Sari la conținut

In legatura cu Cererile de admin!


☁ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎

Postări Recomandate

As vrea sa fac o propunere legata de cererea de admin:  

 

Nume: [numele tău real]
Vârsta (minim 14):
Nick: [numele tău de pe server]
Profil jucător: [https://usp.ro/servere/go/cauta.php PROFIL JUCĂTOR NU PROFIL STEAM]
Ore jucate pe server: [https://usp.ro/servere/go/cauta.php ORELE DIN PROFILUL DE JUCATOR USP]
Ai intrat în grupurile de steam ale serverului?: [uspromania & uspgo da/nu]

Ai dat like paginii de facebook a serverului?: [https://facebook.com/uspromania da/nu + DOVADA SCREENSHOT]

Ai intrat în clanul gametracker al comunității?: [https://gametracker.com/clan/usp.ro da/nu + nume]

Ai intrat pe serverul de discord al serverului? [https://discord.gg/ecfm6e9 da/nu + nume]
Ai citit regulamentul?: [da/nu]  

 

Acesta este modelul actual. Eu zic ca la varsta sa modificam in loc de 14 sa punem 16 + primele 7 cifre de la CNP ( insemnand sexul urmat de data nasterii ) si sa mai adaugam o noua rubrica ce consta in detinerea de PRIME OBLIGATORIU pe CS + un nivel minim de 5 pe steam doar ca masura de precautie sa nu poata aplica chiar oricine. ( aici se poate anula nivelul pe steam daca de exemplu respectivul aplicant are 18+ ce se poate verifica prin CNP ). In rest modelul este perfect, dar tin foarte mult la varsta si la treba cu PRIME. 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush eu nu sunt foarte ok cu treaba asta fiindca eu nu am lvl pe steam si nu vreau acu sa stau sa bag bani in steam doar ca sa pot aplica pentru un admin si faza cu prime la fel cat e un prime 13 euro sau rank 21 dar poate nu am chef sa stau sa joc numai casual si deathmatch si chestia cu varsta e degeaba daca un copil de nush 12,13,14 ani are o mentalitate MULT mai ok decat unul de 16 - 20 de ani ASTA ESTE PAREREA MEA.

  • Like 1

aBkLZmB.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CONTRA, reguli prea de tot.

PRIME : nu trebuie sa ai prime daca ai admin, pentru ca unii  adminii au luat si ban chiar daca au avut prime, acum cativa ani.

Varsta : ar trebuii faza cu 15+, nu trebuie neaparat sa iti dea CNP deoarece nu este nimeni obligat sa faca acest lucru.

Consider ca doar varsta sa fie modificata, in rest totul este prea de tot pentru un admin pe server.

Plus ca sunt multi care nu au 16+ in staff, dar sunt foarte maturi ca mentalitate.

Raspunsul meu final este : REGULI PREA STRICTE.

  • Love 1

                                                                                          e5R5PBi.gif                                        

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord doar cu modificarea varstei  (15+, nu 16). In rest nu.

Astept un raspuns si din partea celorlalti.

  • Like 1

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, case a spus:

Sunt de acord doar cu modificarea varstei  (15+, nu 16). In rest nu.

Astept un raspuns si din partea celorlalti.

+1 si eu

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord doar cu schimbare varstei dar in rest nu,

On 4/14/2020 at 7:12 PM, ₪ 𝘼𝙍𝙍𝙀𝙎 ₪ said:

detinerea de PRIME OBLIGATORIU pe CS + un nivel minim de 5 pe steam

???? si ce se intampla daca nu vrea sa bage bani in joc? daca crezi ca ar avea cod "acel admin" stai spec pe el, ii faci demo, faci reclamatie sau te duci la unul dintre detinatorii serverului si vorbesti cu el despre demo. ( asa reiese din treaba cu PRIME OBLIGATORIU )

                                                                                                                                     76561198972966269.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, case a spus:

Sunt de acord doar cu modificarea varstei  (15+, nu 16). In rest nu.

Astept un raspuns si din partea celorlalti.

Cu asta sunt si eu de acord!

                             

                                                                                               

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

21 hours ago, case said:

Sunt de acord doar cu modificarea varstei  (15+, nu 16). In rest nu.

Astept un raspuns si din partea celorlalti.

