. De data aceasta il voi intervieva pe Administratorul comunitatii, @Angrry™.

 

O să începem cu câteva informații despre viața reală, care ar fi numele tău, vârsta și locul natal.

 

 

  • @case: Care este numele tau, cati ani ai si de unde esti?
  • @Angrry™: Ma numesc Cosmin, 24 de ani fac imediat si din Arad sunt de loc.

 

  • @case: Cum decurge o zi din viata ta?
  • @Angrry™: Practic, imi placea cum decurgea o zi cand eram la facultate.
    Ma trezeam dimineata ori la 8 ori la 10, depinde cand aveam primul curs, aveam in loc de 6 ore doar 2-3 si dupa ma plimbam prin oras (eu care tocmai ce luasem carnetul) si stateam la o cafea/un suc cu prietenii si povesteam, iar seara evident pe PC ori ma jucam ori invatam ceva (invatat prin dezvoltarea a tot felul de chestii de la aplicatii la instalare de programe si configurare pe servere linux, etc.) Acum, de cand lucrez, practic nu mai am timp de iesit atata :)) ci lucrez in mare parte din zi, ulterior din ce mai ramane incerc sa inghesui ce faceam inainte (gaming + administrare servere, etc.) insa am ramas cu putin somn.
    Macar acum lucrez de acasa si am mai castigat un pic de timp.

 

  • @case: Ce îti place să faci în timpul liber?
  • @Angrry™: Pff, multe, de la nimic (stat) la plimbat cu bicicleta, condus (cu o masina buna), facut tot felul de aplicatii, configurat servere si nu in ultimul rand gaming pe PC.

 

  • @case: Ai iubita? Dacă da, cum o cheamă?
  • @Angrry™: Am ajuns sa am, intr-un final, de ceva vreme. Numele ei este Elida..

 

  • @case: Ai putea spune ca poti face fata cu usurinta situatiilor presante?
  • @Angrry™: De cele mai multe ori da.

 

  • @case: Ai vreo zona geografica preferata?
  • @Angrry™: Cred ca prefer campia, dar imi place sa mai merg si prin alte zone.

 

  • @case: Din ce am vorbit noi, ai un job in IT. Ce te-a influentat sa iti alegi cariera aceasta?
  • @Angrry™: Totul a inceput cand jucam CS 1.6 si am descoperit codul sursa din spatele plugin-urilor.

 

  • @case: Ce este mai important pentru tine, jobul in sine sau salariul? Pe scurt: pasiunea sau banii?
  • @Angrry™: Sincer, multe depind de bani, insa imi place mai mult ce fac, dar nu ar strica si mai multi bani pentru ce fac (si la munca si in afara muncii).

 

  • @case: Da un exemplu de situatie in care a trebuit sa iei o decizie relativ repede.
  • @Angrry™: Eram in concediu cu iubita mea, tocmai ce am ajuns unde am avut cazarea rezervata in acea seara. Eram rupt de oboseala, pentru ca tocmai ce plecasem de la mare in ziua aceea si condusesem peste 500km si mai aveam 400km ramasi, insa asa era programat sa dormim peste noapte. Era miezul noptii, aud ceva miscandu-se in camera, cand colo dupa ce am aprins becul, erau cativa soareci pe o plasa si prin camera. Am decis s-o trezesc pe Elida si sa ii spun ca de dormit nu pot dormii aici in asa conditii si ne-am pus sa ne impachetam bagajele, iar in toiul noptii am plecat la masina, am deschis poarta, pe care am lasat-o larg deschisa si ulterior am ajuns acasa in acea dimineata in jurul orei 4.

 

  • @case: Care sunt pasii pe care ii urmezi pentru a studia o problema inaintea luarii unei decizii?
  • @Angrry™: Pai, se incepe cu inceputul, analizam problema, motivul pentru care a avut loc si verificam ce se poate verifica dovezi fizice (daca e ceva la masina de ex, verificat cabluri, seonzori, etc, iar daca e vorba despre ceva problema software, verificat log-uri, si alte servicii ce pot sa ofere detalii, de ex portul pentru o aplicatie daca e deschis, daca ruleaza, etc.) iar apoi in urma analizarii motivului gasit, cautam si aplicam ce solutii sunt/se pot aplica.

 

  • @case: Unde te vezi peste 5 ani?
  • @Angrry™: Peste 5 ani, cam departe, dar posibil plecat in alta tara, daca aici nu se intampla nimic. Iar in legatura cu restul, nu stiu, imi place comunitatea, sper sa mai fie ceva de ea, iar in legatura cu jobul, probabil ceva senior sau sper ca ceva manager, avand in vedere experienta mea, poate consultant sau eu stiu, nu stiu sincer. Am multe planuri.

 

  • @case: Ce genuri de filme îti face placere sa le vizionezi? De ce? Dar genul tau de muzica preferat?
  • @Angrry™: La filme prefer actiune, comedie sau SF. Sau ceva combinat. De ce? Pentru ca nu e horror :)), nu stiu, acest gen ma tine "legat".Muzica, e un subiect bun, am plecat de la Dubstep, insa acum orice EDM e bun.

