Sari la conținut

portofoliu Andrewww


Andrewww

Postări Recomandate

ti-sa mai zis dar mai iti repet.

cand redimensionezi (crtl+t) tine apasat shift cand tragi de colturi

 

nu mai bagat "margine" neagra la text arata rau (uneori merge dar nu in cazu tau).

incearca sa te joci pe la filtre si vezi ce face fiecare 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ink a blocat acest topic
  • case a deblocat acest topic

Si eu am fost ca tine,si eu am fost la inceput.Si stiu cum e.

De inceput,sunt bunicele lucrarile tale.Niste recomandari:

-Redimensioneaza poza(faci un nou proiect,selectezi strat transparent si pui la rezolutia 150×250.Dupa care pui imaginea in ps,si o redimenzionezi.Cum?Cu CTRL+T redimenzionezi.Pt una mai buna,dupa ai selectat redimensionarea,apesi Shift+Alt.Si bum,mai maresti/micsorezi in asa fel incat sa mearga)

-Joaca-te cu blurul(nu mai face cu aplicare imagine si pui un shadow si boom,ala e blurul.Blurul trb sa ti-l faci tu,sau daca inca nu te-ai invatat,ia Photoshop CS6 din download de la Kenny.Acel photoshop are deja blururi facute de el-dai pe actiuni,sus-langa culori si iti alegi blurul[nush daca mai e sectiunea de download,daca nu,ti-l dau eu in pm]

-Lucreaza la text(cauta fonturi pe dafont(site de fonturi) si incearca-le.Alegeti fonturi moderne si universale[adica care merg la mai toate avatarele])

-Efectele(aici,mmmmmmm,e ceva mai complex.Daca vrei efecte,ca de ex:acel brush portocaliu,acea lumina de pe text,creeaza un strat nou cu Shift+Ctrl+N(cred,asa merge la mine),selectezi la tool,pensula,(nu pot pune poze,is pe telefoun=( ) selectezi pixeli,culoarea,tipul brushului si bammm.....brush pe text.)

-Modurile layerelor(ex:pe text,nu lasa textul pe none,baga-l pe sharp sau pe dodge)

 

Asa se dau recomandarila maaaa....boierilor!

 

Cu Placere!

Just,KW!

Editat de TheAssassinRO
Actualizare :)

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Andrewww a spus:

JofQLU3.jpg

Insfarsit!!!!!Ai redimensionat ca lumea maaa =)))))!!!!!

Acum,problema e la text:-Cum a spus si OREO,da textul pe sharp,nu il lasa pe none.Daca nu sti;uite video de unde dai text pe sharp:

 

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor,usor avansezi,lucrarile sunt din ce in ce mai bune,s.a.m.d

O recomandare ar fi ca:-1.scoate marginea aia alba,nu da bine aproape deloc

                                             -2.mareste textul(marimea sa fie mai mare)

                                             -3.Incearca sa mai schimbi fontul textului principal

                                             -4.Cauta culoarea potrivita la textul principal pt avatarul respectiv(ca de ex:la aia cu craniul HRdsU81.jpg ,culoarea aia nu are ce cauta acolo(spre exemplu,mergea un bleu-marin cu un drop shadow 1 0 1 si outer glow pe albastru inchis)

 

Just,kw!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.08.2019 la 9:47, OREO a spus:

 

 In al doilea rand am postat 2 tutoriale despre text si blur. Uita-te acolo, te va ajuta.

Unii nici cu tutoriale nu se descurca..va plangeti ca nu sunt tutoriale dar OREO a postat 2,unul cu blur,si unul cu text,(exact ce va trebuie ca si incepatori) si tot nu am vazut un outcome... @Andrewww daca il faci pas cu pas, n-are cum sa nu iti iasa, nu va mai grabiti ca sunteti la inceput,ascultati de cei mai "experimentati".

Lucrarile de pana acuma sunt sub nivelul 0 atat la redimensionare cat si la text,urmeaza-mi sfatul si uita-te atent la tutorialele alea,si o sa it iasa ceva frumos.Valabil si pentru @TheAssassinRO. Bafta!

  • Love 1
  • Angrry 1

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, eL DrAg0 said:

Unii nici cu tutoriale nu se descurca..va plangeti ca nu sunt tutoriale dar OREO a postat 2,unul cu blur,si unul cu text,(exact ce va trebuie ca si incepatori) si tot nu am vazut un outcome... @Andrewww daca il faci pas cu pas, n-are cum sa nu iti iasa, nu va mai grabiti ca sunteti la inceput,ascultati de cei mai "experimentati".

Lucrarile de pana acuma sunt sub nivelul 0 atat la redimensionare cat si la text,urmeaza-mi sfatul si uita-te atent la tutorialele alea,si o sa it iasa ceva frumos.Valabil si pentru @TheAssassinRO. Bafta!

pentru tine sunt sub de nivel 0, știu ca tu ești experimentat dar totuși, măcar încerc și eu. 

Și mâine iau toate tutorialele de la început 

Editat de Andrewww
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, Andrewww a spus:

wQxAfPF.jpg

mai repet odata,tine ALT+SHIFT si trage dintr-un colt pt a redimensiona.Avatarul asta paru cam turtit!

Ca si text principal,culoarea albastru nu are ce cauta acolo,mai ales ca faci textul la 14-18pt!Mergea un rosu cu un mic brush (24px) in centrul textului si marimea 21 pt!(pt ca poza e alb-negru)

La restul avatarelor,pune o culoare ce este in stock(in avatarul propiu-zis)

Just,KW!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 32 minute, Andrewww a spus:

4lLU5gf.jpg

 

Acum 10 ore, Andrewww a spus:

dzTJUIA.jpg

Am inteles,uita-te la tutorialul by @eL DrAg0 si @OREO cu fisiere .psd,si incearca si tu sa faci unul exact ca acolo(ai stock-urile puse)!Am pus si eu un tutorial cu Super Blur+Gradient pe text,vezi ca si ala are fisier si stock.Astept un outcome la ambele tutoriale(al meu si al lui eL DrAgO si OREO dupa care le pui in portofoliu,si o sa dau eu/OREO/eL DrAgO cu parerea la outcome-uri,poate mai avansezi!

 

spacer.png

 

EX-Moderator csx.usp.ro

EX-GFX Leader usp.ro

NU cereti lucrari in pm! Faceti cerere!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Lipiți ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.