Sari la conținut

Buguri GO


snd

Postări Recomandate

Vreau sa stiu si eu care sunt problemele pe server, ce se mai intampla, cum merge treaba?

Ce buguri sunt si ce vreti sa mai modific pe server

 

Astept sugestii, ma puteti adauga si pe steam daca nu ma aveti daca aveti de zis ceva in privat, gasiti la semnatura

  • Like 1
  • Love 1

Connect:

cs.usp.ro [competitive]

ffa.usp.ro [deathmatch]

retake.usp.ro [retakes]

 

uspromania.png

Steam: https://steamcommunity.com/id/so_und

Discord: snd0001

discord

ts.usp.ro:9987

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@snd o sa iti spun cateva buguri care le intalnesc frecvent cand joc pe server.

Bug ESP: Cateodata iti arata un om sub forma de ESP, total random, dar nu e nimeni.

Bug switch gun: Uneori nu merge sa apesi 2, iar daca continui sa faci acest lucru, te baga la spec.

Mai este un bug, dar cred ca este o eroare care trebuie rezolvata: unora admini nu le arata chat-ul u@ EX: Daca un admin scrie pe u@ ei nu vad sau daca un player da un codat pe u@. Unii vad, altii nu.

Mai este o problema care nu cred ca este un bug, atunci cand se pune un admin la spec cu comanda !stealth, in orice runda poate sa-l bage intr-o echipa, respectiv !spec @me in care se intampla acest lucru.

Mai este ceva legat de parasuta, dar nu stiu daca ai implementat-o tu cum sa fie. La parasuta cand apesi E(atunci cand esti in aer), uneori se opreste si cazi, dar repet nu stiu daca ai facut tu asa, sau este un bug.

Cam astea sunt in mare, alte buguri nu am mai vazut.

 

Editat de dwighT | USP.RO
  • Like 1
  • Love 3

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@snd Inca avem lag, aseara eram doar 8-9 pe server si era lag 

Bugurile care le-a mentionat @dwighT | USP.RO mai sus la care vreau sa adaug sa schimbi culoarea la chatul adminilor e prea mult verde pe chat. Tagurile admin apar cu verde, mesajele de la final de runda cand scrie care echipa castiga si punctele (cred ca stii la care ma refer) mesajele gen USP: , si chatul adminilor nu iese in evidenta.

Tot in legatura cu tagurile, sunt aiurea, helperii au tag de co-owner...

@Cosmeen † hellcase.com are grad de helper dar are acces la mai multe comenzi... poate sa dea ban lejer, si are esp, nu stiu daca doar el e in situatia asta sau si alti helperi, el a fost singurul care a spus.

Exact @Robert., ceva ce sa ne ajute cu demourile, stiu ca @♥TheS a cautat ceva metode alternative care probabil nu fac atat lag pe server pentru ca din cate am inteles GOTV face lag si de aceea multe servere a renuntat la el. *eventual vorbiti voi despre asta cand aveti timp

Si inca ceva si promit ca nu mai am alte cereri 😂

Ne e foarte greu sa prindem codatii pentru ca daca nu au speclist au comanda !admins care o poate folosi oricine sa vada ce admini sunt online si apar si adminii care stau pe stealth.  o putem sterge? sau sa nu aiba oricine acces la ea?

Multumim anticipat 😅

 

  • Like 1
  • Love 1

                                                                c0qPj1R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Robert. a spus:

Ce a spus si puf, sa se scoata !admins, nici nu stiu de ce ati bagat-o iar, pentru admini cel mai vital e sa se scoata si sa se gaseasca o metoda mai buna de facut demo. 

+1

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, Robert. a spus:

Ce a spus si puf, sa se scoata !admins, nici nu stiu de ce ati bagat-o iar, pentru admini cel mai vital e sa se scoata si sa se gaseasca o metoda mai buna de facut demo. 

Referitor la chestia cu !admins, nu cred ca are rost sa mai fie tagurile acelea pentru ca astfel, codatii nu isi mai baga coduri si vor astepta sa iesim.

