Sari la conținut

Organizare Warnight-uri CS:GO


HATEAND

WARNIGHT 2VS2 BY USP.RO  

21 membri au votat

  1. 1. Daca s-ar organiza un astfel de warnight 2vs2, ai participa cu prietenul tau?

    • DA, VOI PLATI SI TAXA!
      7
    • NU VOI PARTICIPA!
      4
    • DA, DAR MA DERANJEAZA TAXA!
      10


Postări Recomandate

Salut! In primul rand pentru cine nu ma cunoaste, eu sunt Andrei, zis si HATEAND, si sunt fost fondator USP. Am fost pe aceasta comunitate de cand s-a infiintat cu numele de Brusc, fiind si fondator.

 

Ma joc cs de pe 1.6 aproximativ din 2008, cu mici si mari pauze, am revenit pe cs:go pentru a juca pe serverele USP si pentru a-mi pierde timpul in aceasta carantina.

 

Ce vreau sa fac si ce planuri am? Vreau sa organizez turnee de CS:GO 2vs2 si 3vs3 cu premii in bani reali. Aceste turnee asa zise si warnight-uri se vor juca in fiecare sambata sau duminica, tot ce tine de administrativ se vor discuta daca acest plan o sa fie pus in practica.

 

Se vor strange un X numar de echipe a cate 2 membrii, amandoi cu prime si fara vac ban. Unul din cei 2 posteaza pe forum, se face un bracket pe Challonge sau Faceit, Se joaca la ore stabilite cu 10 min pauza intre meciuri, pe meciuri o sa fie HLTV on pentru record si un arbitru. Regulile si tot ce tine de administrativ se vor face daca acest plan o sa fie pus in practica.

 

Ca premii, sa faci rost de sponsorizari e cam greu, cel putin eu nu ma pot ocupa, ci un membru fondator ar trebuii sa se ocupe de acest lucru.

Asa ca, momentan premiile vor fii date din banii mei, premii in bani paypal sau paysafe.

In viitor daca si participantii sunt de acord, o sa existe o taxa de intrare intre 3-7 euro de echipa, taxa o sa fie stransa si o sa fie impartita pentru locul 1, 2 si 3. Ca idee pentru 15 echipe inscrise: Locul 1: 50 euro, Locul 2: 10 euro, Locul 3: 5 euro, asta ca idee, sumele pot fii schimbate.

 

Ce parere aveti? Ce sugestii aveti? Sa organizam warnigh-urile la nivel de forum sau sa fie organizat inclusiv si pe Faceit?

Daca s-ar organiza si NU s-ar pune taxa dar premiile sunt mai mici, ai participa?

Daca s-ar organiza si ar EXISTA o taxa de 5 euro de exemplu, dar premiile sunt mai mari, ai participa?

 

Daca se strang un numar mare de voturi la poll-ul din acest topic, voi face o propunere la nivel de staff si organizare si voi incerca sa pun in practica astfel de warnigh-uri, asa ca decizia este a membrilor momentan.

 

Multumesc. Spor la fraguri!

 

edit: Pentru ca m-a tot intrebat lumea in privat, da, momentan costurile de organizare pana la premii vor fi asigurate de @HATEAND, dar asta ramane de vazut cine mi se alatura sau nu in acest proiect. Mai multi parteneri -> O organizare mai buna si mai mare

 

  • Like 3
  • Love 3

HXnpe7w.gif

ATRIBUTIILE LUI HATEAND | REGULAMENT GENERAL FORUM | CUM IMI SCHIMB MEMBER TITLE | HOSTING SERVERE JOCURI

STEAM HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETENI            DISCORD HATEAND - ADAUGA-MA LA PRIETEN            DA-MI UN MESAJ PRIVAT

/id/staiku                                                                   staiku#4280                                                              HATEAND

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad mult interes din partea ta si apreciez mult orice concurs de tipul acesta sau chiar 5vs5 , dar cred ca ar fi mai frumos si mai simplu sa fie organizat pe Faceit deoarece ei au deja servere configurate , au hartile si poti crea usor un Bracket. Daca va exista o taxa se vor inscrie mai putine persoane, stiu ca nu sunt destule fonduri pentru a acorda un premiu de suma mare , dar in general conteaza experienta pe care o capati de la aceste evenimente , nu neaparat premiul. Asta e parerea mea si poate chiar a mai multor persoane.

YOUTUBE | TWITCH | STEAM | TIKTOK

chX82JV.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, PorcusorulMagic a spus:

Vad mult interes din partea ta si apreciez mult orice concurs de tipul acesta sau chiar 5vs5 , dar cred ca ar fi mai frumos si mai simplu sa fie organizat pe Faceit deoarece ei au deja servere configurate , au hartile si poti crea usor un Bracket. Daca va exista o taxa se vor inscrie mai putine persoane, stiu ca nu sunt destule fonduri pentru a acorda un premiu de suma mare , dar in general conteaza experienta pe care o capati de la aceste evenimente , nu neaparat premiul. Asta e parerea mea si poate chiar a mai multor persoane.

foarte bine spus, +1

  • Like 1
  • Love 1

                                                                                                                                                                                                             spacer.png
Alerg dupa bani, in nici un caz sa slabesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.