Sari la conținut

Tutorial blur+text


OREO

Postări Recomandate

La 04.09.2019 la 21:18, TheAssassinRO a spus:

Ii cam de kkt textul,blurul e oversharped,ii cam naspa

Ai putea sa te exprimi si altfel, si nu, nu e deloc cum zici, adica "analiza" pe care ai facut-o e cam pe lângă. Bineînțeles, ești liber să-ți exprimi opinia atâta timp cât o faci in limita bunului simț.

  • Love 2

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai nu stiu ce sa zic. M-am uitat si eu la tutoriale cu avatare si chestii si unele chiar ma ingrijoreaza. De exemplu in asta baiatu/fata care a filmat umbla pe acolo ca racheta, asta deoarece stie din obisnuinta pe ce sa apese si ce sa faca (cred ca ar putea face asta si cu ochii inchisi). La Exposure, Curves, Brightness&Contrast le ajusta direct din tastatura, nu statea la gandeala ca "ia, daca trag de asta mai in dreapta cum arata? E, hai ca-l dau mai in stanga ca parca e mai misto". E ca o "reteta". Nu cred ca asa ar trebui sa se faca design-ul. Bineinteles ca unele lucruri sunt un must in cele mai multe cazuri, dar fiecare avatar/stock e diferit si ar trebui abordat in felul lui; pana la urma e o poza care trebuie editata.

 

Creativitatea si experienta nu se vede in acest tutorial. Asta e bun numa' daca te-ai luat ieri de Photoshop si habar n-ai cu ce se mananca 2v5OtuH.png, insa odata ce ai rascolit si alte parti ale programului lasa tata rutina si baga emisfera dreapta la lucru (aia cu creativitatea cica).

 

Am vazut acum si topicul astaAlea 2 avatare sunt tratate diferit, fiecare cu efectele lui si nu cred ca baietii astia priceputi au stiut de seara trecuta pe ce butoane sa apese. Le-au gandit pe loc (impusca-ma daca gresesc).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, #Marius a spus:

Bai nu stiu ce sa zic. M-am uitat si eu la tutoriale cu avatare si chestii si unele chiar ma ingrijoreaza. De exemplu in asta baiatu/fata care a filmat umbla pe acolo ca racheta, asta deoarece stie din obisnuinta pe ce sa apese si ce sa faca (cred ca ar putea face asta si cu ochii inchisi). La Exposure, Curves, Brightness&Contrast le ajusta direct din tastatura, nu statea la gandeala ca "ia, daca trag de asta mai in dreapta cum arata? E, hai ca-l dau mai in stanga ca parca e mai misto". E ca o "reteta". Nu cred ca asa ar trebui sa se faca design-ul. Bineinteles ca unele lucruri sunt un must in cele mai multe cazuri, dar fiecare avatar/stock e diferit si ar trebui abordat in felul lui; pana la urma e o poza care trebuie editata.

 

Creativitatea si experienta nu se vede in acest tutorial. Asta e bun numa' daca te-ai luat ieri de Photoshop si habar n-ai cu ce se mananca 2v5OtuH.png, insa odata ce ai rascolit si alte parti ale programului lasa tata rutina si baga emisfera dreapta la lucru (aia cu creativitatea cica).

 

Am vazut acum si topicul astaAlea 2 avatare sunt tratate diferit, fiecare cu efectele lui si nu cred ca baietii astia priceputi au stiut de seara trecuta pe ce butoane sa apese. Le-au gandit pe loc (impusca-ma daca gresesc).

Nu stiu daca ai fost atent, tutorialul nu mi apartine, l am gasit si l am postat pentru ca e mai "basic" si am și precizat ca e pentru incepatori.

Poate pe viitor voi face eu unul complex pentru lucrari asa cum am în portofoliu.

  • Like 1

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, OREO a spus:

Nu stiu daca ai fost atent, tutorialul nu mi apartine, l am gasit si l am postat pentru ca e mai "basic" si am și precizat ca e pentru incepatori.

Am vazut ca nu e facut de tine, iar ceea ce am scris acolo e un adevar general (care impinge mai mult catre un sfat inspre evolutie). N-am tinut nicio clipa sa te critic sau sa-ti dau sfaturi si nici n-as face-o, pentru ca e clar ca n-am nivel. 

 

Acum 11 minute, OREO a spus:

Poate pe viitor voi face eu unul complex pentru lucrari asa cum am în portofoliu.

Ar fi mana cereasca. 🙂

 

Va doresc o seara in continuare

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 luni mai târziu...
  • 5 luni mai târziu...
La 16.05.2020 la 4:03, HIRO -iwnl- a spus:

textu e jale cat si blur, mai incearca sa faci cateva sa-ti intrii in mana.

in loc sa comentezi, mai bine te-ai apuca sa te iei dupa tutorialul asta, si sa apreciezi munca unui om. Cat si oreo a zis mai sus ca tutorialul nu ii aparatine.

  • Love 2

YxetA7T.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • VLM a blocat acest topic
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.