Sari la conținut

iOS se transforma in iPhone OS si iPhone in Apple Phone


NEEP

Postări Recomandate

 

Eu stiam inca de la bun inceput ca iOS inseamna iPhone OS. Si chiar asta inseamna. Doar ca Apple a preferat varianta mai scurta. Din diverse motive o sa avem din nou iPhone OS pentru a delimita mai bine sistemele de operare.

Apple a folosit denumirea de iPhone OS pentru primele telefoane, iar dupa cativa ani a trecut la iOS. Practic aceeasi Marie, cu alta palarie. Un zvon provenit de la celebrul Jon Prosser ne spune ca iPhone OS revine.

 

Anul trecut am vazut delimitarea dintre tablete si telefoane cand Apple a decis sa separe cele doua lumi prin lansarea lui iPadOS. Astfel, fiecare sistem de operare are o denumire clara si arata directia acestuia: watchOS, iPadOS, tvOS, macOS.

 

Miscarea este una naturala daca urmarim evolutia sistemelor de operare si denumirile lor. iPhone OS nu va fi o schimbare propriu zisa ci doar un rebranding al lui iOS.

 

Un alt zvon dar provenit de la o alta sursa ne anunta ca iPhone-ul se transforma in Apple Phone. Sunt putin sc**CENZURAT** in aceasta privinta si as putea sa bag mana in foc ca asa ceva nu s-ar putea intampla niciodata.

Cuvantul in sine, iPhone, este atat de puternic incat imi este greu sa cred ca

 

Apple ar putea renunta la el si la ceea ce el reprezinta. Vom afla mai multe in cateva zile la WWDC.

 

Sursa: arenait.ro

              spacer.png

 

                                                                                                                                                       

 

                                                                                                                                                                                 ꜰᴏᴜɴᴅᴇʀ ᴏɴ ꜱᴜʀꜰx.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴏᴡɴᴇʀ ᴏɴ ʀᴜɴ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴀᴅᴍɪɴ ᴏɴ ᴊʙ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

                                                                                                                                                                                 ᴇx ᴀᴅᴍɪɴ ᴏɴ ᴏʟᴅᴄꜱ.ᴜꜱᴘ.ʀᴏ

 

                                                                                                                                                                                    Discord:NEEP#5547

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.