 

Acum 13 ore, ⭐Puf De Păpădie a spus:

@snd Inca avem lag, aseara eram doar 8-9 pe server si era lag 

Bugurile care le-a mentionat @dwighT | USP.RO mai sus la care vreau sa adaug sa schimbi culoarea la chatul adminilor e prea mult verde pe chat. Tagurile admin apar cu verde, mesajele de la final de runda cand scrie care echipa castiga si punctele (cred ca stii la care ma refer) mesajele gen USP: , si chatul adminilor nu iese in evidenta.

Tot in legatura cu tagurile, sunt aiurea, helperii au tag de co-owner...

@Cosmeen † hellcase.com are grad de helper dar are acces la mai multe comenzi... poate sa dea ban lejer, si are esp, nu stiu daca doar el e in situatia asta sau si alti helperi, el a fost singurul care a spus.

Exact @Robert., ceva ce sa ne ajute cu demourile, stiu ca @♥TheS a cautat ceva metode alternative care probabil nu fac atat lag pe server pentru ca din cate am inteles GOTV face lag si de aceea multe servere a renuntat la el. *eventual vorbiti voi despre asta cand aveti timp

Si inca ceva si promit ca nu mai am alte cereri 😂

Ne e foarte greu sa prindem codatii pentru ca daca nu au speclist au comanda !admins care o poate folosi oricine sa vada ce admini sunt online si apar si adminii care stau pe stealth.  o putem sterge? sau sa nu aiba oricine acces la ea?

Multumim anticipat 😅

 

Referitor si la Puf ❤️ , ii multumesc ca mi-a facut treaba mai usoara ca a zis ea si problemele mele, ma cam deranjeaza faza cu tag-ul de Co-Owner, dar chestia cu banul imi place ca mai curat din codati 🙂 . Nu stiu daca sunt singurul ca nu a mai zis nimeni problema vad, dar de o saptamana si ceva cand intru pe server nu ma lasa sa imi aleg echipa, pur si simplu astept sa treaca timpul ala si ma pune automat intr-o echipa.

Faza cu auto-balance-ul la echipe este stricat dupa parerea mea. Cred ca este posibil ca atunci ca se face auto-balance sa poata calcula serverul astfel incat sa se bage playeri cu "scorul de pe server" mai mare (nu cel din tab) in echipa dezavantajata. De exemplu, eu tot vad echipe in care sunt 6 globali si in cealalta sunt 4-5 silveri si nu se face auto-balance.

Stiu ca nu e un bug, dar mie mi se pare vip-ul putin cam pay2win cu acel b-hop si putin enervant. Nu zic asta ca nu imi permit eu sa iau vip si ma plang, doar ca atunci cand esti la tero, sa dau un exemplu, si intri pe lung in dust2 e unul dupa colt, pe care in mod normal ar trebui sa il auzi. Macar sa se buff-eze putin acel b-hop.

 

🌍 Steam Profile🌍

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Cosmeen † hellcase.com a spus:

De exemplu, eu tot vad echipe in care sunt 6 globali si in cealalta sunt 4-5 silveri si nu se face auto-balance.

Nu ai pt ce @Cosmeen † hellcase.com, deci eu cred ca team-balance e facut pentru numarul de jucatori cel putin de cand sunt eu pe server mereu asa a fost. 

Acum 6 minute, Cosmeen † hellcase.com a spus:

Stiu ca nu e un bug, dar mie mi se pare vip-ul putin cam pay2win cu acel b-hop si putin enervant. Nu zic asta ca nu imi permit eu sa iau vip si ma plang, doar ca atunci cand esti la tero, sa dau un exemplu, si intri pe lung in dust2 e unul dupa colt, pe care in mod normal ar trebui sa il auzi. Macar sa se buff-eze putin acel b-hop.

Total deacord, eu am VIP dar b-hop nu il folosesc si cateodata chiar e enervant 😂. Eu am mai spus ca spre deosebire de alte servere aici VIP-ul da prea mult pentru prea putin. Eu personal as pune mai multe optiuni de cumparare, valabile pe perioada determinata. 

                                                                c0qPj1R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, Robert. a spus:

Ce a spus si puf, sa se scoata !admins, nici nu stiu de ce ati bagat-o iar, pentru admini cel mai vital e sa se scoata si sa se gaseasca o metoda mai buna de facut demo. 