Pai 15+ e cam acelasi lucru cu 16, de aia am pus macar 2 ani peste cel existent deja.

 

On 4/14/2020 at 8:03 PM, dwighT | USP.RO said:

CONTRA, reguli prea de tot.

PRIME : nu trebuie sa ai prime daca ai admin, pentru ca unii  adminii au luat si ban chiar daca au avut prime, acum cativa ani.

Varsta : ar trebuii faza cu 15+, nu trebuie neaparat sa iti dea CNP deoarece nu este nimeni obligat sa faca acest lucru.

Consider ca doar varsta sa fie modificata, in rest totul este prea de tot pentru un admin pe server.

Plus ca sunt multi care nu au 16+ in staff, dar sunt foarte maturi ca mentalitate.

Raspunsul meu final este : REGULI PREA STRICTE.

Daca nu iti da macar primele 7 cifre cum am specificat nu ai de unde sa stii cati ani are respectivul asa, primele 7 cifre nu inseamna decat sexul si data nasterii, atat. Deci nu reprezita date "sensibile".

 

8 hours ago, zulixez) said:

Sunt de acord doar cu schimbare varstei dar in rest nu,

???? si ce se intampla daca nu vrea sa bage bani in joc? daca crezi ca ar avea cod "acel admin" stai spec pe el, ii faci demo, faci reclamatie sau te duci la unul dintre detinatorii serverului si vorbesti cu el despre demo. ( asa reiese din treaba cu PRIME OBLIGATORIU )

Pai hai sa iti zic eu de ce, nu ar fii mai usor sa stii ca probabilitatea ca cineva care are PRIME  sa foloseasca hack este mica? In loc sa fii mai lejer mai trebuie sa stai si pe admini sa vezi daca au hack. Asa avand prime este si o masura de precautie fata de comunitatea.

 

On 4/14/2020 at 7:46 PM, Titi Tambal said:

Nush eu nu sunt foarte ok cu treaba asta fiindca eu nu am lvl pe steam si nu vreau acu sa stau sa bag bani in steam doar ca sa pot aplica pentru un admin si faza cu prime la fel cat e un prime 13 euro sau rank 21 dar poate nu am chef sa stau sa joc numai casual si deathmatch si chestia cu varsta e degeaba daca un copil de nush 12,13,14 ani are o mentalitate MULT mai ok decat unul de 16 - 20 de ani ASTA ESTE PAREREA MEA.

Prime adevarat, il poti face si la lvl 21 si nu, nu trebuie sa joci doar casual si deathmatch, poti sa joci compe avand in vedere faptul ca acolo primesti mai mult juice 😉  

Am spus mai sus ce are insesmna prime pentru admini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aolo, ce e cu quatro postul asta? 

  • Haha 3

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu puteai intr un singur post?

" Beneath this mask there is more than flash.

Beneath this mask there is an idea, and ideas are bulletproof. "

"“I was silent, but I was not blind.”

JrydLpv.gif

www.usp.ro

Discord: case#6459

My servers & USP SERVERS:

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

b_350_20_323957_202743_f19a15_111111.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Contra.
Avem helperi/admini etc. de 14-15 ani care fac treaba mai buna decât cei de 16+ 😅
Atâta timp cât se poate juca pe server fără cont prime nu văd de ce nu ar putea face parte din staff persoane fără prime.

Oricine poate sa îți dea 7 cifre prin care sa arate ca are o anumită vârsta. Nu ai cum sa verifici vârsta reala. Pot sa modifice.  
Daca o sa mărim vârsta de aplicare grad e clar ca o sa se minta in cereri. Toți vor avea 16 ani... și nu avem cum sa ii verificăm.

  • Love 3

                                                                c0qPj1R.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va ganditi sa incepeti un show ? e amuzat rau. :))  Eventual pe discord.
Total contra, nimic nu are sens.
Un mic HINT totusi, LOCURI LIMITATE.

  • Like 1
  • Haha 1

                                                                                                                                                              76561198253163683.png
                                                                                                                                                    giphy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere respinsa, m am gandit si eu mai bine, o sa gasim alta modalitate de “selectie” sa zicem asa

 Κύριε, ἐλέησον!

Oh, on that wide open highway
The life that I'm livin' is a dead man's hand

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • TwiX a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.