Sari la conținut

Portofoliu Emika


Emika

Postări Recomandate

Weel done, pentru prima ta lucrare e ok, a mea era si mai naspa:))) O sa iti ofer cateva sfaturi basic.

1. Cand redimensionezi, tine apasat pe ALT+Shift si trage de colt.

2. Textul cand il pui, pune-l ne "sharp", in momentul de fata este pe "none", si nu da bine.

3. Borderul e cam gros, fa-l de 1px alb pe overlay/softlight sau negru.

 

Cam asta deocamdata, nu e niciun bai, toti am fost asa la inceput. Vezi ca am postat niste turoriale la sectiune de tutoriale, uita-te si pe acolo. Keep the good work!

  • Love 2

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Emika a spus:

VSzjzPX.png

 

Va rog nu imi dati in cap.. e prima lucrare in ps, mersi.

Hai ca,nu e rau de inceput,e binisor!

Hai ca usor,usor,daca asculti sfaturile lui OREO,o sa te invete muulte,in ps!(asa cum m-a invatat si pe mn prin recomandarile in portofoliu)

Just,KW!

  • Love 1

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, OREO a spus:

Weel done, pentru prima ta lucrare e ok, a mea era si mai naspa:))) O sa iti ofer cateva sfaturi basic.

1. Cand redimensionezi, tine apasat pe ALT+Shift si trage de colt.

2. Textul cand il pui, pune-l ne "sharp", in momentul de fata este pe "none", si nu da bine.

3. Borderul e cam gros, fa-l de 1px alb pe overlay/softlight sau negru.

 

Cam asta deocamdata, nu e niciun bai, toti am fost asa la inceput. Vezi ca am postat niste turoriale la sectiune de tutoriale, uita-te si pe acolo. Keep the good work!

In mare parte ti  s-a spus aici ce ai de facut,  urmeaza sfaturile lui Oreo cat si tutorialele pe care le-a postat si revino cu un update 😉  , oricum in mare parte este destul de ok  , cel putin eu cand m-am apucat nu stiam sa pun nimic pe imagine am pus un border si am spus ca este gata :))  , keep working 

  • Love 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mO8LFTy.png

 

Multumesc, @JeAlex pentru borders =)), Nu stiam de unde sa le iau. Parca a iesit mai bine. Parca. 

Edit: asta este facut dupa tutorialul facut de OREO, dar am adus schimbarile necesare 😄 

Editat de Emika
  • Love 1

No scar, but I left my mark

7bTVieB.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 minute, Emika a spus:

mO8LFTy.png

 

Multumesc, @JeAlex pentru borders =)), Nu stiam de unde sa le iau. Parca a iesit mai bine. Parca. 

Edit: asta este facut dupa tutorialul facut de OREO, dar am adus schimbarile necesare 😄 

Blurul e super, chiar ti-a iesit. Eu zic sa ramai la blurul asta si sa te axezi pe text. Da-ti fonturi de pe dafont, caligrafice si lucreaza cu ele. Kw!

  • Love 1

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Emika a spus:

zg3tr4N.png x MtOrQlr.png x P2ndGaN.png x nqXhyaY.png x 7J3SJ9B.png

 

La primele 3 e o diferenta minora, dar vizibila 😄 

cea mai faina e a 5-a(pt hoodmon)

la primele 3,mai aveai de lucrat un pic la redimensionare,in rest imi place bordereul si efectele pe text

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Emika a spus:

jqH7x3v.png x SXrBzGB.png x BJCQbJ1.png

Incearca sa mai pui putin sharphen pe ele, da-ti fonturi de pe dafont, sunt o gramada de fonturi frumoase acolo, incearca sa eviti sa folosesti bevel & emboss (pentru moment) si axeaza-te text. Pune pattern pe el, brush-uri, joaca-te pe acolo. kw.

 

  • Love 1

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa lasi deoparte animatiile, deocamdata, si sa te axezi pe lucarea in sine. Vorbeam de text, aici chiar ti-a iesit, vad ca ai folosit si gradient, e bun asa, insa ce nu da bine este acel efect pus sub text. Kw.

  • Love 1

fTFtxfq.gif

 

FKmD5So.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s eu The Grand Designer Of Kihulijanos Islands, dar sunt familiarizat cu procesul invatarii.

Nu renunta la nimic din spatele oricarei chestii. Intra in toate tab-urile si fa de toate. Nu lasa coltisor de Photoshop nedescoperit; dezbraca-l de tot ce are. Doar integrandu-te pe deplin in ceva si a contura o oarecare diversitate poti cu adevarat sa spui ca "inveti". Invata ca un copil, "gusta" tot ce-ti e necunoscut.

  • Love 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.