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu vin cu o propunere legata de vip. Am inteles ca sunt 3 tipuri de vip (sa le numim "Bronze / Silver / Diamond") as zice ca la cel Bronze se dea doar siringa cu 100hp respectiv 150 armura, cel Silver: Siringa, 103hp/150ar, double jump si la cel Diamond: Siringa, 105hp/200ar, B-Hop (fara double jump) asa avand fiecare de ales. Eventual sa se faca cate un vip test pentru fiecare in parte. 

Cat despre preturi, aici depinde de fiecare Owner sau nu stiu cum cadeti de comun acord. 😄

Editat de ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 47 minute, ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 a spus:

Salut, eu vin cu o propunere legata de vip. Am inteles ca sunt 3 tipuri de vip (sa le numim "Bronze / Silver / Diamond") as zice ca la cel Bronze se dea doar siringa cu 100hp respectiv 150 armura, cel Silver: Siringa, 103hp/150ar, double jump si la cel Diamond: Siringa, 105hp/200ar, B-Hop (fara double jump) asa avand fiecare de ales. Eventual sa se faca cate un vip test pentru fiecare in parte. 

Cat despre preturi, aici depinde de fiecare Owner sau nu stiu cum cadeti de comun acord. 😄

Dupa cum stii sistemul de VIP pe go, este:

la bronze sunt putine chestii, dupa silver sunt aceleasi chestii la bronze, doar ca mai buffate si la diamond toate.

E o idee buna ce zici tu aici, dar nu cred ca se va implementa acest lucru, B-HOP ar trebuii sa fie la toate nivelele de VIP, dupa mine, dar preturile vor ramane asa, pe unele servere e VIP SILVER 20E(3 luni), cand pe GO este permanent, double-jump ar trebuii sa se implementeze de la vip 2+.

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.05.2020 la 15:04, dwighT | USP.RO a spus:

@snd o sa iti spun cateva buguri care le intalnesc frecvent cand joc pe server.

Bug ESP: Cateodata iti arata un om sub forma de ESP, total random, dar nu e nimeni.

Bug switch gun: Uneori nu merge sa apesi 2, iar daca continui sa faci acest lucru, te baga la spec.

Mai este un bug, dar cred ca este o eroare care trebuie rezolvata: unora admini nu le arata chat-ul u@ EX: Daca un admin scrie pe u@ ei nu vad sau daca un player da un codat pe u@. Unii vad, altii nu.

Mai este o problema care nu cred ca este un bug, atunci cand se pune un admin la spec cu comanda !stealth, in orice runda poate sa-l bage intr-o echipa, respectiv !spec @me in care se intampla acest lucru.

Mai este ceva legat de parasuta, dar nu stiu daca ai implementat-o tu cum sa fie. La parasuta cand apesi E(atunci cand esti in aer), uneori se opreste si cazi, dar repet nu stiu daca ai facut tu asa, sau este un bug.

Cam astea sunt in mare, alte buguri nu am mai vazut.

 

+1

aBkLZmB.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.05.2020 la 15:04, dwighT | USP.RO a spus:

@snd o sa iti spun cateva buguri care le intalnesc frecvent cand joc pe server.

Bug ESP: Cateodata iti arata un om sub forma de ESP, total random, dar nu e nimeni.

Bug switch gun: Uneori nu merge sa apesi 2, iar daca continui sa faci acest lucru, te baga la spec.

Mai este un bug, dar cred ca este o eroare care trebuie rezolvata: unora admini nu le arata chat-ul u@ EX: Daca un admin scrie pe u@ ei nu vad sau daca un player da un codat pe u@. Unii vad, altii nu.

Mai este o problema care nu cred ca este un bug, atunci cand se pune un admin la spec cu comanda !stealth, in orice runda poate sa-l bage intr-o echipa, respectiv !spec @me in care se intampla acest lucru.

Mai este ceva legat de parasuta, dar nu stiu daca ai implementat-o tu cum sa fie. La parasuta cand apesi E(atunci cand esti in aer), uneori se opreste si cazi, dar repet nu stiu daca ai facut tu asa, sau este un bug.

Cam astea sunt in mare, alte buguri nu am mai vazut.

