Sari la conținut

[Propunere]-Servere.


SEEK .

Postări Recomandate

Salut,vin cu o propunere noua,

Propunererea este.

De exemplu eu fac cerere dns si dupa 5 zile ma duc pe "Server Market" si il vand , propun ca cei care fac asta in prima luna sa primeasca un grad de "Detinator Server Neserios" Sau "Membru Neserios" si sa aiba restrictie la cerere dns / la oferte (de host) etc...

 

de exemplu ACL.USP.RO - s-a lucrat la el si dupa 4 zile se vinde , pe bune?

sau dausiplec.usp.ro 

aveti dracu mai mult grija de server-ul vostru daca va faceti server , daca stiti ca nu puteti sa il intretineti nu va faceti.

 

 

 

fiecare parere va rog sa o argumentati.

 

 

 

 

 

aici o sa va dau raspunsurile sa nu fac double post. 

@Cosmeen † , eu inteleg ca e o munca dar pentru un server trebuie investit mult nu doar cumpar niste addons-uri un host si asta e , NU . trebuie bani de promovare , etc. asa imi fac si eu un server in care investesc 25 euro -5 euro host 20 euro addons-uri....

daca ar fi servere cum este arena (founderii de la arena au investit mult nu doar 25 euro.)

macar prima data ganditi-va ce mod va faceti nu va faceti clasic ca nu aveti idei nu . avem o gramada de sv clasice...

nu are rost sa ne facem toti cate un server , daca avem toate moduri-le nu inteleg de ce avem nevoie de o gramada de servere pe clasic, daca am face toti de pe comunitatea asta ca vedem la x ca isi face server , asa tata mai bine nu ne facem decat sa investim si sa il vindem peste 4 zile.

  • Haha 1

logo-oficial.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

El banul tot l a dat :))) nu e ca si cand am pierdut noi ceva pe el. Gradele nu si au rostul. Avem oricum serverele noastre top, eu nu prea vad care ar fi problema stii. Eu s contra 

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contra, e treaba lui ce face, nu si bate nimeni capul

  • Angrry 1

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de acord cu ce spui, e aiurea sa iti deschizi server sa il afiliezi si peste 3 zile sa il inchizi sau sa il lasi asa sa nu te ocupi de el.. 

 

Sunt mai multe motive oricum pt care nu se ocupa, intentia de a deschide un server e buna, problema e ca nu toata lumea stie sa configureze un server (aici o sa venim noi in ajutor, o sa postam niste addonsuri gata facute ca sa fie mai usor) si cealalta problema pt. care 1 server se inchide repede e atunci cand se face un server din 2-3-4 oameni care fac cheta 5e sa deschida serverul si cand se cearta sau 1 din ei se retrage il inchid ca nu mai sunt bani.

 

Un server nu inseamna doar host, da, gasesti host de la 5 euro pana la 50 euro depinde ce fel de server vrei sa faci, dar mai trebuie investit in reclama, configurare, pluginuri etc. si daca nu esti dispus sa dai niste bani cel putin in primele luni mai bine nu te grabi sa il deschizi pt. ca sunt sanse mari sa il inchizi la fel de repede cum l-ai deschis.

 

Grad de detinator neserios n-o sa facem pt. ca e inca o bataie de cap pentru administratia USP, in loc sa ne pierdem timpul cu asa ceva mai bine cautam metode sa ajutam serverele sa nu se inchida peste noapte.

 

 

  • Like 6

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare penibila chestia asta cu gradul de "detinator neserios" adica la urma e o comunitate care se respecta si isi respecta membrii. Nu suntem aici sa judecam, nu avem de unde sa stim ce probleme i-au aparut acelei persoane de este nevoita sa inchida sau sa vanda serverul... Nu mi se pare ok sa catalogam persoane in modul asta pentru ca nu le-a mers treaba cu serverul si acum incearca sa mai scoata un ban de pe urma lui ca sa nu iasa chiar asa in "paguba", fie ca au aparut certuri, probleme financiare, lipsa de pricepere sau orice altceva

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai usor cu limbajul zic si eu, nu ne impresioneazi pe nimeni daca incercam sa parem critici :)))

Contra la propunere, fiecare face ce vrea cu serveru lui, e bataie de cap.

 

                                                                  sergentu.gif                                                                                               

 

              

                                                                                      

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg care e problema ta ca un server se deschide 3 zile si dupa se inchid si despre gradu de "membru neserios" e stupid nu este nimeni obligat sa deschida un server si sa il mentina deschis....Deoarece nu toata lumea stie cum sa configureze un server deci deja e o pierdere de timp si buget.

Contra

"Be careful who you trust, the devil was once an angel."

| 𝕾𝖙𝖊𝖆𝖒 | 𝕸𝖚𝖘𝖎𝖈 𝕿𝖗𝖆𝖉𝖊 𝕷𝖎𝖓𝖐 |

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6wc1aeB.gif
76561198282438000.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Angrry™ sau @case t/c?

"Be careful who you trust, the devil was once an angel."

| 𝕾𝖙𝖊𝖆𝖒 | 𝕸𝖚𝖘𝖎𝖈 𝕿𝖗𝖆𝖉𝖊 𝕷𝖎𝖓𝖐 |

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6wc1aeB.gif
76561198282438000.png
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum au spus si colegii mei, nu vom adauga reputatie de Fondator Neserios, fiecare fondator face ce vrea cu serverul lui, chit ca l vinde dupa 2 zile, chit ca nu. Desi e aiurea, este problema lor.

Propunere respinsa, T.C.

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • case a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.