Sari la conținut

[Portofoliu] Seby123


Seby123

Postări Recomandate

Mai ai de invatat. Iti las mai jos cateva lucruri la cate mai poti da improve.

Primu lucru pe care este esential sa-l inveti este redimensionarea.

BqTFWqi.png din ce am vazut tu redimensionezi stock-ul ceva de genu ceea ce e total wrong. 

 

Z6izxFw.png cam asa ar trebui sa arate o redimensionare decenta. (am zis decenta deoarce se poate si mai bine).

 

2. Textul

 

Text-ul tau e foarte simplu, adica un text nu inseamna sa te duci sa pui un gradient overlay si un drop shadow cu 1-0-1 pe el. Daca vrei iti poti instala Text Layerstyle-uri pana inveti sa faci textul.

 

3. Efecte.

 

Poti adauga efecte. ZgpTSPK.png - uite aici un avatar facut de @OREO cu efecte pe el. Efectele le gasesti la un search pe google. Incearca sa nu mai lasi avatar-ul doar cu stock-ul si text-ul pe el. Fi putin creativ si incearca chestii noi.

In concluzie mai ai mult de lucrat, but keep working si vei vedea ca rezultatele vin de la sine.

 

 

 

Editat de a l e x
  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Hai salut.Evoluezi foarte rapid in ultima perioada,ceea ce e bine,dar ai si niste avatare care nu sunt ok.

Blurul e decent,ti-as sugera sa incerci si alte tipuri de  blur deoarece mie cel putin mi se pare ca folosesti cam acelasi blur putin modificat.

Textul e ok la unele avatare,iar la alte e cu dus si intors.Incearca sa cauti niste fonturi pe tema avatarului,ca si cand ai face un artwork.

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum ti-a spus si akex,ai ceva probleme cu redimensionarea.

Incearca sa nu mai coprimi poza pe forma avatarului,mai largeste imaginea in asa fel incat sa fie simetric si sa se vada bine.

Blurul e decent,textul e ok.

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unele lucrari de la tine imi plac, incearca sa-ti faci/gasesti un blur pe care sa-l folosesti, dar aici ma refer sa-l editezi in functie de imaginea pe care vrei sa aplici blur-ul, deoarece am impresia ca folosesti aceleasi valori la toate imaginile pe care aplici blur-ul, insa aceste valori mai trebuie modificate, in functie de imaginea folosita de tine (luminozitatea ei, etc.)

Cat pe partea aceasta de text, foloseste si alte fonturi, deoarece utilizarea de alte fonturi la tine, mi-se pare minimala. 
Mai mult de atat, incearca sa te joci, sa bibilesti mai mult textul, aici  ma refer la culoarea lui. Incearca sa nu folosesti mereu gradient de o singura culoare pe text, joaca-te cu textul.

Mult succes, astept avatare noi, sa-ti vad evolutia.

ADMIN ARENA.USP.RO

 b_560x95.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Blurul e bun,gif-ul la fel

In schimb

Acum 2 ore, Seby123 a spus:

4hydeIP.gif

textul la asta,e ok dar incearca sa nu pui atat de mult drop shadow.Stiu ca e un avatar deschis,si trb sa evidentiezi textul,dar incearca sa mai scazi din drop shadow.A,si vreau si eu tetul secundar deoarece este identic cu logo-ul forumului(am o idee de avatar).

KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • F0r3st a anulat fixarea acestui topic
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
Acum 1 oră, Seby123 a spus:

VtFqc9P.png

Vezi ca ai ramas in urma... dimensiunile sunt 200x200, maxim 200x250. In rest, imaginea e ok, keep working.

  • Like 2
  • Haha 1

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.