 

+1

|Admin+Vip- Go.Usp.Ro |

|Connect Jb.Usp.Ro|

|Connect CsGo.Usp.Ro|

|Connect Go.Usp.ro|

|Signed by-Luca|

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 a spus:

Salut, eu vin cu o propunere legata de vip. Am inteles ca sunt 3 tipuri de vip (sa le numim "Bronze / Silver / Diamond") as zice ca la cel Bronze se dea doar siringa cu 100hp respectiv 150 armura, cel Silver: Siringa, 103hp/150ar, double jump si la cel Diamond: Siringa, 105hp/200ar, B-Hop (fara double jump) asa avand fiecare de ales. Eventual sa se faca cate un vip test pentru fiecare in parte. 

Cat despre preturi, aici depinde de fiecare Owner sau nu stiu cum cadeti de comun acord. 😄

Sunt de acord cu arres si poate ar putea ramane la aceleasi preturi.Cat despre viptest ati putea pune cooldown in felul urmator, ca sa nu se poata abuza de ele:
-vip bronze 10 ore

-vip silver 15 ore
-vip diamond 24 ore
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 5/10/2020 at 9:42 PM, ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 said:

Salut, eu vin cu o propunere legata de vip. Am inteles ca sunt 3 tipuri de vip (sa le numim "Bronze / Silver / Diamond") as zice ca la cel Bronze se dea doar siringa cu 100hp respectiv 150 armura, cel Silver: Siringa, 103hp/150ar, double jump si la cel Diamond: Siringa, 105hp/200ar, B-Hop (fara double jump) asa avand fiecare de ales. Eventual sa se faca cate un vip test pentru fiecare in parte. 

Cat despre preturi, aici depinde de fiecare Owner sau nu stiu cum cadeti de comun acord. 

Contra, punem toate porcariile precum double jump pentru ce? ca sa facem toate serverele din ro la fel, hai sa bagam si modele, shop, tracers etc. Mai bine lasam vipul asa cum e, eu zic ca e bine cum e acuma.

                                                                                                                                     76561198972966269.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.05.2020 la 11:42, ☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 a spus:

Salut, eu vin cu o propunere legata de vip. Am inteles ca sunt 3 tipuri de vip (sa le numim "Bronze / Silver / Diamond") as zice ca la cel Bronze se dea doar siringa cu 100hp respectiv 150 armura, cel Silver: Siringa, 103hp/150ar, double jump si la cel Diamond: Siringa, 105hp/200ar, B-Hop (fara double jump) asa avand fiecare de ales. Eventual sa se faca cate un vip test pentru fiecare in parte. 

Cat despre preturi, aici depinde de fiecare Owner sau nu stiu cum cadeti de comun acord. 😄

Intai asteptam sa rezolve bugurile, dupa ne axam pe VIP.

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai incercati daca puteti sa bagati problemele la inaintare, dupa propunerile

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • snd fixat și Recomandate acest topic
  • 2 săptămâni mai târziu...
Acum 14 ore, CMAlexandru3 a spus:

nu vad skinurile pe arme, nici eu nici uni playeri (le vedem doar in anumite momente, adica destul de rar si putin timp) 

dovada: https://imgur.com/a/PsAFONm

@snd

Am sa rezolv imediat

EDIT: rezolvat

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Nu stiu daca e BUG sau NU , dar ar trebui sa rezolvati problema cu comanda !admins , toti jucatorii au acces la ea si ne da de gol cand suntem pe invizibil ( !stealth ) . Jucatorii pot afla imediat ce STAFF e on si ce grad are.. deci.. ar trebui scos accesul jucatorilor sau macar sa nu ne mai vada in lista adminilor online cand suntem pe !stealth  + ar fi o idee sa apara pe chat mesajul cu " Exemplu has left the server / Exemplu a iesi de pe server / a parasit serverul " cand vrem sa folosim !stealth , astfel , a-i putea induce in eroare pe jucatori crezand ca am iesit de pe server . Mai e o problema , nu merge gold membru-ul , jucatorii isi tot pun "go.usp.ro" in nume iar dupa ce folosesc !goldtag le scrie ca este dezactivat , nu stiu daca e bug sau chiar e dezactivat de catre voi !

rerea.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.