Sari la conținut

Portofoliu Munst


Munst

Postări Recomandate

la aia chiar n-am psd, ii de prin 2013-2014 cred si la multe altele (toate de aici https://www.deviantart.com/blemsro/art/Tagwall-504805840 + inca cateva )

daca nu ma crezi, treaba ta.
te astept pe tine cu dovezi ("Nu se permite acuzarea de RIP fără dovezi.")

is 100% sigur ca nu gasesti nimic pentru ca ii facuta de mine, sau na... din moment ce nu are nume pe ea ii posibil sa fi facut altu rip, dar psd 100% nu il gasesti.

is destul de sigur ca undeva pe lucrarea respectiva exista un text anti-rip (pe toate lucrarile mele fara text exista un text anti-rip sau semn) doar ca nu il mai vad unde ii exact, am uitat unde l-am pus, cum am zis mai sus, lucrarea ii veche

 

Edit: ma uitam pe ea cu zoom dupa text/semn anti rip si mi-am amintit ca  lucrarea astaa defapt ii save de la un wip (work in progress) lucrarea finala (era mult mai diferita fata de cum ii acum) nu am mai gasit-o, daca vezi nu are nici stroke, cum au restu lucrarilor  

Editat de Munst
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 minutes ago, SpeedyMaster said:

Daca sunt ale tale smudge-urile, is dragute

KW

100% eu is autoru 🙂 , daca tot esti moderator editeaza primu post te rog si sterge linkurile ce nu mai merg (primele 4)

 

si sa fiu in tema cu postu
bQZ8NKu.png

mai postez un avatar din "depozit"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti prima persoana care se axeaza doar pe smudge, dar arata extraordinar de bine. Folosirea smudege-ului iti permite sa fii si mai "liber" decat sa te limiteze la un avatar. La rendere esti asa si asa, unele imi plac altele nu. Dar smudge-urile, no comment, sunt foarte bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Semnaturile - sau tag-uri, cum le mai zic unii - sunt prea mici si nu se intelege mai nimic. Arata ca si cum ai fi descarcat cea mai mica versiune de pe shutterstock. xD

E interesant ca incerci sa pui smudge pe avatare. In rest, sunt kinda basic tho...

Imi place acest text minimalistic de aici.

Z3gX4zM.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Qubicon said:

Semnaturile - sau tag-uri, cum le mai zic unii - sunt prea mici si nu se intelege mai nimic. Arata ca si cum ai fi descarcat cea mai mica versiune de pe shutterstock. xD

E interesant ca incerci sa pui smudge pe avatare. In rest, sunt kinda basic tho...

Imi place acest text minimalistic de aici.

un tag/semnatura se face deobicei intre 100-250 inaltime si 300-500 latime ce ii peste deja se incadreaza la large (dar nu ii regula, depinde unde vrei sa o folosesti, ce fac eu deobicei se pun unde ai si tu aia cu QUBICON) eu deobicei lucrez intre 100-170 inaltime si 350-400 latime nu cred ca is mici deloc, deci ce ai spus tu nu are relevanta (strict parerea ta, te poti informa sa vezi ca deobicei alea is dimensiunile de semnatura/tag), ca nu prea se inteleg unele (mai exact una) recunosc, aia postata ultima nici mie nu imi place cum a iesit (prea incarcata si am dat-o in bara cu culorile dar mi-a fost lene sa o mai modific si am lasat-o asa)

 

destul de trist sa vad ca multi dintre voi nu va dati seama cate is pe o semnatura, vedeti doar smudge.
cand defapt is undeva la 20-50 de layere unde intra si c4d(efect/bubble..etc)/fractale/texturi si combinati de filtre din ps, in fine

o semnatura de genu imi ia undeva la 2 ore unele si mai bine.

 

sa nu ma intelegi gresit, stiu sa primesc sfaturi doar ca ce ai spus tu la faza cu dimensiunile nu ii adevarat (un exemplu random https://www.deviantart.com/toyzrus/art/gfx-tagwall-81410791)

i-ar despre faza cu "interesant cu smudge pe avatare" credema ca nu ii nici un standar, fiecare face dupa cat il duce imaginatia.

pacat ca multi in ziua de azi se rezuma doar la stock(deobicei deja editat cu filtre, luat de pe tumblr) mai adauga si ei niste "efecte" (sau blur cum il numesc ei) un text  si poc "mare designer", aia inseamna "kinda basic"


Te salut!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 

daca tot am postat, sa mai pun una
DYQzDLA.png

 

fu6mXD7.png

Editat de Munst
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles absolut nimic din ce am zis. Faptul ca iti poti alege dimensiunile pentru semnatura in cazul de fata nu scuza ideea ca nu se intelege nimic din ceea ce ai facut. Sunt prea mici, de asta.

Este irelevant cate layere ai folosit atata timp cat nu pot distinge asta.

 

Apropo, stilul asta este depasit. Get over it.

  • Haha 2

Z3gX4zM.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
1 hour ago, zrxGFX said:

mai ai de lucrat la text.

zLrUzsu.png ia pune tu un text pe ea, eu chiar is curios ce imaginatie ai tu (numa sa nu il bagi pe "mecla" cum ai tu in avatar)

  • Haha 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui. Also by continuing using this website you agree with the Terms of Use and Privacy Policy.