 

  • @case: Cum determini prioritatile in programarea timpului tau? De exemplu, daca sunt probleme pe forum le aloci timp 100%, daca acel timp se intercaleaza cu altceva ce poti face pentru locul de munca?
  • @Angrry™: Prioritatile vin in functie de nivelul de urgenta, daca e o problema grava la forum, iar la munca daca nu e asa important, voi alege sa ajut forumul.Daca e o problema mare si la locul de munca, va trebui sa rezolv intai problema de la locul de munca, deoarece altfel nu voi putea ajuta asa de mult comunitatea. Deci pe scurt, in functie de cat de urgent le consider eu.

 

  • @case: Spune-mi daca a existat o situatie cand a trebuit sa lucrezi cu o persoana dificila. Cum ai facut fata situatiei?
  • @Angrry™: Prefer sa nu agravez situatia avand in vedere ca e destul de agravata daca persoana cu care am de aface e mai dificila, prin a face singur tot ce trebuie facut pentru acel lucru. Ulterior, daca am de aface destul de des, prefer sa ocoloesc acea persoana, chiar si daca trebuiesc luate decizii mai mari, cum ar fi schimbarea locului de munca.

 

  • @case: Care este cea mai mare greseala pe care ai facut-o pe forum?
  • @Angrry™: Am facut chestie nu chiar asa de mare, care a dus la oprirea temporara a acestuia timp de 2-3 ore.

 

  • @case: Pe o scara de la 1 la 10, ce nota ti-ai acorda?
  • @Angrry™: 8 sau 9 probabil, mai am cateva lucuri sa imbunatatesc la propria personalitate, dar momentan cred ca e suficient. Poate altii sa raspunda mai bine la aceasta intrebare.

 

 

Acum sa continuam cu câteva întrebări legate de forumul nostru Usp România.


 

  • @case: De ce ai ales comunitatea USP ROMANIA?
  • @Angrry™: Sincer, bantuiam si eu pe alte comunitati, insa nu ma asculta nimeni, astfel, ca stiam ca snd are tot timpul ceva comunitate la activ, asa ca m-am decis sa ma alatur si sa-l ajut cu una alta, siind ca macar aici voi avea un impact.

 

  • @case: Cum te înțelegi cu cei din staff-ul comunități?
  • @Angrry™: Eu consider ca foarte bine.

 

 

  • @case: Cum decurge o zi din viata ta pe forum?
  • @Angrry™: Practic, deschid browser-ul, intru pe http://usp.ro, verific ce s-a postat pe categoriile principale, pe servere, si daca trebuie mai intru si prin ACP sa fac una alta. Si cam asa de 5-6 ori pe zi.

 

  • @case: Cum au fost primele zile pentru tine alături de Comunitatea Usp?
  • @Angrry™: Eram un simplu user si cunosteam doar pe snd si postam pe unde apucam, iar orice nereguli ii spuneam lui.

 

  • @case: Cum vezi comunitatea USP peste 1 an?
  • @Angrry™: Mai mare cu mai multe deoarece avem planuri mari si am si inceput din ele.

 

 

  • @case: Ce mesaj ai pentru membrii comunității Usp?
  • @Angrry™: Tineti-va bine si adunati-va prietenii aici, avem multe pentru voi!

 

  • @case: Multumesc ca ai acceptat invitatia mea de interviu pentru. Mult spor si succes in ceea ce faci tu!
  • @Angrry™: Multumesc si eu, da, continui cu munca, nici o data nu e gata si mereu trebuie ceva imbunatatit/facut. Spor si tie!

 

 

Ce parere aveti?

 

  • Like 2
  • Love 4

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

love it 

  • Love 1

                                                           

                                                           ꜱᴛᴇᴀᴍ | ɪɴꜱᴛᴀɢʀᴀᴍ | ᴅɪꜱᴄᴏʀᴅ | ʏᴏᴜᴛᴜʙᴇ | ᴛɪᴋᴛᴏᴋ                                                                               ‎

‎‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎ ‎‏‏‎ ‎‏‏‎ ‎v1.png

                                               giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, PorcusorulMagic a spus:

Ii bun ca ai precizat "conduc cu o masina buna" :))

Pai el nu conduce orice masina cum ar fi un golf 5 variant cum ai tu :))))))))))

  • Haha 3

S512Jv1.gif

 

Server Manager : ARENA.USP.RO

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, M0NSTER a spus:

Nu e obligat s-o faca :))

@snd raspunde ca sa-l faci pe @angel fericit

ok hai sa te fac fericit :)))

 

ms angrry ca te intelegi bine cu mine si ca ai luat la cunostinta ca sunt cel mai activ pe comunitate la mine, esti un dulce

  • Love 2
  • Haha 1

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, snd a spus:

ok hai sa te fac fericit :)))

 

ms angrry ca te intelegi bine cu mine si ca ai luat la cunostinta ca sunt cel mai activ pe comunitate la mine, esti un dulce

@angel poti muri cu sufletul impacat acum :)))) 

  • Haha 1

S512Jv1.gif

 

Server Manager : ARENA.USP.RO

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.